صندوق های بازنشستگی و ارز های دیجیتال : مانند نفت و آب ، یا شاید هم نه؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

صندوق های بازنشستگی ، محتاط ترین سرمایه گذاران نهادی ، در حال حاضر به بخش پررونق ارز های دیجیتال و بلاک چین نگاه نزدیک تری کرده اند.

دلایل خوبی وجود دارد که چرا صندوق های بازنشستگی نباید در فضای ارز های دیجیتال و بلاک چین سرمایه گذاری کنند. این صنعت بسیار جدید است ، بیش از حد بی ثبات است و به طرز چشمگیری فنی است. علاوه بر این ، قوانین و مقررات مربوط به بخش هنوز تنظیم نشده است.

اما ابزارهای مالی با درآمد ثابت که صندوق های بازنشستگی معمولاً از آنها حمایت می کنند-مانند اوراق بلندمدت دولتی-این روزها به ندرت چیزی پرداخت می کنند ، بنابراین مراقبان سنتی صندوق های بازنشستگی کارکنان دچار یک معضل هستند:

در دنیایی که تورم وجود دارد ، چگونه می توان سرمایه گذاری پر بازده را پیدا کرد.

بنابراین ، ممکن است کاملاً شگفت آور نباشد که صندوق های بازنشستگی – محتاط ترین سرمایه گذاران نهادی – در حال حاضر به بخش پررونق ارز های دیجیتال/بلاک چین نگاهی دقیق تر کرده اند.

استفان مک کیون ، استاد مالی در دانشگاه اورگان و همکارش ، می گوید: “دفاتر خانواده چندین سال پیش هزینه را به صندوق های ارز های دیجیتال هدایت کردند ، اما ما شاهد افزایش علاقه مستمری بازنشستگی بودیم و بسیاری از حقوق بازنشستگی وجود دارد که اکنون در معرض رمزارزها قرار دارند.”

کریستین سندلر ، سرپرست فروش ، بازاریابی و تحقیقات در Fidelity Digital Assets ( بخشی از افزایش سرمایه همه بخشهای نهادی ) افزود: “ما در سال گذشته شاهد افزایش حقوق بازنشستگان بودیم” ، که ما معتقدیم پیچیدگی و نهادینه شدن روند را رو به رشد را نشان می دهد. از اکوسیستم دارایی های دیجیتالی ، همراه با یک روایت کلان قوی که در واکنش به همه گیری ایجاد می شود. ”

به گفته سندلر ، صندوق های بازنشستگی تمایل دارند “نسبت به سایر بخش ها” سرمایه گذاران محافظه کارتر و ریسک پذیری بیشتری داشته باشند و بیشتر از سرمایه گذاری هایی حمایت می کنند که رشد بلندمدت و بی ثباتی را نشان داده اند ، که ممکن است آنها را از رمزنگاری/بلاکچین بیزار کند. فضا.

 

فرزند خوانده اولیه

یکی از اولین صندوق های بازنشستگی مستقر در ایالات متحده که در شرکت های بلاک چین سرمایه گذاری کرد ، سیستم بازنشستگی افسران پلیس شهرستان فیرفکس ، مستقر در فیرفکس ، ویرجینیا بود.

کاترین مولنار ، مدیر ارشد سرمایه گذاری این صندوق ، در کنفرانس اخیر SALT در شهر نیویورک به Cointelegraph گفت که این شرکت در سال 2018 با تخصیص 0.5 درصد در صندوق سرمایه گذاری در شرکت های مرتبط با بلاک چین آزمایش کرد.

همچنین بخوانید :   قیمت بیت کوین در حال اصلاح است ، اما داده های آتی چه چیزی را نشان می دهد؟

این صندوق در سال 2019 میزان تخصیص خود را به 1 درصد رساند و در بهار 2021 دو صندوق سرمایه گذاری جدید مرتبط با بلاک چین اضافه کرد.

تخصیص هدف فعلی 2 درصد است ، اما از آنجا که ارزش شرکت های رمزنگاری شده و رمزنگاری شده افزایش یافته است ، 7 درصد از دارایی های کل صندوق در حال حاضر مربوط به رمزنگاری است-باز هم ، بیشتر شرکت های نوع “انتخاب و بیل” که از صنعت پشتیبانی می کنند – مانند مبادلات رمزنگاری و نگهبانان.

