جمع بندی آلت کوین ها : صرافی های غیر متمرکز پس از ممنوعیت ارز دیجیتال چین به کمک می آیند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

Altcoin Roundup: DEX ها پس از ممنوعیت رمزنگاری چین به کمک می آیند
ممنوعیت گسترده ارزهای دیجیتال چین، ریزش نسبتا عمیقی را برای ارزش توکن ها ایجاد کرد ، اما افزایش حجم صرافی های غیر متمرکز و پامپ بیت کوین به بالای 55000 دلار نشان می دهد که این حرکت یک سودرسانی محتاطانه بود.

طی چند ماه گذشته ، تحولات مهمی از چین رخ داده است که بازار ارزهای رمزنگاری شده و بازارهای مالی جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.

بحران بازپرداخت بدهی Evergrande چین موجی از شوک را در بازارهای جهانی سهام ایجاد کرد و همچنین سیگنال های پیوسته کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد مقررات آتی برای سکه های پایدار و تأمین مالی غیر متمرکز (DeFi) همچنان بر احساسات بازار تأثیر می گذارد.

در حالی که وضعیت اورگراند تا حدودی خود به خود حل شد ، در حال حاضر ، سرکوب دولت بر روی سیستم عامل های DeFi بی نظم و معاملات استیبل کوین همچنان ادامه دارد. این امر منجر به افزایش پروتکل های لایه یک و راه حل های لایه دو شده است ، زیرا معامله گران به دنبال مکان های غیر متمرکز برای تعامل با یکدیگر هستند.

به گفته کی کی یونگ ، مدیرعامل CryptoQuant ، پس از اعلام ممنوعیت همه معاملات ارزهای رمزپایه توسط چین ، مبادلات ارزهای رمزنگاری شده اصلی مانند Huobi خدمات حسابهای خود را در سرزمین اصلی چین متوقف کرد.

این امر باعث خروج وجوه از مبادلات متمرکز آسیایی (CEX) شد و این وجوه در نهایت به صرافی های غیرمتمرکز (DEXs) و اکوسیستم گسترده تر مالی غیر متمرکز (DeFi) واریز شد.

همچنین بخوانید :   ارزهای دیجیتال دیگر تحت تاثیر ممنوعیت های چین قرار نمیگیرند

به نظر می رسد کاربران Huobi توکن های $ ETH ، #stablecoins و DEX را به مبادلات غیرمتمرکز مانند Uniswap منتقل کردند.

پس از اعلام هووبی از تعلیق حساب های موجود در سرزمین اصلی چین ، تراکنش های خروجی افزایش یافت.

از قضا ، مقررات این بار منجر به عدم تمرکز شد. pic.twitter.com/EKpkHIdSv0

– Ki Young Ju ki (ki_young_ju) 29 سپتامبر 2021
این پدیده به ویژه جالب است و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد ، با توجه به شکست احتمالی هارد فورک اتریوم در لندن در پرداخت هزینه های گاز غیرقابل تحمل و نگرانی های نظارتی در مورد واکنش ایالات متحده و چین به ارزهای رمزنگاری شده.

بیایید نگاهی به برخی از DEX های پر رونق اخیر و پروتکل های محبوب بیندازیم که شاهد افزایش ورودی ها هستیم.

 

شبکه اتریوم

 

بر اساس داده های Dune Analytics ، شبکه اتریوم تا کنون غالب ترین قرارداد هوشمند است و میزبان بزرگترین و پرکاربردترین مبادلات غیرمتمرکز مانند Uniswap (UNI) و SushiSwap (SUSHI) است.

 

 


حجم ماهانه معاملاتی صرافی های غیر متمرکز. منبع: Dune Analytics

در حالی که جدیدترین ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده خارج از چین در دو هفته پایانی سپتامبر تحت عناوین اصلی خبرها قرار داشت ، این خبر در ابتدا در 3 سپتامبر اعلام شد ، تقریباً همزمان با افزایش فعالیت Uniswap.

لغو حجم معاملات در مقابل کل درآمد. منبع: Token Terminal
همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، افزایش فعالیت و حجم معاملات Uniswap در 28 آگوست آغاز شد و تا دو هفته آینده بالاتر از میانگین قبلی خود باقی ماند.

Uniswap همچنین از ادغام های اخیر خود با راه حل های لایه دو جدید Optimism و Arbitrum که به تازگی هزینه های تراکنش را کاهش داده و زمان تأیید را برای کاربران در شبکه افزایش داده است ، سود می برد.

