ذخایر ارز دیجیتال چین : نود های بیت کوین و میزهای فرابورس با مشکل روبرو هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هنوز تعداد انگشت شماری از گره های بیت کوین در چین وجود دارد و معاملات فرابورس همچنان پایدار است ، اما ممکن است طولانی نباشد.

با وجود سرکوب فزاینده پکن بر صنعت رمزنگاری ، هنوز نشانه هایی از حیات در جمهوری خلق چین در مورد شبکه بیت کوین و معاملات فرابورس وجود دارد.

چین هفته گذشته در تلاش برای سرکوب هرگونه فعالیت باقیمانده مربوط به دارایی های دیجیتالی در مرزهای خود ، محدودیت های خود را در زمینه رمزنگاری تشدید کرد. رژیم به طور خاص معاملات رمزنگاری را هدف قرار داده بود ، این اقدام با حداقل 19 سرکوب مشابه در دهه گذشته یا چیزی دیگر چیز جدیدی نیست.

با وجود آخرین حرکت ، طبق اطلاعات Bitrawr که گره ها (نود های شبکه – نُد) را بر اساس موقعیت جغرافیایی اندازه گیری می کند ، هنوز 135 گره بیت کوین در چین در حال فعالیت است.

با این حال ، این تنها 1.21 از کل 11،262 گره بیت کوین در سراسر کره زمین است. اگر آنها در پشت شبکه های خصوصی مجازی (VPN) فعالیت می کنند و/یا از مسیریابی پیاز با Tor استفاده می کنند که مکان ها را پوشش می دهد ، ممکن است تعداد بیشتری وجود داشته باشد.

گره های بیت کوین نرم افزاری هستند که پروتکل را اجرا می کنند ، شامل دفتر کل یا قسمتی از آن که دارای سابقه داده های تراکنش است. سیستم های توزیع شده و غیر متمرکز به طور خاص طراحی شده اند که به سختی می توان آنها را به طور کامل خاموش کرد ، بنابراین رژیم ممکن است در خاموش کردن این چند چوب لباسی نهایی یا آنهایی که از طریق Tor عمل می کنند ، تلاش کند.

همچنین بخوانید :   ممنوعیت بیت کوین در چین معامله گران را در ترس قرار می دهد

در حالی که به دلیل مات بودن آن نمی توان آمار و ارقام را بر روی حجم قرار داد ، معاملات فرابورسی (OTC) نیز بر اساس گزارش های مختلف و همچنین جفت ارز محلی در چین جای خود را حفظ می کند.

رسانه محلی Wu Blockchain گزارش داد که جفت RMB/USDT ، که هنوز توسط صرافی های اصلی مانند OKEx و Huobi ارائه می شود ، با قیمت مناسب معامله می شود. وی به فروش وحشت در هفته گذشته اشاره کرد که از آن زمان فروکش کرده است.

OKEx در حال حاضر 6.35 یوان برای 1 USDT ارائه می دهد که در آن نرخ واقعی ارز دلار آمریکا 6.47 است.

 

معاملات فرابورس به صورت همتا انجام می شود که استفاده از بانک یا بازارهای نقطه ای در صرافی های متمرکز را دور می زند-هرچند بسیاری از صرافی ها دارای میزهای فروش فرابورس هستند. طبق گزارش Coindance ، حجم در چین از اوایل سال 2020 نسبتاً پایدار بوده است و حدود 7 میلیون یوان (حدود 1 میلیون دلار آمریکا) در هفته در پلت فرم P2P Localbitcoins معامله می شود.

 


حجم Localbitcoins CNY – coin.dance

بابی لی ، مدیرعامل سابق اولین صرافی رمزنگاری BTCC چین ، فکر می کند که پکن در سرکوب بعدی خود میزهای فرابورس را هدف قرار خواهد داد. اوایل این هفته ، او گفت که سیستم عامل های فرابورسی که توسط صرافی های بزرگ اداره می شوند ، بسته می شوند یا مجبور به حذف کاربران چینی می شوند. لی در صحبت با بلومبرگ در 29 سپتامبر ، افزود:

همچنین بخوانید :   قیمت بیت کوین تا ماه نوامبر به بالاترین حد خود میرسد ولی امکان برگشت به 48000 دلار وجود دارد

“آنها واقعاً هیچ گونه خلأ نمی خواهند که مردم بتوانند از ارز دیجیتال به عنوان وسیله ای برای انتقال دارایی به خارج استفاده کنند.”
او با پیش بینی این که بازارهای بیت کوین قرار است در راه اندازی مجدد FOMO قرار بگیرند ، قیمت ها را تا 200،000 دلار افزایش می دهد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.