قیمت بیت کوین به 57 هزار دلار رسید و 5 موردی که این هفته باید در بیت کوین زیر نظر بگیرید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

قیمت بیت کوین به بالاترین رقم در پنج ماه گذشته به 57 هزار دلار رسید و 5 موردی که این هفته باید در بیت کوین حتما زیر نظر داشته باشید
قیمت بیت کوین با صعود قیمت محلی هفته گذشته به بالاترین حد خود در برابر آخرین رکورد 64،500 دلار نزدیک شد.

بیت کوین (BTC) در بالاترین سطح خود قرار دارد-تقریباً به معنای واقعی کلمه-زیرا در هفته جدید در بالای 15 درصد از بالاترین سطح قبلی خود به سر می برد.

یک کوکتل کلاسیک از عوامل پایه و اساس فینال فصل آخر سال میلادی را بنا نهاده است که تحلیلگران اکنون با اطمینان آن را با بازار های سعودی 2013 و 2017 مقایسه می کنند.

جدا شدن از تحرکات کلان بازار و دلار آمریکا ، بیت کوین بار دیگر شبیه جایگزین طلایی است که سرمایه گذاران می خواهند – در حالی که آلتکوین ها از بین می روند.

با توجه به اینکه “October” هنوز در دومین هفته کامل خود قرار دارد ، آکادمی ارز اوردرز نگاهی به آنچه ممکن است در روزهای آینده برای قیمت BTC در نظر داشته باشد ، می اندازد.

 

عقب ماندن الت کوین ها پیش از “فصل بیت کوین”

با شروع هفته برای معامله گران بیت کوین ، همه چیز رو به جلوه می کند-بالاترین سطح چهار ماه گذشته بازگشت و شکست خورد.

به استثنای یک ناهنجاری کنجکاو در مبادله Bitstamp ، که یک فتیله لحظه ای را تا 51000 دلار کاهش داد ، یک آخر هفته آرام ، دستاوردهای قبلی را حفظ کرد.

در حال حاضر به نظر می رسد حمله به مقاومت نهایی در پایین ترین حد از 64،500 دلار است ، اقدام قیمت بیت کوین باعث خوشحالی شرکت کنندگان در بازار می شود.

 

هنوز پشت این سناریو #بیت کوین ایستاده ایم. pic.twitter.com/Xw2GMZEKS2

– Michaël van de Poppe (CryptoMichNL) 11 اکتبر 2021

با این حال ، جنبه دیگری در پشت قدرت بیت کوین وجود دارد – جنبه ای که می تواند در کوتاه مدت صعود بیشتری را حفظ کند.

عملکرد آلتکوین ها ضعیف است و منجر به پیش بینی “فصل بیت کوین” می شود تا اینکه بعداً  “آلتسیزنن” دوباره ظاهر شود. همانطور که آکادمی ارز اوردرز گزارش داد ، این اتفاق ممکن است در سال 2022 باشد.

این وضعیت به ویژه در اتر (ETH) ، بزرگترین آلت کوین از نظر ارزش بازار ، قابل مشاهده است ، که در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در برابر BTC از ابتدای آگوست قرار دارد.

همچنین بخوانید :   بهترین بازار خرسی یا ریزشی بیت کوین تاکنون ، چند نکته مهم

Michaël van de Poppe ، اواخر روز یکشنبه گفت: “ETH/BTC در حال ریزش است ، در حالی که بیت کوین تثبیت می شود.”

“من فرض می کنم روند بیت کوین همچنان ادامه دارد ، در حالی که آلت کوین ها هنوز بازی را دریافت نکرده اند.”

 

نمودار کندلی 1 روزه اتریوم/بیت کوین (Bitstamp). منبع: TradingView

 

با این وجود ، ون دو پوپ یک اوج قیمت مشکوک برای ETH/USD تا 20،000 دلار ، با بازه زمانی اوایل سال آینده میلادی ، اضافه کرد.

 

 

ما اینجاییم

 

وقتی صحبت از پرایس اکشن یا قیمت بیت کوین به میان می آید ، راضی کردن معامله گران بیت کوین بسیار طول می کشد.