همچنین بخوانید :   ذخایر ارز دیجیتال چین : نود های بیت کوین و میزهای فرابورس با مشکل روبرو هستند

 

شبکه فانتوم FTM

پروتکل Fantom در ماه های اخیر به دلیل راه اندازی پل ارتباطی به شبکه اتریوم و 370 میلیون برنامه تشویقی توسعه دهندگان FTM که برای جذب پروژه های جدید در اکوسیستم Fantom طراحی شده است ، در ماه های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است.

داده های Token Terminal نشان می دهد که در حالی که اعلام برنامه تشویقی در 30 اوت باعث افزایش اولیه درآمد پروتکل و قیمت توکن شد ، تنها پس از اعلام مقررات از چین در 3 سپتامبر بود که فعالیت و درآمد پروتکل واقعاً تجربه شد افزایش مداوم

 

 


قیمت فانتوم در مقابل درآمد پروتکل. منبع: Token Terminal

Fantom از یک معماری گراف غیر چرخه ای جهت دار استفاده می کند که از قابلیت بالایی برای هزینه های نزدیک به صفر برخوردار است ، که به محبوبیت پروتکل در میان معامله گران DeFi و NFT که به دلیل انجام معاملات در Ethereum قیمت گذاری کرده بودند ، کمک کرده است.

SpookSwap و SpiritSwap دو DEX برتر در شبکه Fantom هستند و با هم در حال حاضر به طور متوسط ​​95 میلیون دلار در حجم معاملات 24 ساعته اداره می کنند.

 

آواکس AVAX

شبکه Avalanche یک پروتکل بلاک چین است که از زمان راه اندازی برنامه تشویقی معادن نقدینگی Avalanche Rush در اواسط ماه آتی مورد توجه قرار گرفته است ، که شامل بیش از 180 میلیون دلار پاداش و مشوق برای جذب نقدینگی در اکوسیستم DeFi در بهمن است.

 


قیمت آواکس در مقابل درآمد پروتکلش. منبع: Token Terminal

از زمان انتشار برنامه تشویقی در اواسط آگوست ، درآمد پروتکل و ارزش توکن برای توکن بومی AVAX در حال افزایش است زیرا کاربران دارایی های خود را در سراسر زنجیره منتقل می کنند تا در اکوسیستم رو به رشد DeFi بهمن شرکت کنند.

همچنین بخوانید :   داده ها نشان می دهد که سولانا به بالاترین سطح کوتاه مدت رسیده است

بر اساس داده های DefiLlama ، DEX های برتر در Avalanche عبارتند از Trader Joe (JOE) و Pangolin (PNG) ، که در مجموع مجموع حجم معاملات 24 ساعته آنها 355.2 میلیون دلار است.

 

معاملات دائمی (perpetuals) صرافی های غیر متمرکز

پروتکل معاملات پرپچوال صرافی های غیر متمرکز یعنی dYdX ، که در ماه سپتامبر پس از خروج توکن اصلی DYDX محبوبیت خود را افزایش داد ، همچنین شاهد افزایش فعالیت و حجم کاربران بوده است.

بر اساس داده های Token Terminal ، حجم معاملات روزانه در بورس در روزهای پایانی سپتامبر افزایش یافت و از متوسط ​​زیر 2.1 میلیارد دلار به بیش از 9 میلیارد دلار در 27 سپتامبر رسید.

 


مقدار کل سرمایه قفل شده بر روی dYdX در مقابل حجم معاملات. منبع: Token Terminal

سرکوب مقررات به ویژه در مورد صرافی های ارزهای متمرکز و اهرمی مانند BitMEX و Binance سخت بوده است و منجر به افزایش تقاضا برای گزینه های غیر متمرکز مانند dYdX و Hegic شده است.

در حالی که بسیاری از اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده از سرکوب چین در بخش رمزنگاری ابراز تاسف کردند ، اما سنگینی آنها ممکن است واقعاً نعمتی در ظاهر باشد.

این امر معامله گران را وادار کرد تا از مبادلات متمرکز فاصله بگیرند و وارد اکوسیستم DeFi شوند که به سرعت در حال گسترش است ، جایی که اخلاق تمرکززدایی و توانایی “بانک خود بودن” هنوز در دسترس کسانی است که به دنبال آن هستند.

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.