100 سال پیش، هنری فورد پیشنهاد ‘ارز انرژی محور’ را داده بود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به نظر می رسد بیت کوین تعریف یک ارز مورد حمایت انرژی را که مخترع مشهور آمریکایی در دوره اینتربلوم پیشنهاد کرده است، برآورده می کند.

در سال ۱۹۲۱، صنعتگر آمریکایی هنری فورد پیشنهاد ایجاد یک «ارز انرژی» را داد که می تواند اساس یک سیستم پولی جدید را تشکیل دهد.

 

صفحه اول نیویورک تریبون مورخ یکشنبه ۴ دسامبر ۱۹۲۱ بود. منبع: کتابخانه کنگره

بیت کوین به عنوان یک ارز انرژی

در ۴ دسامبر ۱۹۲۱ نیویورک تریبون مقاله ای منتشر کرد که چشم انداز فورد را در مورد جایگزینی طلا با یک ارز انرژی که به اعتقاد او می تواند چنگ نخبگان بانکی بر ثروت جهانی را بشکند و به جنگ ها پایان دهد، بیان کرد. او قصد داشت این کار را با ساختن «بزرگترین نیروگاه جهان» و ایجاد یک سیستم ارز جدید بر اساس «واحدهای قدرت» انجام دهد.

فورد که در سال ۱۹۰۳ شرکت فورد موتور را تأسیس کرد، به این نشریه گفت:

“تحت سیستم ارز انرژی استاندارد خواهد بود مقدار مشخصی از انرژی اعمال شده به مدت یک ساعت است که برابر با یک دلار خواهد بود. این به سادگی یک مورد تفکر و محاسبه از نظر متفاوت از کسانی است که توسط گروه بانکی بین المللی به ما گذاشته شده است که ما آنقدر به آن عادت کرده ایم که فکر می کنیم استاندارد مطلوب دیگری وجود ندارد.”

ویژگی های اطراف ارزش های ارز “کار خواهد شد زمانی که کنگره اهمیت می دهد به شنیدن در مورد آن،” او گفت.

اگرچه فورد هرگز نتوانست چشم انداز خود را نسبت به یک ارز کاملاً مورد حمایت پیش برد، اما بیت کوین یک قرن بعد به ظاهر این ایده را رد کرده است. از سال ۲۰۰۹ بیش از ۱۸٫۸ میلیون BTC از طریق استخراج انرژی فشرده ایجاد شده است که رایانه ها را ملزم به حل مشکلات ریاضی به طور فزاینده پیچیده می کند. این فرایند استخراج معادن اثبات کار انتقادهای سنگینی را نسبت به تأثیر زیست محیطی ادعایی آن جلب کرده است – ادعایی کوتاه بینانه که بی میلی بیت کوین را برای تسریع در تغییر به انرژی های تجدیدپذیر نادیده می گیرد.

همچنین بخوانید :   پرداخت های لجر در ریپل ممکن است با پروتکل جدید اثبات پرداخت، آفلاین شوند

 

جایگزینی طلا، پایان دادن به جنگ ها

فورد در مورد رابطه طلا و جنگ توضیح داد:

“شر ضروری طلا در رابطه با جنگ این واقعیت است که می توان آن را کنترل کرد. کنترل رو بشکن و تو جنگ رو متوقف کن”

برخی از سخت ترین حمایت های بیت کوین بر این باورند که اصول پول صوتی رمزارز می تواند با کاهش توانایی دولت در تأمین بودجه درگیری از طریق تورم، جنگ را از بین ببرد. در حالی که یک استاندارد طلا باد کردن ارز خود را برای دولت ها سخت تر می کند، «بانکداران بین المللی»، همان طور که فورد توضیح داد، بخش عمده عرضه شمش را کنترل می کرد. این فرایند کنترل و انباشت کالاهای گرانبها به نخبگان مالی اجازه می داد تا بازار فعالی برای پول ایجاد کنند که در زمان جنگ رونق گرفت.

بقایای استاندارد طلا در سال ۱۹۷۱ توسط ریچارد نیکسون رئیس جمهور آمریکا کنار گذاشته شد که گفته بود دولت او تبدیل پذیری بین دلار و شمش را موقتاً به حالت تعلیق در خواهد آورد. استاندارد به اصطلاح شبه طلا تا سال ۱۹۷۳ به طول می انجامد و تمام تعاریف دلار را به شمش حذف شده تا سال ۱۹۷۶ مرتبط می کرد. با این حال، در واقع، سیستم استاندارد طلا توسط دولت بریتانیا در سال ۱۹۳۱ حذف شد، با کت و شلوار ایالات متحده به دنبال دو سال بعد.

 

مقاله نیویورک تریبون روز شنبه در صفحه r/CryptoCurrency ردیت به گردش درآمد و در آنجا رای های قابل توجهی دریافت کرد. در حالی که ساتوشی ناکاموتو هرگز در های انجمن آنلاین به هنری فورد اشاره ای نکرد، برخی از کاربران ردیت حدس زدند که خالق بیت کوین ممکن است تحت تأثیر صنعتگر فقید قرار گرفته باشد. برخی دیگر به شوخی گفتند ساتوشی در واقع تناسخ فورد است، با توجه به اعتقاد آشکار دومی به تناسخ.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.