همانطور که همه ساکنان قدیمی ارز های دیجیتال توییتر می دانند ، حتی غیر منتظره ترین حرکتها در BTC/USD می تواند احساسات را زودتر از درخواست سرمایه گذاران برآورده کند. (یعنی اصلاحات عمیقی که شکل میگیرند سرمایه گذاران زودتر از پیش بینی هایشان ورود میکنند)

هفته گذشته نیز از این قاعده مستثنی نبود-بیت کوین 3000 دلار در دقیقه ، 5000 دلار در یک ساعت به دست آورد و به بالاترین حد در 4 ماه گذشته رسید ، اما چند روز بعد ، کاربران از “روند خسته کننده” شکایت کردند.

وزن انتظارات از بیت کوین در سال 2021 ، یک سال پس از هاوینگ سوم و در نتیجه مهلت تعیین قیمت چرخه آن ، قابل لمس است.

این که قیمت بیت کوین تا چه حد می تواند افزایش یابد ، موضوع بحث های شدیدی است و در حالی که برخی استدلال می کنند که 200،000 دلار یا حتی 300،000 دلار “برنامه ریزی شده” است ، برخی دیگر در حال از دست دادن باور خود هستند و ادعا می کنند که این چرخه نمی تواند مانند دو دوره گذشته باشد.

با این حال ، به نظر می رسد مقایسه سالهای پس از هاوینگ بیت کوین ، تقریباً به اتفاق آرا در مورد شانس بیت کوین حکم می دهد.

افت شهریور به زیر 40،000 دلار ، برای مثال ، رویدادهای مشابه در سال 2013 و 2017 را تکرار می کند. این بلافاصله قبل از صعود رخ داد و به عنوان “آخرین” دام خرس عمل کرد.

همپوشانی عملکرد قیمت 2021 از سال 2017 به همین ترتیب شباهت های شگفت انگیزی ایجاد می کند.

همچنین بخوانید :   بانک مرکزی نیوزلند اوراق ارز دیجیتال را عرضه می کند

همه این یافته ها ، از حساب تجاری تجاری TechDev ، نشان می دهد که اوج امسال یک مرتبه بزرگتر از گذشته است. تحلیلگر استدلال می کند که فنی است یا نه ، از لحاظ منطقی حداکثر شش رقم تضمین شده است.

در عین حال ، شباهت ها چیز جدیدی نیست ، زیرا منابع مختلف میزان انطباق قیمت را با سالهای پس از نیمه قبل در 2021 نشان می دهند.

 

در یک روز 31 میلیارد دلار تسویه شد

توجه زیادی به اصول اولیه شبکه بیت کوین در طول دوره نزولی 2020-2021 متمرکز شده است ، اما موارد بیشتری وجود دارد.

با وجود نرخ هش و بازیابی قیمت به بالاترین حد خود ، داده های جدید نشان می دهد که بر اساس جنبه های دیگر ، بیت کوین رکوردهای خود را ثبت می کند.

این هفته ،  بحث درباره ظرفیت و مقیاس بندی شبکه است، قبل از اینکه شبکه Lightning حتی در نظر گرفته شود.

همانطور که توسط تحلیلگر کوین روک اشاره شد ، هفته گذشته بیت کوین بیش از 30 میلیارد دلار پول را نگهداری کرده بود.

او در این باره گفت: “31 میلیارد دلار. این مقدار پول در بلاک چین بیت کوین در یک روز از این هفته تسویه شد.”

“این بالاترین رکورد جدید برای بیت کوین است و از سال 2020 جهش 40 برابری در ارزش تسویه حساب آغاز شد.”

 

 

نمودار حجم معاملات روزانه بیت کوین منبع: کوین روک/ توییتر

 

 

این تحول چشمگیر با ثبات هزینه همراه بوده است – هزینه های تراکنش بیت کوین پایین است.

