بازی های DeFi : عاملی برای اجرای جریان اصلی منابع مالی غیر متمرکز

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بازی ها در راه هستند تا استقبال از پلتفرم های DeFi را افزایش دهند.

در اینجا نگاهی داریم به آخرین تحولاتی که مدل کسب و کار را برای کسب درآمد پیش می برد.

در چند ماه گذشته ، سیستم عاملهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) در پس زمینه بازار صعودی ارزهای رمزنگاری شده ، طرفداران مشابهی پیدا کردند. این انقلاب پول دیجیتالی در حال حرکت به سمت صنعت بازی است و تلاقی بین DeFi و تجربه بازی ایجاد می کند که کارشناسان پیش بینی می کنند نقش بزرگی در نسل بعدی بازی ها ایفا خواهد کرد.

توکن های متمرکز بر DeFi مانند Polkadot (DOT) ، Solana (SOL) و Chainlink (LINK) ، برای ذکر چند مورد ، لحظات سرخوشی در بازارها داشته اند و با ادامه پیشرفتهای عمده ، از اهمیت زیادی برخوردار شده اند.

با توجه به اقدام جسورانه ای مانند بنیاد Solana و Houbi Ventures برای سرمایه گذاری در پلتفرم های بازی مبتنی بر بلاک چین که DeFi را در سیستم خود قرار می دهند ، سرمایه گذاران و دلالان باید انتظار پیشرفت بیشتری داشته باشند.

مدل نوظهور بازی برای کسب درآمد ، برای برجسته کردن مزایای فناوری بلاک چین در صنعت بازی و فراتر از آن آماده شده است. در این مقاله ، ما برخی از آخرین پیشرفت ها در فضای بازی DeFi را با بحث در مورد آینده این بخش در حال ظهور بررسی می کنیم.

 

بازی هایی که صنعت DeFi را ساده می کنند

DeFi Land ، بازی ای که به عنوان شبیه سازی کشاورزی چند زنجیره ای طراحی شده است و با هدف ایجاد یک تجربه مالی غیرمتمرکز گیمینگ طراحی شده است ، فقط 4.1 میلیون دلار در یک دور سرمایه ای که بیش از 40 سرمایه گذار مشارکت داشت ، جمع آوری کرد.

DeFi Land در سال 2021 تأسیس شد و توسط شرکتی که دفتر مرکزی آن در هند است با تمرکز اصلی بر ایجاد راه حل های آموزشی و سرگرم کننده برای کاربرانی که به دنبال کاوش در فضای DeFi هستند ، به طور خصوصی برگزار می شود.

شبیه سازی کشاورزی DeFi Land با تمام ویژگی هایی که در یک پلت فرم معمولی DeFi پیدا می کنید طراحی شده است. با این حال ، برخلاف اکثر سیستم عامل های DeFi ، DeFi Land دارای یک اکوسیستم قابل همکاری است که قادر به اجرا بر روی سایر سیستم عامل های ثابت مانند Uniswap یا حتی PancakeSwap Binance Smart Chain’s است.

همچنین بخوانید :   بلاکچین خدمات دولتی را متحول می کند و این تازه آغاز کار است

این رویکرد به DeFi Land کمک می کند تا از اختراع مجدد چرخ جلوگیری کند ، بنابراین کاربران آن می توانند به پروتکل های خودکار بازارسازی ، مبادلات غیر متمرکز و پروتکل های پیشرو در سایر شبکه های بلاک چین دسترسی پیدا کنند. در DeFi Land ، هر دارایی دیجیتالی در قالب یک کارخانه نشان داده می شود. به عنوان مثال ، توکن SOL Solana یک گل آفتابگردان است و استیبل کوین USDC یک گیاه ذرت است. کاربران می توانند این توکن ها را پرورش دهند و سالانه درصدی از آن را به دست آورند که به صورت یک محصول بزرگ است.

برای سهولت یادگیری بیشتر کاربران در مورد DeFi ، DeFi Land دارای یک حالت تمرینی است که در آن کاربران می توانند با استفاده از دارایی های جعلی هنگام بازی در نسخه هدایت شده بازی ، همه چیز را درباره DeFi بیاموزند.

برایان لی ، یکی از مدیران ارشد در Alameda Research – یکی از شرکت هایی که در دور سرمایه گذاری DeFi Land شرکت کرد – گفت که DeFi Land دو مورد از جالب ترین اتفاقاتی را که در حال حاضر در رمزنگاری در حال رخ دادن است – بازی و DeFi – ترکیب می کند.

 

 

شرکت Huobi Ventures شرط بندی بزرگی در صنعت بازی DeFi می کند

 

با افزایش موج سرمایه نهادی به فضای DeFi ، شرکت های بیشتری توجه جدی به این بخش را آغاز کرده اند و Huobi Ventures یکی از آنها است.

بازوی سرمایه گذاری صرافی ارزهای رمزنگاری شده Huobi ، Huobi Ventures ، اخیراً صندوق 10 میلیون دلاری را اعلام کرده است که در پروژه های اولیه سرمایه گذاری می کند که تجربه بازی را با ویژگی های مالی غیر متمرکز ، یعنی GameFi ترکیب می کند.

علاوه بر حمایت های مالی از Huobi Ventures ، استارتاپ هایی که این چالش را بر عهده می گیرند ، از نظر پشتیبانی فنی و حقوقی برای پروژه خود ، بدون ذکر روابط عمومی و کمک های تجاری ، از Huobi پشتیبانی خواهند کرد.

