چهارمین استخر بزرگ استخراج اتریوم به دلیل سرکوب چین تعطیل شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

Beepool ، چهارمین استخر بزرگ استخراج اتریوم ، به دلیل وضعیت مخالفت با ارز های دیجیتال در پکن ، فعالیت خود را تعطیل می کند.

BeePool ، چهارمین استخر بزرگ استخراج اتریوم ، در میان سرکوب ارزهای دیجیتال چین بسته می شود.

استخر استخراج اتریوم مستقر در چین روز سه شنبه اعلام کرد که “در پاسخ به آخرین سیاست های نظارتی” فعالیت خود را متوقف می کند.

بلافاصله ، ثبت نام کاربران جدید و افزودن حساب های فرعی برای کاربران موجود متوقف می شود و انتظار می رود که تمام سرورهای دسترسی به ماینینگ تا 15 اکتبر متوقف شوند.

این اعلامیه تنها یک روز پس از انتشار اخبار مبنی بر توقف فعالیت SparkPool ، دومین استخر استخراج معدن اتریوم ، تا پایان ماه به دلایل مشابه منتشر شد.

بین آنها ، BeePool و SparkPool بیش از یک چهارم هش Ethereum را تشکیل می دهند.

 

منبع رسمی خبر در توییتر

beepool.org on Twitter: “https://t.co/MEZJyIqued” / Twitter

pic.twitter.com/MEZJyIqued

– beepool.org (@beepools) 28 سپتامبر 2021

در پی وقفه در سرکوب ارزهای دیجیتال ، در اواخر هفته گذشته مشخص شد که بانک مردم چین مجموعه اقدامات جدیدی را در حال انجام دادن است و هماهنگی بین بخشی قوی تری را برای سرکوب فعالیت های رمزنگاری ترویج می کند. هدف این اقدامات قطع کانال های پرداخت ، دور انداختن وب سایت های مرتبط و برنامه های تلفن همراه مطابق با قانون است.

سرکوب ماینینگ برای ماه ها بر روی استخراج بیت کوین متمرکز شده است که شاهد خروج عمده عملیات استخراج از کشور بود. به نظر می رسد تمرکز دولت چین به اتریوم تغییر کرده است.

همچنین بخوانید :   تاریخچه اتریوم و نگاهی به ظهور بلاک چین اتریوم

روز دوشنبه رسانه گوانگمینگ گزارش داد که مقامات منطقه خودمختار مغولستان داخلی 10 هزار دستگاه ماینر اتریوم را پس از اطلاع از یک انبار ضبط کرده اند.

ماینر 1104 کیلووات ساعت برق مصرف می کردند.

بر اساس نشریه مقامات داخلی مغولستان تاکنون 45 پروژه استخراج ارز دیجیتال را تعطیل کرده اند و گفته می شود سالانه 6.58 میلیارد کیلووات ساعت برق صرفه جویی می کنند ، که به گفته رسانه ها معادل دو میلیون تن زغال سنگ استاندارد است.

سرکوب معادن باعث شده است که قیمت ETH دیروز به زیر 3000 دلار برسد و طبق گفته CoinGecko در حال حاضر با قیمت 2،863.71 دلار معامله می شود.

BeePool چهار سال است که فعالیت می کند و استخر ماینینگ در حال حاضر 6.7 درصد از سهم استخراج اتریوم را با بیش از 3000 بلوک استخراج شده در هفته گذشته به خود اختصاص داده است.

 

در حالی که استخراج در حال حاضر سودآور است ، اعمال هزینه در هارد فورک اتریوم لندن سود را کاهش داده است زیرا ماینرها پاداش های کمتری برای هر بلوک دریافت می کنند.

مرحله بعدی ارتقاء مداوم بلاک چین به Eth2 امروز در ماه اکتبر اعلام شد. با تغییر به Proof-Of-Stake ، معدنچیان بیشتر از حاشیه خارج خواهند شد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.