وقتی خرس ها فشار را اعمال می کنند قیمت بیت کوین به 41 هزار دلار “چاقوی سقوط” می رسد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

معامله گران بیت کوین می گویند 43600 دلار برای بازیابی روند صعودی باید به دست آید ، اما داده های آتی بیت کوین نشانه های پریشانی بازار را نشان می دهند.

“با روند مبارزه نکنید” یک ضرب المثل قدیمی در بازارها است و انواع دیگری از عبارت مانند “هرگز چاقوی در حال سقوط را نگیرید” وجود دارد. نتیجه نهایی این است که معامله گران نباید سعی کنند روند معکوس را پیش بینی کنند ، یا حتی بدتر ، سعی کنند در حالی که ضرر می کنند ، قیمت متوسط ​​خود را بهبود بخشند.

واقعاً مهم نیست که آیا معاملات آتی سویا ، نقره ، سهام یا ارزهای رمزنگاری شده را انجام می دهید. بازارها عموماً در چرخه ای حرکت می کنند که می تواند از چند روز تا چند سال دوام بیاورد. در مورد بیت کوین (BTC) ، برای کسی سخت است که با نگاه کردن به نمودار زیر ، مورد صعودی را توجیه کند.

 

قیمت بیت کوین به دلار در Coinbase. منبع: TradingView

طی 25 روز گذشته ، هر تلاشی برای شکستن کانال نزولی متوقف شده است. جالب اینجاست که این روند تا اواسط اکتبر به زیر 40،000 دلار می رسد ، که به نظر می رسد در میان تصمیم کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد ProShares Bitcoin ETF (18 اکتبر) و Invesco Bitcoin ETF (19 اکتبر) باشد.

بر اساس گزارش هفتگی CoinShares ، اقدام اخیر قیمت باعث شد سرمایه گذاران نهادی وارد ششمین هفته متوالی ورودی ها شوند. بین 20 تا 24 سپتامبر تقریبا 100 میلیون دلار ورودی وجود داشته است.

همچنین بخوانید :   5 ارز دیجیتال مهم این هفته : بیت کوین ، اتریوم ، سولانا ، ماتیک ، فانتوم

معامله گران باتجربه ادعا می کنند که بیت کوین برای از سرگیری روند صعودی نیاز به حمایت 43600 دلاری دارد. در همین حال ، داده های زنجیره ای به تجمع سنگین اشاره می کند ، زیرا کاهش عرضه ارز غالب بوده است.

معاملات آتی دائمی معامله گران را خنثی و نزولی نشان می دهد
برای سنجش احساس سرمایه گذاران ، باید میزان بودجه در قراردادهای دائمی را تجزیه و تحلیل کرد زیرا اینها ابزارهای ترجیحی معامله گران خرده فروشی هستند. برخلاف قراردادهای ماهانه ، معاملات آتی دائمی (مبادله معکوس) با قیمتی بسیار شبیه به مبادلات اسپات معمولی انجام می شود.

در صورت تقاضای اهرم بیشتر ، نرخ تأمین مالی هر هشت ساعت به صورت خودکار از مشتریان طولانی مدت (خریداران) دریافت می شود. با این حال ، هنگامی که وضعیت برعکس می شود و شورت (فروشندگان) بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند ، نرخ تامین مالی منفی می شود و آنها کسانی هستند که هزینه را پرداخت می کنند.

 

مقاومت 43000 بیت کوین
نرخ تأمین مالی قرارداد های آتی بیت کوین 8 ساعته منبع: Bybt.com

یک وضعیت “خنثی” شامل هزینه های طولانی مدت است که از هزینه 0 تا 0.03 درصد در هر دوره هشت ساعته نوسان می کند که معادل 0.6 درصد در هفته است. با این حال ، نمودار بالا روند نزولی را از 13 سپتامبر نشان می دهد ، زمانی که نرخ تامین مالی آخرین بار از آستانه 0.03 مشاهده شد.

نسبت تماس به تماس از گاوها حمایت می کند ، اما روند تغییر کرده است.
بر خلاف قراردادهای آتی ، اختیار معامله به دو بخش تقسیم می شود. گزینه های تماس (خرید) به خریدار اجازه می دهد بیت کوین را با قیمت ثابت در تاریخ انقضا خریداری کند. به طور کلی ، این معاملات در معاملات آربیتراژ خنثی یا استراتژی های صعودی مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین بخوانید :   صندوق های بازنشستگی و ارز های دیجیتال : مانند نفت و آب ، یا شاید هم نه؟

در همین حال ، گزینه های فروش (فروش) معمولاً به عنوان محافظت در برابر نوسانات منفی قیمت استفاده می شود.

برای درک چگونگی متعادل شدن این نیروهای رقیب ، باید تقاضا را مقایسه کرده و گزینه ها (بازار آپشن بیت کوین) را با علاقه باز کرد.

 

مقاومت 43000 بیت کوین
بازار آپشن بیت کوین , نسبت سود به قرار داد های باز شده. منبع: Laevitas.ch

این شاخص در 29 آگوست به پایین 0.47 رسید ، که نشان دهنده 50،000 مورد محافظ BTC در برابر 104 هزار گزینه درخواست (خرید) BTC است. با این حال ، با کاهش استفاده از قراردادهای خنثی تا نزولی پس از انقضای ماهانه 24 سپتامبر ، فاصله کاهش می یابد.

با توجه به بازارهای آتی و گزینه های بیت کوین ، ممکن است به نظر برسد که دوره نزولی است ، اما در دو هفته گذشته هیچ نشانه ای از صعود از شاخص های مشتقات وجود ندارد. به نظر می رسد امید گاوها به مهلت ETF می چسبد و به عنوان محرکی برای شکستن ساختار فعلی بازار عمل می کند.

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.