مولنار توضیح داد که صندوق بازنشستگی نمی تواند تعادل ایجاد کند زیرا در صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری می شود ، اما در اواسط ماه سپتامبر ، Fairfax قصد خود را برای سرمایه گذاری 50 میلیون دلار با Parataxis Capital ، یک صندوق ریسک رمزنگاری که در توکن های دیجیتال و مشتقات ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کند ، اعلام کرد. او به Cointelegraph گفت: “این شرط بندی جهت دار نیست ، اما کاملاً غیرقابل نقد هم نیست.”

این واقعیت که صندوق بازنشستگی افسران پلیس تا همین اواخر در شرکت های مرتبط با رمزنگاری سرمایه گذاری کرده است برخلاف ارزهای رمزنگاری شده-Coinbase و نه ، به عنوان مثال ، بیت کوین (BTC)-نیز غیر معمول نیست.

سندلر به Cointelegraph گفت ، سرمایه گذاران نهادی آمریکایی مورد بررسی Fidelity Digital تمایل بیشتری به محصولات سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال دارند تا مالکیت مستقیم ارزهای رمزنگاری شده.

“از مطالعه ما ، ما همچنین می دانیم که صندوق های بازنشستگی و برنامه های مزایای تعریف شده ، مانند بسیاری دیگر از بخش های سرمایه گذار نهادی مورد بررسی ، از مدیریت فعال یک محصول سرمایه گذاری حاوی دارایی های دیجیتالی حمایت می کند.”

در حال حاضر ممکن است صندوق های بازنشستگی بیشتری از این مسیر عبور کنند. مایکل سوننشین ، مدیرعامل Grayscale Investments – بزرگترین مدیر شرکت سرمایه گذاری Grayscale Investments ، گفت: “ما شروع به مشاهده مشارکت نه تنها از بخش صندوق های پرچین کرده ایم ، که مدتهاست شاهد مشارکت آن هستیم ، اما اکنون اخیراً از سایر موسسات ، حقوق بازنشستگی و موقوفات استفاده شده است.” دارایی های دیجیتال – اوایل امسال به بلومبرگ گفت ، او پیش بینی کرد که صندوق های بازنشستگی و کمک های مالی بسیاری از رشد آینده شرکت سرمایه گذاری او را هدایت می کند.

همچنین بخوانید :   معامله گران می گویند که روند صعودی بیت کوین تنها با بستن بالای 44 هزار دلار تأیید می شود

حتی غول های صندوق بازنشستگی مانند سیستم بازنشستگی کارکنان کالیفرنیا (CalPERS) یک انگشت را در دریای رمزنگاری/بلاک چین فرو برده اند.

CalPERS چند سال قبل در شرکت استخراج بیت کوین Riot Blockchain LLC سرمایه گذاری کرد و از آن زمان سهم خود را به حدود 113،000 سهم – به ارزش حدود 3 میلیون دلار در اوایل اکتبر – رساند ، هرچند که این مقدار در مقایسه با دارایی های خالص تحت مدیریت CalPERS به ارزش 133.3 میلیارد دلار ، ناچیز است. تشکیل پرونده 13F در آگوست.

 

 

چقدر کافی است؟

امروزه چه نوع تخصیص رمزنگاری برای صندوق بازنشستگی مناسب است؟

جیم کیونگ سو لیو ، دانشیار دانشکده تجاری کری دانشگاه جان هاپکینز ، یکی از اولین مقالات دانشگاهی در مورد صندوق های رمزنگاری و بازنشستگی را در سال 2017 تألیف کرده است. در این مقاله مشخص شد که تخصیص 1.3 درصد بیت کوین به طور کامل “مطلوب” خواهد بود.

از مزایای متنوع ارز در ارز های دیجیتال استفاده کنید.

چه چیزی مناسب امروز است؟ لیو می گوید: “در آینده ، یک سرمایه گذار نهادی باید 10 تا 20 درصد از درآمدش را اختصاص بدهد.

” سه تا پنج سال آینده 98 درصد از حساب های بازنشستگی در ایالات متحده نمی توانند به #بیت کوین دسترسی داشته باشند.

این مبلغ 36،800،000،000،000 دلار است.

وقتی این کار را انجام بدهند چه اتفاقی می افتد؟

 

– Dan Held (danheld) 7 اکتبر 2021
لیو گفت: “ما شاهد سرمایه گذاران نهادی بیشتری خواهیم بود.” “دید آن ها طولانی مدت است.”

