قیمت کاردانو “صلیب مرگبار” را به سمت پایین ترین سطح دو ماهه در مقابل بیت کوین نشان می دهد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قیمت ADA در ماه اکتبر در برابر دلار آمریکا با مشکل روبرو شده است.

کاردانو (ADA) یک صلیب مرگبار در نمودار روزانه خود در برابر بیت کوین (BTC) ایجاد کرده است – یک سیگنال بازار که عموماً به عنوان هشدار در مورد نزولی بیشتر در آینده نزدیک تلقی می شود.

زمانی که میانگین متحرک کوتاه مدت دارایی زیر میانگین متحرک بلندمدت خود بسته شود ، این شاخص با عنوان شوم شروع به کار می کند. با این کار ، معامله گران با نگرش فنی می خواهند موقعیت های نزولی خود را در بازار افزایش دهند.

 

جفت ارز ADA/BTC با مشکل مواجه است

روز سه شنبه ، میانگین متحرک نمایی 50 روزه ADA (میانگین متحرک نمایی 50 روزه ؛ موج مخملی) به زیر میانگین متحرک نمایی 100 روزه خود (EMA 100 روزه ؛ موج آبی) کاهش یافت. این ششمین کراس اوور نزولی 50-100 EMA بود که در نمودار روزانه ADA/BTC ثبت شد و ترس از سقوط بیشتر در آینده را افزایش داد.

 

 


نمودار قیمت روزانه ADA/BTC شامل صلیب مرگ اکتبر 2021. منبع: TradingView

این تا حدودی به دلیل واکنش های قبلی ADA نسبت به قیمت مرگ متقابل است. به عنوان مثال ، در سپتامبر 2020 ، قیمت کاردانو پس از نقاشی یک کراس اوور نزولی 50-100 EMA در برابر بیت کوین تقریباً 38.50 درصد کاهش یافت.

به طور مشابه ، الگوی متقاطع مرگ در 12 مه 2019 ، پس از آن شاهد کاهش 62/50 درصدی قیمت بود.

 

 


نمودار قیمت روزانه ADA/BTC شامل صلیب مرگ مه 2019. منبع: TradingView

همچنین بخوانید :   همه خرس ها می میرند - معیار بیت کوین برای اولین بار در 6 ماه گذشته برای سبز شدن آماده می شود

با این وجود ، احتمال فروش فوری نسبتاً کم است. این عمدتا به این دلیل است که شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) ADA ، که وضعیت توکن را در برابر بیت کوین به عنوان بیش از حد فروخته شده ، زیر 30 نشان می دهد. معامله گران معمولاً با RSI بیش از حد فروش را به عنوان نشانه ورود به بازار در نظر می گیرند.

به عنوان مثال ، در ماه مه 2019 ، تشکیل صلیب مرگ با RSI زیر 30 همراه شد. بعداً ، قیمت بیش از 30 oun افزایش یافت تا امواج 50 روزه و 100 روزه EMA را به عنوان مقاومت مجدد آزمایش کند ، و بر قصد معامله گران برای خرید در فروش بیش از حد تأکید کرد.

با اعمال همان فراکتال در قیمت فعلی ، می توان انتظار داشت که نرخ های ADA/BTC بازگردد ، به ویژه هنگامی که به پایین ترین سطح خود در دو ماه گذشته (0.00003372 BTC) برسد ، برای آزمایش مجدد منطقه پشتیبانی پنج ماهه تعریف شده توسط 0.00003192–0.00003075 BTC (نوار قرمز در اولین نمودار بالا).

 

آن جام و دسته معکوس

تضعیف نرخ ADA/BTC فقط نشان دهنده عملکرد نامناسب کاردانو در برابر دلار آمریکا در جلسات اخیر در مقابل بیت کوین است که در همین بازه زمانی در برابر دلار آمریکا به شدت افزایش یافته است.

به عنوان مثال ، افزایش ماهانه بیت کوین در برابر دلار حدود 43 درصد است. در مقایسه ، قیمت کاردانو در مدت مشابه بیش از 6 درصد کاهش یافته است.

اما بر اساس الگوی معکوس فنجان و دسته که در نمودارهای نقل شده از دلار شکل می گیرد ، می توان ضعف بیشتری را انتظار داشت.

همچنین بخوانید :   بعد از صعود بیت کوین به بالاترین سطح خود ، حرکت بعدی چیست؟

 

 


نمودار قیمت روزانه ADA/USDT با الگوی معکوس و دسته. منبع: TradingView

به طور دقیق ، الگوهای معکوس جام و دسته زمانی ظاهر می شوند که قیمت یک هلال بزرگ را تشکیل می دهد و در پی آن یک صعود متوسط ​​رو به بالا وجود دارد.

تحلیلگران آنها را به عنوان شاخص معکوس نزولی در نظر می گیرند ، زیرا آنها تمایل دارند قیمت را تا حداکثر فاصله بین قله جام و سطح پایین دست راست پایین بیاورند ، اگر قیمت از حمایت الگو شکسته شود.

اقدام اخیر ADA با توصیف معکوس Cup and Handle مطابقت دارد ، در حالی که قیمت در حال حاضر به دنبال شکستن زیر خط مقاومت سازه در حدود 1.97 دلار است. در نتیجه ، در صورت تأیید شکست کاردانو ، قیمت هدف منفی 0.772 دلار – 0.820 دلار است.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.