تاریخ بیت کوین تکرار می شود؟ 3 اندیکاتور نشان می دهند که ماه اکتبر بازار گاوی BTC را دوباره زنده می کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در اکتبر های اخیر (از سال 2013) این بار و در این اکتبر کندل ها بسته شدند و این امید را ایجاد کرده است که بتواند در 31 روز آینده روند صعودی را تثبیت کند.

بیت کوین (BTC) نتوانست به اصطلاح ، نفرین سپتامبر را شکست دهد ، زیرا قیمت آن با وجود افزایش شدید جهش درست قبل از پایان ، کمی بیش از 7 درصد در ماه کاهش یافت. با این وجود ، به نظر می رسد بیت کوین در ماه اکتبر باز خواهد گشت ، ماهی که به خاطر نقاشی های برگشتی صعودی تهاجمی مشهور است.

داده های Bybt نشان می دهد که بیت کوین در اکثر مواقع از سال 2013 سود خود را بسته است – با موفقیت بیش از 77. سال گذشته ، پس از کاهش 7.5 درصدی ، پس از پایان سپتامبر در حدود 10.800 دلار ، ارز دیجیتال 28 درصد افزایش یافت و به سطح بالای 13.500 دلار رسید.

 

 


آمار بازدهی ماهانه بیت کوین از سال 2013  منبع: Bybt

به طور مشابه ، بیت کوین تا پایان اکتبر 2019 با وجود سقوط 14 درصدی در ماه گذشته ، بیش از 10 درصد صعود کرد. این باعث شد تا سپتامبر برای معامله گران یک ماه فروش به نظر برسد ، زیرا از سال 2013 تا کنون هفت مورد از 9 بار تلفات وارد شده است.

در مقابل ، ماه اکتبر خود را به عنوان دوره ای از خرید افت می کند و نشان می دهد که معامله گران ممکن است در نهایت قیمت بیت کوین را تا 31 اکتبر افزایش دهند.

همچنین بخوانید :   آیا دوج کوین هم مثل شیبا صعود 300 درصدی در پیش دارد؟

فرکتال اکتبر علیرغم سیگنال های هشداردهنده در قالب تشدید سرکوب چین و مواضع سختگیرانه تر ایالات متحده در زمینه رمزارزها ظاهر می شود.

علاوه بر این ، به نظر می رسد چشم انداز فدرال رزرو برای محدود کردن برنامه خرید اوراق قرضه ماهانه 120 میلیارد دلار در ماه جاری ، چشم انداز صعودی بیت کوین را محدود کرده است. سیاست پولی شل ، همراه با نرخ های نزدیک به صفر بانک مرکزی ایالات متحده ، در افزایش قیمت بیت کوین از زیر 4000 دلار در مارس 2020 به تقریبا 65000 دلار تا آوریل 2021 مثر بود.

اما علیرغم شکست های کوتاه مدت ، هجوم شاخص های کلیدی نشان می دهد که سرمایه گذاران هنوز می خواهند در فضای پر رونق ارزهای رمزنگاری شده قرار بگیرند.

 

ورود نهادها

سرویس ردیابی داده های رمزنگاری CryptoCompare در گزارش خود اشاره کرد که حجم مربوط به محصولات سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال در ماه سپتامبر 9.6 درصد افزایش یافته است. در همین حال ، ورودی محصولات هفتگی به 69.7 میلیون دلار رسید که بالاترین میزان از ماه مه 2021 است.

CryptoCompare نوشت: “محصولات مبتنی بر بیت کوین بالاترین میزان ورودی از هر دارایی را داشتند ، به طور متوسط ​​31.2 میلیون دلار در هفته.”

 

 


میانگین ورودی خالص هفتگی بر اساس دارایی برای ماه سپتامبر. منبع: CryptoCompare

 

فراکتال میانگین 20 هفته ای

شاخص های فنی همچنین به صعودی شدن پیش روی بیت کوین اشاره کردند زیرا تا قبل از بسته شدن سپتامبر پایه ای در حدود 40،000 دلار تشکیل داد و سطوح اصلی مقاومت را به عنوان حمایت موقت پس گرفت. این شامل میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای (EMA 21 هفته ای) تعصب بود.

همچنین بخوانید :   تحلیل 29 مهر قیمت 10 ارز برتر بازار ارز های دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، ریپل ...

همانطور که Cointelegraph قبلاً گزارش داد ، افت زیر میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای احتمال سقوط بیت کوین را تا 78 درصد افزایش داد. در 27 سپتامبر ، ارز دیجیتال به زیر موج سبز سقوط کرد (همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است) اما هنگام ورود به جلسه اکتبر ، آن را به عنوان پشتیبانی پس گرفت.

 

 


نمودار قیمت BTC/USD با میانگین 20 هفتگی نشان از سلطه گاو ها دارد . منبع: TradingView

 

حرکت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای ، همراه با افزایش حجم ، در طول تاریخ منجر به افزایش قابل توجه حرکت صعودی بیت کوین شده است.

در نتیجه ، در صورت تکرار فراکتال ، قیمت بیت کوین در هفته های آینده ممکن است به رکورد جدیدی برسد.

 

نقطه صعود گاوی

یکی دیگر از شاخص های فنی که پیش بینی کننده صعودی شدن بیت کوین بوده است ، نقطه صعود گاو است.

مطالب مرتبط: تحلیلگر ماهانه بیت کوین را به مدت 2 ماه بسته می کند – هدف او در اکتبر 63 هزار دلار است

به طور دقیق ، قیمت BTC پس از افزایش 500 درصدی در داخل ، در دو خط روند همگرا تثبیت شد.

تحلیلگران سنتی این حرکتهای جانبی را نشانه ای از تداوم صعودی می دانند. با انجام این کار ، آنها پیش بینی می کنند که قیمت از خط روند بالای الگو خواهد گذشت – و به اندازه طول روند صعودی قبلی ، که قطب پرچم نامیده می شود ، افزایش می یابد.

 

 


نمودار قیمت هفتگی بیت کوین با ساختار پرچین گاو. منبع: TradingView

همچنین بخوانید :   تحلیل دوج کوین پس از ریزش اخیر بازار در 7 سپتامبر

در نتیجه ، به نظر می رسد کمترین مقاومت بیت کوین در مسیر صعودی ، با یک حرکت احتمالی شکسته می شود ،و قیمت آن به 100000 دلار (ارتفاع میله پرچم تقریباً 50،000 دلار) می رسد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.