وی افزود: 2 تریلیون دلار سرمایه بازار ارزهای دیجیتال امروزه در سه تا پنج سال آینده به 20 تریلیون دلار افزایش می یابد.

لیو در پاسخ به این سوال که آیا این امر با محافظه کاری سنتی صندوق های بازنشستگی مواجه نمی شود ، پاسخ داد: “صندوق های بازنشستگی دارای هیئت مدیره هستند. آنها کمیته های سرمایه گذاری دارند ، “و بله ،” اغلب متهم می شوند که بیش از حد محافظه کار هستند و می خواهند قبل از اقدام 100٪ همه چیز را بفهمند. ”

لیو گفت ، از دیدگاه آموزش ، زمان و تلاش زیادی لازم است ، اما مدیران اصلی سرمایه گذاری به عنوان یک گروه کاملاً باهوش هستند و می توانند مفاهیم را درک کنند. او به یکی از مشکلات گفت: “آنها برای ریسک کردن پاداش نمی گیرند.”

 

موانع همچنان باقی است

ممکن است موانع دیگری وجود داشته باشد. مک کیون می گوید: “یک چالش این است که حقوق بازنشستگی مستلزم تهیه بلیط های بزرگ است ،” بنابراین فضا باید کمی پذیرفته شود تا این مقدار سرمایه را بپذیرد. با افزایش مستمر بودجه ، انتظار می رود شاهد مشارکت بیشتر بازنشستگان باشیم. ” سندلر با اشاره به داده ها گفت: ناپایداری همچنان یک نگرانی است.

همچنین بخوانید :   آخرین تحلیل 10 ارز برتر بازار طی بازار صعودی جمعه 1 اکتبر

“مطالعه دارایی های دیجیتال سرمایه گذاران نهادی 2021″ نشان داد که 73 درصد از صندوق های بازنشستگی ایالات متحده ، برنامه های مزایای تعریف شده ، و موقوفات و بنیادهای مورد بررسی ، بی ثباتی را به عنوان مهمترین مانع برای فرزندخواندگی ذکر کرده اند. ”
بر اساس این نظرسنجی ، صندوق های بازنشستگی ایالات متحده و برنامه های مزایای تعریف شده هنوز دید منفی نسبت به دارایی های دیجیتالی دارند ، “اما من فکر می کنم با کاهش بازار و افزایش آرامش این سرمایه گذاران ، شاهد کاهش این دیدگاه منفی خواهیم بود. فناوری ، زیرساخت ها و مجاری برای قرار گرفتن در معرض و تز سرمایه گذاری کاملاً توسعه یافته در مورد این دارایی ها ، “چنین گفت.

به این ترتیب ، صندوق های بازنشستگی ، مانند دیگر سرمایه گذاران نهادی ، در تلاش برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری هستند. همانطور که نیویورک تایمز اشاره کرد ، “ایالات متحده گفت خزانه اوراق قرضه، انتخابی ایمن برای درآمد بازنشستگی بوده اند. اما آنها نمی توانند بازدهی واقعی برای دهه آینده داشته باشند. ”

در همین حال ، صندوق های بازنشستگی افق های طولانی دارند و می توانند نوسانات کوتاه مدت را تحمل کنند. لیو اضافه کرد: “استعداد ارز های دیجیتال به طور یکنواخت در سراسر جهان گسترش می یابد و ما می توانیم این استعداد را منبع خود بگیریم.”

البته محدودیت های امانتی از بین نمی روند. بسیاری از صندوق های بازنشستگی نماینده شهرداری ها هستند و آنها رفاه مالی بسیاری از افراد را در دست دارند. این مسئولیت زیادی است لیو گفت: “اگر ریسک نکنید ، نمی توانید یک تن پاداش دریافت کنید.”

چندی پیش ، رئیس هیئت مدیره مولنار گفت ، “من نیاز به این کار را درک می کنم”-صندوق بازنشستگی افسران پلیس ، مانند اکثر سرمایه گذاران نهادی ، در تلاش بود تا پول خود را در یک محیط کم بهره ادامه دهد-اما او مدعی شد که برخی از افسران “از رزرو خارج شده اند”. با توجه به نرخ بازگشت 7.25 درصدی صندوق در سرمایه گذاری های ارز های دیجیتال ، احتمالاً می توان فرض کرد که برخی از این افسران در حال حاضر مجدداً رزرو کرده اند.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.