قیمت بیت کوین در حال اصلاح است ، اما داده های آتی چه چیزی را نشان می دهد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قیمت بیت کوین نزدیک به 58000 دلار شد ، اما داده های مشتقات نشان می دهد که معامله گران در موقعیت خنثی تا صعودی قرار دارند و “فضای کافی” را برای بالاترین سطح جدید در 2021 باقی می گذارند.

بیت کوین در دو ماه گذشته در برابر اکثر آلت کوین ها ضعیف عمل کرده بود ، اما این روند زمانی معکوس شد که افزایش 20 درصدی آن باعث شد سرمایه بازار در 6 اکتبر از مرز 1 تریلیون دلار عبور کند. این امر توجه سرمایه گذاران را به ارز رمزنگاری شده اصلی و آلت کوین ها معطوف کرد. در حال حاضر در روز قرمز هستند.

اگر معامله گران بیت کوین (BTC) بیش از حد اعتماد کنند و از اهرم برای باز کردن موقعیت های بلند استفاده کنند ، حرکت مثبت فعلی می تواند خطرناک باشد. برای جلوگیری از این امر ، معامله گران باید بازارهای مشتقه را به دقت تجزیه و تحلیل کنند تا این ریسک را حذف کنند.

 

 

عملکرد هفتگی 14 ارز برتر منبع: CoinMarketCap

در بالا توجه کنید که چگونه ارزش بازار آلت کوین 5.8 درصد افزایش یافته است ، در حالی که بیت کوین در همان مدت 20.8 درصد افزایش یافته است. مطمئناً برخی موارد دورتر مانند Shiba Inu (SHIB) وجود داشت که 200٪ افزایش داشت ، Fantom (FTM) که 60٪ افزایش یافت و Klaytn (KLAY) که 36٪ افزایش یافت. با این حال ، سرمایه کل بازار آلت کوین ها با عملکرد بیت کوین همراه نبود.

برخی از شخصیت های شناخته شده صحبت کرده اند ، مانند بیل میلر ، سرمایه گذار میلیاردر وال استریت ، که اخیراً ضمن ابراز نگرانی در مورد اکثر پروژه های آلتکوین ، خوش بینی خود را برای بیت کوین ابراز کرده است. میلر به صراحت از مشارکت “بانک های بزرگ” نام برد و به “حجم عظیمی” از سرمایه های خطرپذیر که به بیت کوین سرازیر می شود اشاره کرد.

همچنین بخوانید :   در افت قیمت بیت کوین خرید های قدرتمندی انجام شد و بسته شدن 50 هزار دلار همچنان کلیدی است

به نظر می رسد جنون اخیر بیت کوین ناشی از سناریوی کلان اقتصادی است. ایالات متحده محدودیت بدهی خود را تا 480 میلیارد دلار برای پرداخت تعهدات خود تا اوایل دسامبر افزایش داد. فشار تورمی ناشی از بسته های محرک بی پایان و نرخ بهره ناچیز باعث افزایش طولانی مدت کالاها شده است.

به عنوان مثال ، نفت به بالاترین سطح خود در هفت سال گذشته رسید و معاملات آتی گندم اخیراً به بالاترین سطح خود رسید که از فوریه 2013 تاکنون مشاهده نشده است. حتی شاخص قیمت مسکن S&P Case-Shiller نیز سالانه 23.3 درصد افزایش داشته است.

برای درک اینکه آیا معامله گران بیت کوین بیش از حد هیجان زده شده اند ، معامله گران باید شاخص های مشتقات بیت کوین مانند حق بیمه بازارهای آتی و انحراف بازار آپشن های بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنند.

 

حق بیمه آتی نشان می دهد که معامله گران کمی صعودی هستند

نرخ پایه تفاوت بین قراردادهای آتی بلند مدت و سطوح فعلی بازار لحظه ای را اندازه گیری می کند. این شاخص همچنین اغلب به عنوان حق بیمه آتی نامیده می شود.

 

نمودار 3 ماه قراداد های آتی بیت کوین منبع: Laevitas

5 تا 15 درصد حق بیمه سالانه در بازارهای سالم سرمایه گذاری میشوند ، که این وضعیت به عنوان “کانتانگو” شناخته می شود. این تفاوت قیمت ناشی از این است که فروشندگان برای جلوگیری از تسویه حساب بیشتر پول بیشتری می خواهند.

افزایش 20 درصدی قیمت بیت کوین باعث شد تا شاخص به محدوده بالای این منطقه خنثی برسد ، به این معنی که دید سرمایه گذاران صعودی هست اما هنوز اطمینان چندانی ندارند. هر زمان که خریداران از اهرم بیش از حد خرید استفاده کنند ، نرخ پایه می تواند به راحتی از 25 درصد فراتر رود ، همانطور که در اواسط ماه مه مشاهده شد (ریزش شدید).

همچنین بخوانید :   بلاکچین خدمات دولتی را متحول می کند و این تازه آغاز کار است

برای حذف عوامل خارجی ویژه ابزارهای آتی ، باید بازارهای آپشن را نیز تحلیل کرد.

 

بازار اختیارات بیت کوین نشان دهنده احساس “خنثی” هست

انحراف 25٪ دلتا گزینه های مشابه تماس (خرید) و قرار دادن (فروش) را مقایسه می کند. این معیار هر زمان که ترس وجود داشته باشد مثبت می شود زیرا معامله گران انتظار نزول بالقوه را دارند.

برعکس زمانی که معامله گران گزینه صعودی هستند ، صادق است و باعث می شود شاخص کج شدن دلتا 25 درصد به ناحیه منفی تغییر کند. شاخص بین -8 and تا +8 usually معمولاً خنثی تلقی می شود.

 

 

اختیارات BTC 25٪ انحراف دلتا دارند. منبع: Laevitas

نمودار فوق نشان می دهد که در شش ماه گذشته هیچ موردی از اعتماد بیش از حد معامله گران گزینه وجود نداشته است ، که نشان دهنده “حرص” باشد زیرا انحراف 25 درصدی دلتا به زیر -8٪ کاهش یافته است. در همین حال ، این شاخص در هفته گذشته نزدیک به 0 بوده است و خطرات متعادلی بین خرس ها و گاوها نشان می دهد.

این یافته ها لزوما عدم اطمینان خریداران را نشان می دهند ، اما کاملاً برعکس است. اگر گاو صعودی بیت کوین در حال حاضر بیش از حد با 57000 دلار اطمینان داشته باشد ، فضای کمی برای اهرم اضافی وجود خواهد داشت و در صورت اصلاح لحظه ای قیمت ، خطر انحلال آبشار افزایش می یابد.

گاوها نسبتاً مطمئن هستند و حتی تصحیح قیمت 20 درصدی بعید به نظر می رسد که اوضاع را تغییر دهد زیرا نرخ پایه بازار آتی پس از صعود اخیر ، حق بیمه معقولی را نشان می دهد.

همچنین بخوانید :   "به اکتبر سلام کنید" - قیمت بیت کوین به بیش از 47 هزار دلار در دقیقه رسید و 270 میلیون دلار شورت لیکویید شد

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.