ارزهای دیجیتال دیگر تحت تاثیر ممنوعیت های چین قرار نمیگیرند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

از سال 2009 ، چین و هنگ کنگ در 19 مورد جداگانه و قابل شمارش ،بیت کوین یا ارز های دیجیتال را “ممنوع” اعلام کرده اند

یا “FUD” (FUD به طور کلی یک استراتژی برای تأثیرگذاری بر درک با انتشار اطلاعات منفی و مشکوک یا غلط و تجلی جذابیت ترس است) را در فضای رمزنگاری ایجاد کرده اند.

ارز های دیجیتال در 12 سال گذشته بیش از 12 بار از FUD های چین خود را بازیابی کرده است.

قیمت بیت کوین امروز 5 درصد پس از “فاش شدن”  اخباری مبنی بر اینکه بانک مردم چین یا PBoC ، تمام معاملات ارزهای رمزنگاری شده را غیرقانونی اعلام کرده است ، کاهش یافت.

با این حساب ، بیایید نگاهی نوستالژیک به 12 سال گذشته FUD خارج از چین بیندازیم و ببینیم آیا می توانیم الگوهایی را تشخیص دهیم.

 

ممنوعیت های چین بر ارز های دیجیتال

 

چین برای نخستین بار در سال 2009 “ارزهای مجازی” را ممنوع کرد

1: تنظیم کننده های چینی هرگز دقیقاً طرفدار رمز ارز نبوده اند. هنگامی که ارزهای دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین هنوز در مراحل ابتدایی خود بودند ، یعنی 2009 ، وزارت فرهنگ و تجارت چین از استفاده از “ارز مجازی” برای تجارت کالاهای دنیای واقعی منع کرد. اگرچه بیت کوین (BTC) به طور خاص مورد هدف قرار نگرفته است ، اما این اقدام ظاهراً برای یک دهه مقررات ضد رمزنگاری سابقه داشته است.

 

اولین ممنوعیت مربوط به بیت کوین در سال 2013 اعمال شد

2: در سال 2013 ، PBoC مانع از انجام معاملات BTC توسط م financialسسات مالی چینی شد و رمز ارز را یک ارز بدون “معنی واقعی” نامید. این اخبار باعث شد قیمت BTC در زمانی که BTC China یا BTCC بزرگترین صرافی رمزنگاری شده از نظر حجم بود ، زیر 1000 دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید :   بازی های DeFi : عاملی برای اجرای جریان اصلی منابع مالی غیر متمرکز

دارایی ظرف چند هفته به حالت اولیه بازگشت.

 

تهدیدات ممنوعیت جعلی 2014 را تحت تاثیر قرار داد

سال 2014 به ما آموخت که گزارش های جعلی از تنظیم کنندگان PBoC گاهی اوقات به همان اندازه واقعی هستند.

3: در ماه مارس ، یک خبر جعلی که در وب سایت Sina Weibo منتشر شد ادعا کرد که بانک مرکزی چین قصد دارد تمام معاملات بیت کوین در این کشور را در کمتر از یک ماه متوقف کند. در حالی که این گزارش مزخرف به نظر می رسید ، اما مانع از افزایش قیمت بیت کوین نشد.

4: تقریباً همزمان ، صرافی رمزنگاری مستقر در چین FXBTC اعلام کرد در میان تهدیدهای تنظیم کننده برای ممنوعیت مبادلات ، درهای خود را می بندد. ترکیبی از هر دو حادثه ممکن است عامل سقوط بیت کوین از 709 دلار به 346 دلار باشد.

اگرچه ظاهراً خونین بود ، قیمت در کوتاه مدت شروع به بازیابی کرد و تا پایان ماه مه به بالای 600 دلار رسید.

 

 

هک صرافی چین در سال 2016 قیمت ها را برای مدت کوتاهی کاهش داد

5: اگرچه این صرافی مستقیماً توسط چین کنترل نمی شود ، صرافی ارز دیجیتال مستقر در هنگ کنگ قربانی یکی از بزرگترین هک ها در آگوست 2016 شد.

هکر ها تقریبا 119،756 بیت کوین (به ارزش بیش از 5 میلیارد دلار در زمان انتشار) به سرقت بردند و برخی از مستندات مالی هنوز در حال پیگیری هستند.

در آن زمان ، تصور می شود اخبار مربوط به هک عمده صرافی باعث شده است که قیمت BTC بیش از 10 درصد در دو روز کاهش یابد.

با این حال ، تا ماه سپتامبر ، قیمت ها به سطح قبل از هک خود افزایش یافته بود.

 

در سال 2017 ، چین دوبار در یک ماه ممنوعیت های مربوط به رمزنگاری را لغو کرد

6 و 7: در ماه سپتامبر ، دولت چین رسماً مبادلات را برای سرویس دهی به کاربران در داخل کشور ممنوع کرد و PBoC اعلام کرد که شهروندان چینی اجازه تأمین منابع اولیه سکه را ندارند.

همچنین بخوانید :   علی بابا در پی سرکوب چین فروش ماینرهای ارز دیجیتال را ممنوع می کند

سه ماه طول کشید تا بیت کوین از 4000 دلار به قیمت بالای 20000 دلار برسد.

