بعد از صعود بیت کوین به بالاترین سطح خود ، حرکت بعدی چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شش ماه طول کشید تا بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی تقریباً 65000 دلار که در آوریل رسیده بود، برسد.

در حال حاضر ، با افزایش قیمت این ارز دیجیتال به 67000 دلار ، تحلیلگران بازار اهداف قیمتی بیشتری را تعیین می کنند.

 

تحلیلگران به عنوان نقشه مسیر حرکت قیمت بیت کوین به آسمان نگاه می کنند. (ناسا ، اصلاح شده توسط CoinDesk)

 

آخرین صعود بیت کوین به قیمت بالای 66000 دلار ، موج جدیدی از پیش بینی های صعودی را ایجاد کرده است ، در حالی که قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر بیش از دو برابر سال گذشته است.

بن کازلین ، سرپرست تحقیق و استراتژی مبادله رمزنگاری AAX ، در مصاحبه ای با CoinDesk گفت: “بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است.

او اکنون انتظار دارد که قیمت از مرز 100000 دلار عبور کند، که تعداد فزاینده ای از تحلیلگران بازار به عنوان هدف قیمتی جدید خود در نظر می گیرند.

بلاک چین بیت کوین تنها 12 سال از عمر آن می گذرد و معامله گران در بازارهای دیجیتال و وال استریت مسلماً بیش از هر زمان دیگری بر روی حرکات این ارز دیجیتال متمرکز شده اند. بنابراین با قیمت در حال حاضر در سطوح بی سابقه ، تحلیلگران در حال تعدیل مدل های خود و بررسی دقیق نمودارها برای پیش بینی موارد بعدی هستند.

فقط در این ماه، قیمت بیت کوین بیش از 50 درصد افزایش یافته است، که توسط قانونگذاران ایالات متحده برای اولین بار تایید یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مرتبط با قراردادهای آتی بیت کوین تقویت شده است.

همچنین بخوانید :   داده ها نشان می دهد که سولانا به بالاترین سطح کوتاه مدت رسیده است

ETF ProShares Bitcoin Strategy معاملات خود را روز سه شنبه در بورس نیویورک آغاز کرد و در اولین روز خود 570 میلیون دلار دارایی را جمع آوری کرد ، در حالی که حجم معاملات حیرت انگیز 1 میلیارد دلاری را به دست آورد ، در یکی از موفق ترین راه اندازی های ETF در تمام دوران.

بالاترین رکورد قبلی بازار در ماه آوریل 64،889 دلار بود. از آن زمان ، پیش بینی کنندگان بازار این علامت را به عنوان قیمت قابل قبول می دانند. در حال حاضر ، با داشتن علائم راهنمای در دسترس کمتر ، ممکن است ارزیابی چشم انداز دشوارتر باشد.

 

آنچه نمودارها می گویند

Damanick Dantes از CoinDesk روز چهارشنبه نوشت که 86،000 دلار ممکن است بر اساس خواندن سیگنال های نمودار قیمت ، هدف اصلی بعدی قیمت گاوها باشد.

کازلین می گوید: “همه نگاه ها به علامت 100 هزار دلار متمرکز است ، اما وقتی خرده فروشی هجوم آورد و سرمایه های بیشتری برای بیت کوین باز شود ، از جمله ETF های حمایتی ، بعید است 100 هزار دلار پایان آن باشد.”

CoinDesk برای درک خود با تحلیلگران برتر بازار تماس گرفت. اینجا جایی است که آنها می بینند که بازار در حال حرکت است.

توصیه سریع: همه صعودی نیستند. برخی از تحلیلگران، می گویند بیت کوین با افزایش بیش از مرز 60 هزار دلاری ، سود بیشتری را تجربه خواهد کرد.

 

صعود

متیو دیب ، مدیر عامل Stack Funds: از زمان راه اندازی ETF ProShares ، هجوم زیادی از مشارکت خرده فروشی وجود داشته است. نرخ های تامین مالی برای بازارهای آتی – سنجش میزان تمایل سرمایه گذاران برای پرداخت شرط های اهرمی – در حال افزایش است ، اما نه در سطوح بالایی که در اوایل سال مشاهده شد. دیب گفت: “هدف بعدی ما در BTC محلی 80،000 دلار در کوتاه مدت است.” او گفت که با افزایش اعتماد بازار در میان مدت، باید انتظار چرخش سرمایه از بیت کوین به اتر، ارز دیجیتال بومی بلاک چین اتریوم و سایر دارایی های دیجیتال جایگزین را داشت.

همچنین بخوانید :   قیمت بیت کوین تا ماه نوامبر به بالاترین حد خود میرسد ولی امکان برگشت به 48000 دلار وجود دارد

Ulrik Lykke، بنیانگذار ARK36: “من تعجب نمی کنم اگر ببینیم بیت کوین در سه ماهه چهارم سال 2021 یا سه ماهه اول 2022 به 100000 دلار صعود می کند.”
خوان پولیسر ، تحلیلگر تحقیق در IntoTheBlock: “این رشد نماینده خارق العاده ای از مشتریان نهادی است که بیت کوین را پذیرفته اند.”

ساموئل ایندیک ، تحلیلگر Investing.com: همانطور که در گذشته اتفاق می افتاد ، هنگامی که رویدادهای مهم در بازار ارزهای رمزنگاری شده اتفاق می افتد ، تصحیح می تواند در کارت ها انجام شود: “به عنوان مثال ، زمانی که قرارداد آتی بیت کوین در بورس تجاری شیکاگو راه اندازی شد (CME) در سال 2017، اندکی بعد یک بازار نزولی رخ داد و تقریباً سه سال طول کشید تا قیمت بهبود یابد.

حلیلگران دیگر چه می گویند

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda، یکی از ریسک‌ها این است که افزایش قیمت نفت و گاز طبیعی ممکن است منجر به بررسی بیشتر در مورد مصرف انرژی شبکه بیت‌کوین شود. این امر به ویژه با نزدیک شدن زمستان به نیمکره شمالی صادق است.

مويا هشدار داد: “اگر زمستان امسال منجر به كاهش انرژي در چند كشور شود و دولت هشرايت را دچار اختلال كند ، دولتها ممكن است مواضع تندي اتخاذ كنند.”

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.