3 فاکتور که نشان می دهند قیمت اتریوم تا 100 درصد افزایش را در زمستان میلادی تجربه می کند.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سه شاخص صعودی همگرا می شوند ، زیرا اتریوم در اول اکتبر بیش از 9 درصد صعود کرد و توانست از 3000 دلار عبور کند ، که یک سطح مقاومت روانی است.

توکن اصلی اتریوم ، اتر (ETH) ، به لطف تلاقی شاخص های فنی و بنیادی حمایتی ، می تواند ارزش بازار خود را در ماه های آینده دو برابر کند.

قیمت اتر در اول اکتبر بیش از 9 درصد افزایش یافت و برای اولین بار در 10 روز گذشته به 3300 دلار رسید. دستاوردهای آن عمدتا در پی جهش قیمت در همه ارزهای رمزنگاری شده از جمله بیت کوین (BTC) که با 9.5 درصد افزایش به 48000 دلار رسید ، بالاترین سطح خود در 10 روز گذشته بود.

 

همبستگی اتریوم – بیت کوین با افزایش تورم ایالات متحده

رونق بازار رمزنگاری 1 اکتبر همزمان با انتشار گزارش وزارت بازرگانی ایالات متحده در مورد هزینه های مصرف کننده بود.

داده ها نشان می دهد شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی اصلی ایالات متحده ، معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم ، در ماه اوت 0.3 درصد افزایش یافته و نسبت به سال گذشته 3.6 درصد افزایش یافته است. بنابراین ، تورم اصلی به بالاترین سطح خود در 30 سال گذشته رسید.

سفته بازان تمایل دارند بیت کوین را به عنوان یک پرچین در برابر تورم تلقی کنند ، که این آخرین پاسخ ارز رمزنگاری شده را به افزایش قیمت مصرف کننده در ایالات متحده توضیح می دهد.

همچنین بخوانید :   تاریخ بیت کوین تکرار می شود؟ 3 اندیکاتور نشان می دهند که ماه اکتبر بازار گاوی BTC را دوباره زنده می کند

در همین حال ، طبق داده های CryptoWatch ، همبستگی متوسط ​​30 روزه اتر با بیت کوین نزدیک به 0.89 است ، که منجر به حرکت ETH تقریباً در قفل با BTC شد.

 

 


نمودار قیمت روزانه BTC/USD در مقابل ETH/USD. منبع: TradingView

 

نظرسنجی دانشگاه میشیگان بین 25 آگوست و 27 سپتامبر نشان داد که انتظارات تورمی بلندمدت در بین مصرف کنندگان آمریکایی به 3 درصد رسید که بالاترین میزان در یک دهه گذشته است.

این نتیجه برخلاف دیدگاه های جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، بود که افزایش ماهانه تورم را “گذرا” توصیف کرده بود اما در جلسه اخیر سنا اعتراف کرد که قیمت های بالاتر مصرف کننده حداقل تا سال آینده دست نخورده باقی می ماند.

در نتیجه ، فشارهای تورمی دلیلی برای صعود بیت کوین به عنوان یک پرچم نهایی ایجاد کردند ، در حالی که مایکل سیلور ، مدیر عامل MicroStrategy ، پیشنهاد داد که شرکت ها خزانه های نقدی خود را به BTC تبدیل کنند.

MicroStrategy حدود 0.5 درصد از کل عرضه بیت کوین در گردش را در اختیار دارد که در حال حاضر بیش از 6 میلیارد دلار ارزش دارد.

 

فشار عرضه

اتریوم در 5 آگوست از طریق شبکه سخت افزاری ارتقا یافت که به دلیل قانون کلاسیک عرضه و تقاضا ، چشم انداز صعودی اتر را افزایش داد.

این ارتقا که هارد فورک لندن نامیده می شود ، یک پروتکل بهبود ، EIP-1559 را معرفی کرد که باعث سوزاندن بخشی از هزینه شبکه اتریوم ، به نام هزینه پایه می شود. تا کنون ، فعال سازی EIP-1559 طبق گزارش Watch the Burn ، 410،404 ETH (حدود 1.32 میلیارد دلار) را از عرضه فعال خارج کرده است.

همچنین بخوانید :   همه خرس ها می میرند - معیار بیت کوین برای اولین بار در 6 ماه گذشته برای سبز شدن آماده می شود

اتریوم همچنین در حال آماده سازی برای تغییر مکانیسم اجماع خود از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است. در نتیجه ، یک مجموعه سهام راه اندازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد در صورت قفل کردن 32 ETH در قرارداد رسمی هوشمند PoS برای مدت معینی ، پاداش دریافت کرده و دارایی ETH خود را افزایش دهند.

تاکنون ، مبلغ ETH واریز شده در قرارداد سهام Ethereum 2.0 از حدود 11،500 در نوامبر 2020 به 7.82 میلیون ETH امروز رسیده است. گفته می شود ، این انتقال به طور موقت 7.82 میلیون ETH را از گردش خارج کرده است.

 


مجموع قرارداد های هوشمند منعقد شده در ETH اتریوم 2.0. منبع: CryptoQuant

از سوی دیگر ، مقدار کل توکن های اتر که در تمام مبادلات رمزنگاری نگهداری می شود ، به پایین ترین سطح خود رسیده است. داده های CryptoQuant نشان می دهد که صرافی ها در حال حاضر تنها 18.1 میلیون ETH دارند در حالی که یک سال پیش 23.73 میلیون ETH بود.

 

 


ذخایر اتر در تمام صرافی های ارز دیجیتال. منبع: CryptoQuant

کاهش ذخایر ETH نشان می دهد که معامله گران ممکن است بخواهند توکن های اتر خود را هولد کنند تا آنها را برای دارایی های دیگر بفروشند ، زیرا ممکن است فشار برای سرمایه گذاران برای ورود به بازار اتر وجود داشته باشد ، بنابراین ETH با ارزش تر می شود.

فنجان و دسته

ترکیبی از عرضه کمتر و تقاضای بیشتر به عنوان پشتوانه صعودی قیمت اتر عمل می کند. در همین حال ، شواهد بیشتری برای شکستن صعودی از الگوی فنجان و دسته در نمودارهای طولانی مدت اتر آمده است.

همچنین بخوانید :   تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز برتر بازار ارز های دیجیتال 2 مهر

فنجان و دسته یک الگوی ادامه دهنده صعودی است که شامل یک قسمت گرد و یک کانال نزولی است ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است. هدف سود سازه به طور معمول در طول مساوی با حداکثر ارتفاع فنجان است.

 

 


نمودار قیمت روزانه ETH/USD با الگوی جام و دسته. منبع: TradingView

با توجه به اینکه سطح مقاومت جام نزدیک به 4000 دلار است ، شکست از آنجا می تواند ETH را به بالای 6000 دلار برساند ، تقریباً دو برابر قیمت فعلی آن.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.