همچنین بخوانید :   مخالفان، انتخاب OCC توسط بایدن را بیشتر محکوم می کنند

یونیکا یین ، مدیر Huobi Ventures ، گفت: “فناوری بلاک چین می تواند انقلابی در مدل کسب و کار بازی ایجاد کند و نقش اصلی را در نسل بعدی بازی ها ایفا خواهد کرد.”

Huobi Ventures همچنین اعلام کرد که مبلغ 100 میلیون دلار به پروژه های DeFi اختصاص داده است ، که به گفته هوبی به Huobi کمک می کند تا ادغام و خریدهای استراتژیک را در فضای بلاک چین و رمزنگاری ایجاد کند.

 

سناریو “کسب درآمد از بازی”

به غیر از سرمایه گذاران و توسعه دهندگان پروژه که کوره ای را که برای بازی درآمد ایجاد می کند ، دوستداران بازی و علاقمندان به توکن های غیرقابل انعطاف (NFT) نیز به مبارزه می پیوندند .

همانطور که با پیشرفت های اخیر مانند Crypto Gaming United و Zebedee موفق به بستن 5 میلیون دلار و به ترتیب 11.5 میلیون دلار قرارداد های مالی شدند.

Crypto Gaming United-یک استارتاپ با هدف ایجاد یک انجمن صنفی جهانی از گیمرها در فضای بازی برای کسب درآمد-5 میلیون دلار در یک دور اضافی از منابع مالی جمع آوری کرد. این دور توسط بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری استرالیا مارک کارنگی و Chrono.tech رهبری شد.

Crypto Gaming United یک انجمن بازی بازان مبتنی بر NFT با بیش از 1500 عضو است. این صنف در چندین سیستم عامل بازی کار می کند و به گیمرها آموزش و همچنین سواد مالی در زمینه اقتصاد دیجیتال ارائه می دهد. با تقسیم درآمد حاصل از سیستم عامل های بازی حمایت شده با اعضای خود ، درآمد کسب می کند.

این اتحادیه که مقر اصلی آن در سنگاپور است ، عمدتا بازیکنانی از آفریقای جنوبی ، هند و اندونزی با موضوع مشترک بازیکنان اهل کشورهای کم درآمد دارد.

با توجه به اینکه اکثر بازیکنان قادر به خرید وسایل و دارایی های گران قیمت بازی نیستند ، حامیان مالی در صنف می توانند منابع مالی را برای بازیکنان ایجاد کنند تا بتوانند درآمد کسب کنند. م Theسسین صنف همچنین به این واقعیت اذعان دارند که سنگاپور از نظر دارایی های دیجیتالی و ارزهای رمزنگاری شده یک حوزه قضایی آینده نگر است.

کارنگی اظهار داشت: “در Crypto Gaming United ، ما هزینه لازم برای ورود به بازی را پشت سر می گذاریم ، در نتیجه به بازیکنان اجازه می دهیم از طریق بازی های خود درآمد کسب کنند.”

همچنین بخوانید :   داده ها نشان می دهد که سولانا به بالاترین سطح کوتاه مدت رسیده است

Crypto Gaming United تنها سازمان در مسابقه نیست. Zebedee همچنین با بودجه سری A خود که 11.5 میلیون دلار به دست آورد ، در این عملیات شرکت می کند.

Zebedee مجموعه ای از ابزارها و محصولات را ارائه می دهد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بیت کوین (BTC) را در بازی های خود ادغام کنند در حالی که به گیمرها امکان دسترسی به کیف پول ، ابزارهای پخش و سایر زیرساخت های بازی را می دهد که عملکرد را بهبود می بخشد.

 

بازی یک نقطه عطف است

رابطه بین بخش DeFi و صنعت بازی در دو طرف سودمند است. از یک سو ، گیمرهایی که ساعت ها و پول بی پایان را صرف سیستم عامل های بازی می کنند ، اکنون می توانند از زمان و پیشرفت خود کسب درآمد کنند.

سیستم عامل های DeFi و کل صنعت به طور کلی نیز از فرآیند آسان استفاده از کاربران جدید برخوردار خواهند بود ، بنابراین پذیرش جریان اصلی را افزایش می دهد.

در حال حاضر کارشناسان پیش بینی می کنند که روند بازی برای کسب درآمد مرزهای بین دارایی های مالی و کلکسیون های درون بازی را که زمانی بی ارزش تلقی می شدند ، بیشتر محو می کند.

این به نسل جدیدی از گیمرها اجازه می دهد تا دارایی های درون بازی را فراتر از پلتفرم بازی مبادله کنند.

مکانیزم های DeFi این امکان را برای سیستم عامل های مختلف بازی فراهم می کند که نه تنها تجربه بازی را سرگرم کننده کنند ، بلکه سودآور نیز خواهند بود زیرا گیمرها می توانند از بازی ساده درآمد کسب کنند.

در حال حاضر ، بازی های کلکسیونی و تجاری مبتنی بر بلاک چین مانند AXIE Infinity و Splinterlands نشان می دهد که یک مدل تجاری با درآمد نه تنها پتانسیل ایجاد اختلال در صنعت بازی را دارد ، بلکه نحوه یادگیری و تعامل کاربران با سیستم عامل های DeFi را نیز تغییر می دهد.

از آنجا که صنعت بازی های ویدئویی 175 میلیارد دلار ارزش دارد و فضای DeFi در حال حاضر تقریباً 100 میلیارد دلار ارزش دارد ، تقاطع هر دو صنعت می تواند یک بازی واقعی را تغییر دهد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.