 

 

سوالات مربوط به GBTC

شمارش معکوس برای تصمیم گیری در مورد صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) این هفته همچنان هیجان انگیز است-اما آیا تاییدیه قبلاً “قیمت گذاری شده است؟”

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مهلت تعیین سرنوشت ETF های مبتنی بر بیت کوین را تا ماه نوامبر به تعویق انداخته است ، در ماه جاری شاهد جواب “بله” یا “نه” به محصولات ETF با پشتیبانی آتی خواهیم بود.

دومی مورد تحسین و انتقاد قرار گرفته اند ، در حالی که علامت سوال نیز بر سرنوشت ابزارهای نهادی بیت کوین ، به ویژه برای نهنگ سنگین وزن بازار ، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) آویزان است.

در برابر افزایش سریع قیمت بیت کوین ، GBTC به معاملات خود با تخفیف قابل توجهی ادامه می دهد و این روند در هفته های اخیر فقط بیشتر شده است.

 

 


نمودار GBTC Premium. منبع: Bybt

همچنین بخوانید :   پرداخت های لجر در ریپل ممکن است با پروتکل جدید اثبات پرداخت، آفلاین شوند

در صورتی که ETF ها مجوز بگیرند ، تحلیلگران استدلال می کنند که سرمایه های بیشتری به آنها سرازیر می شود ، بسیار زودتر از اینکه Grayscale خود وجوه خود را به ETF تبدیل کند.

برای تحلیلگر کلان لین آلدن ، احتمال بازگشت به اصطلاح “حق بیمه مقیاس خاکستری” به مناطق خنثی بسیار اندک است.

وی در پاسخ به سوالی که در تعطیلات آخر هفته در شبکه های اجتماعی از او پرسیده شد ، گفت: “من به آن شک دارم ، اما غیرممکن نیست که در صورت هجوم بزرگ بیت کوین و عدم وجود ETF در آن زمان اتفاق بیفتد.”

عملکرد بیت کوین از حالت اولیه ای که در مورد آن در سال 2020 نوشتم فراتر رفت ، تا حدی به دلیل تجارت آربیتراژ خنثی GBTC که تقاضای اضافی موقت را افزایش داد.

در حال حاضر آن را در یک راه پایدارتر imo ، رانده شده توسط تجمع HODLer. به نظر خوب میاد ، ببینیم https://t.co/RlPWBZYtNE pic.twitter.com/B99jQ1eIAt

– لین آلدن (LynAldenContact) 9 اکتبر 2021

آلدن تحقیقات سال گذشته را به روز می کرد که در آن نقش GBTC را در قیمت بیت کوین برجسته کرده بود. به گفته وی ، فقدان نسبی پدیده در حال حاضر برعکس است برای پایداری عملکرد قیمت BTC مثبت است.

 

حرص و طمع پایدار؟

برای کسانی که نگران بازگشت مجدد به بالاترین سطح چهار ماهه با بی ثباتی بازار بوده اند ، دوباره فکر کنید.

با توجه به سنجش احساس شاخص حرص و طمع ، آخرین افزایش قیمت BTC به طور محکم ریشه در رشد پایدار دارد.

این با هنجار در تضاد است-حرکت به سمت اوج ، و به ویژه نزدیک ترین اوج تاریخ ، باعث می شود که شاخص به “حرص و طمع شدید” برسد. این به نوبه خود یک بازار ناپایدار را نشان می دهد که به راحتی می توان آن را بی ثبات کرد و باعث تغییر قیمت شد.

تا کنون ، در حالی که نزدیک به 57،000 دلار است ، شاخص حرص و طمع فقط 71/100 را اندازه گیری می کند – “حرص” به جای “طمع شید” و هنوز هم از سطح بالای کلاسیک 95/100 و بالاتر فاصله دارد.

 

 


Crypto Fear & Greed Index تا تاریخ 11 اکتبر. منبع: Alternative.me

اکتبر با این وجود تغییرات عمده ای در احساسات ایجاد کرده است. به عنوان مثال ، در 30 سپتامبر ، فقط دو هفته پیش ، شاخص 20/100 – “ترس شدید” اندازه گیری شد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.