8 و 9: این ارز دیجیتال در حال حرکت به سمت یکی از بزرگترین روندهای صعودی خود بود که BTCC اعلام کرد در میان “ممنوعیت” دولت تعطیل شده است (هنوز در حال اجرا است) و معاون فرماندار PBoC ادعا کرد “بدن بیت کوین” شناور خواهد شد رودخانه روزی

Crypto در حال حاضر در راه بهبودی بود و تنها افت های جزئی را تجربه کرد.

 

 

گزارشات رسانه ای منجر به یک بحران رمزنگاری کوتاه در سال 2018 شد

10: در ژانویه 2018 ، گزارش هایی مبنی بر احتمال سقوط قیمت عمده ارزهای رمزنگاری شده توسط شهروندان چینی منتشر شد.

11: اگرچه بسیاری استدلال می کردند که این سقوط به دلیل گزارش رسانه های چینی بوده است ، که ادعا می کردند این کشور در حال سرکوب استخراج رمزنگاری است. تا اواسط ماه فوریه ، قیمت بیت کوین بیش از 65 درصد کاهش یافته و به 6،852 دلار رسید.

هرچند این مدت زیادی طول نکشید ؛ قیمت تا پایان ماه به بیش از 11000 دلار بازگشت.

 

FUD در سال 2019 ادامه داشت

12: قیمت بیت کوین در آوریل 2019 اندکی کاهش یافت زیرا پیش نویس کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین نشان داد که دولت در حال بررسی ممنوعیت دوباره استخراج مجدد در این کشور است.

13: PBoC این حرکت را دنبال کرد و اعلام کرد که پس از کشف ، معاملات رمزنگاری بلافاصله از بین می رود.

علیرغم قیمت کمی که پایین آمده بود ، اوج بالاترین سطح تاریخی (ATH) به زودی در افق پدیدار می شد.

 

ظاهراً چین پشت “حمام خون ارز های دیجیتال” در سال 2020 بود

14: مارس 2020 “حمام خون کریپتو” ، که در آن کاهش قیمت تقریباً در تمام توکن های اصلی که در ابتدای همه گیری COVID-19 ایجاد شده بود ، عمدتا ناشی از انحلال معادن ماینر های چینی بوده است.

 

15: دولت هنگ کنگ قصد دارد تجارت خرده فروشی رمزنگاری را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای مبارزه با پولشویی در نوامبر 2020 ممنوع کند.

همچنین بخوانید :   قیمت بیت کوین تا ماه نوامبر به بالاترین حد خود میرسد ولی امکان برگشت به 48000 دلار وجود دارد

اولین سال شیوع ویروس کرونا با شکست بیت کوین برای اولین بار در سه سال گذشته ، مرز 20000 دلاری را پشت سر گذاشت و تا قبل از پایان سال 2020 به بالاترین حد خود از بیش از 30،000 دلار رسید.

 

FUD هنوز هم ادامه دارد

16: انجمن ملی مالی اینترنتی چین ، انجمن بانکداری چین و انجمن پرداخت و تسویه چین با صدور بیانیه ای نسبت به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده با توجه به خطرات احتمالی در مه 2021 هشدار دادند.

17: ماه بعد ، PBoC به بانک های چینی و ارائه دهندگان خدمات پرداخت تلفن همراه دستور داد تا خدمات بانکی و تسویه حساب را به مشتریانی که در معاملات مربوط به رمزنگاری مشغول هستند ارائه ندهند.

18: سپس در ماه ژوئن ، مقامات ممنوعیت استخراج را صادر کردند که منجر به خروج گسترده ماینر ها از کشور شد.

19: این ما را به امروز می رساند ، زمانی که PBoC بار دیگر اعلام کرد که همه معاملات ارزهای رمزنگاری شده در چین غیرقانونی است.

 

تعداد کل دفعاتی که FUD چین نتوانسته رمزنگاری را از بین ببرد: 19
با پیام امروز 11 پیام مستقیم از طرف تنظیم کننده های چین و هنگ کنگ اعمال شده که به ممنوعیت رمزنگاری ، معاملات یا استخراج ، و 8 مورد مهم از اخبار جعلی یا پوشش رسانه ای خارج از چین ، که غیر مستقیم بر چین تأثیر می گذارند ، اشاره می کنند.

بازارهای رمزنگاری ، و تعداد انگشت شماری از حوادث دیگر – مانند هک و تصمیمات کسب و کارهای رمزنگاری در کشور – که باعث افت شد. در مجموع ، از سال 2009 ، چین در بیش از 19 مورد جداگانه FUD را در فضای رمزنگاری “ممنوع” کرده یا به نحوی دیگر ایجاد کرده است.

داده های Cointelegraph Markets Pro نشان می دهد که قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 5 درصد کاهش یافته است ، اما در حال حاضر در زمان انتشار به بالای 43000 دلار بازگشته است. که باز هم افت قیمت در این لحظه و تجربه قیمت 42000 را داریم.

 

منبع : سایت کوین تلگراف

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.