ممنوعیت بیت کوین در چین معامله گران را در ترس قرار می دهد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پس از اعلام “ممنوعیت رمزنگاری” چین ، قیمت بیت کوین به 40،600 دلار رسید ، بازارهای مشتقات بیت کوین به یک روند نزولی وارد شدند.

 

چین دوباره بیت کوین (BTC) را ممنوع کرد.

نه ، ما به گذشته سفر نمی کنیم. در 24 سپتامبر ، بانک مردم چین (PBoC) مجموعه جدیدی از اقدامات را برای ارتقاء هماهنگی بین بخش ها در زمینه سرکوب فعالیت های رمزنگاری منتشر کرد.

این اقدامات با هدف “قطع کانال های پرداخت ، حذف وب سایت های مربوطه و برنامه های تلفن همراه مطابق با قانون” انجام شده است.

ممکن است اکثر سرمایه گذاران 3 میلیارد دلار BTC و 1.5 میلیارد دلار اتریوم (ETH) انقضای قرارداد های ماهانه را که کمتر از یک ساعت قبل از انتشار اخبار ممنوعیت رمزنگاری انجام شد ، از دست داده باشند.

به گفته “مولی” ، یکی از همکاران سابق مجله بیت کوین ، اظهارات چین در ابتدا در 3 سپتامبر ارسال شد.

با این حال ، اگر برخی از واحدها قصد داشتند از نوسان قیمت منفی سود ببرند ، انتشار اخبار قبل از انقضا در ساعت 8 صبح UTC در روز جمعه منطقی تر می شد. به عنوان مثال ، گزینه 42،000 دلار قرار دادن محافظ بی ارزش شد زیرا قیمت انقضای Deribit 44،873 دلار بود.

این دارنده حق فروش بیت کوین را با 42000 دلار داشت ، اما اگر انقضای BTC بالاتر از این سطح اتفاق بیفتد ، هیچ ارزشی ندارد.

برای نظریه پردازان توطئه ، انقضای آتی بیت کوین در شیکاگو (CME) میانگین قیمت بین ساعت 2 بعد از ظهر تا 3 بعد از ظهر به وقت محلی UTC است. در نتیجه ، سود باز بالقوه 340 میلیون دلار نزدیک به سطح 42،150 دلار تسویه شد.

همچنین بخوانید :   طبق شاخص حرص و طمع ، قیمت بیت کوین ارزنده است

در بازارهای آتی ، خریداران (لانگ) و فروشندگان (شورت) در همه زمان ها با هم برابر هستند ، بنابراین عملاً نمی توان حدس زد که کدام طرف قدرت آتش بیشتری دارد.

 

چارت قیمت بیت کوین

با وجود نوسان منفی قیمت 4000 دلار ، حجم کل نقدینگی قراردادهای آتی بلندمدت کمتر از 120 میلیون دلار بود. این داده ها باید برای خرس ها بسیار نگران کننده باشد زیرا نشان می دهد که گاوها بیش از حد اعتماد به نفس ندارند و از اهرم شدید استفاده نمی کنند.

معامله گران حرفه ای کمی تردید داشتند اما بی طرف بودند
برای تجزیه و تحلیل میزان صعودی یا نزولی معامله گران حرفه ای ، باید بر حق بیمه آتی نظارت کرد – که به عنوان “نرخ پایه” نیز شناخته می شود.

این شاخص تفاوت بین قراردادهای آتی بلند مدت و سطوح فعلی بازار لحظه ای را اندازه گیری می کند. 5 تا 15 درصد حق بیمه سالانه در بازارهای سالم انتظار می رود ، که این وضعیت به نام کانتانگو شناخته می شود.

این شکاف قیمتی ناشی از فروشندگان است که برای توقف بیشتر تسویه پول بیشتری درخواست می کنند و هر زمان که این شاخص کم رنگ یا منفی شود ، هشدار قرمز ظاهر می شود که به “عقب ماندگی” معروف است.

 

نرخ پایه قراردادهای آتی 3 ماهه بیت کوین منبع: Laevitas.ch

 

 

توجه کنید که چگونه کاهش شدید ناشی از حرکت منفی 9 درصدی در 24 سپتامبر باعث شد حق بیمه آتی سالانه به پایین ترین سطح خود در دو ماه اخیر برسد. شاخص فعلی 6 lies در انتهای محدوده “خنثی” قرار دارد و به یک دوره صعودی متوسط ​​تا 19 سپتامبر ادامه داد.

همچنین بخوانید :   شرکت Powercrypto با انرژی های تجدید پذیر استخراج بیت کوین و اتریوم را در هنگ کنگ از سر میگیرد

برای تأیید اینکه آیا این حرکت مختص آن ابزار است ، باید بازارهای گزینه ها را نیز تحلیل کرد.

بازارهای آپشن تایید می کنند که معامله گران وارد منطقه “ترس” می شوند
کج شدن 25٪ دلتا گزینه های مشابه تماس (خرید) و قرار دادن (فروش) را مقایسه می کند. زمانی که “ترس” رایج باشد ، معیار مثبت می شود زیرا حق بیمه گزینه های حفاظتی بالاتر از گزینه های تماس خطر مشابه دارد.

برعکس زمانی که سازندگان بازار صعودی هستند ، اتفاق می افتد و باعث می شود شاخص انحراف 25 درصد دلتا به منطقه منفی تغییر کند. قرائت بین منفی 8 درصد و مثبت 8 درصد معمولاً خنثی تلقی می شود.

 

 

نمودار انحراف دلتا 25٪ بیت کوین منبع: laevitas.ch

 

 

انحراف 25 درصدی دلتا از 24 ژوئیه در منطقه خنثی متغیر بود ، اما در 22 سپتامبر به 10 درصد افزایش یافت ، که نشان دهنده “ترس” معامله گران بود.

پس از یک بازآزمایی کوتاه از سطح خنثی 8 ، قیمت امروز بیت کوین باعث شده که این شاخص به بالای 11 برسد. بار دیگر ، سطحی که آخرین بار دو ماه پیش مشاهده شد و بسیار شبیه به بازارهای آتی BTC است.

اگرچه هیچ نشانه نزولی از بازار مشتقات بیت کوین ظاهر نشد ، اما با افت امروز زیر 41000 دلار معامله گران حرفه ای به حالت “ترس” روی آوردند. نتیجه این امر این است که معامله گران قراردادهای آتی تمایلی به بازکردن موقعیت های بلندمدت اهرم ندارند ، در حالی که بازارهای اختیار معامله حق بیمه گزینه های خرید تضمینی را نشان می دهند.

همچنین بخوانید :   "به اکتبر سلام کنید" - قیمت بیت کوین به بیش از 47 هزار دلار در دقیقه رسید و 270 میلیون دلار شورت لیکویید شد

مگر اینکه بیت کوین در آخر هفته قدرت خود را نشان دهد ، خرس ها ممکن است از وحشت کنونی سرمایه گذاران سود ببرند.

هر حرکت سرمایه گذاری و معامله با ریسک همراه است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.