السالوادور یارانه سوخت 0.20 دلاری به ازای هر گالن به افرادی که با بیت کوین پرداخت می کنند می دهد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

السالوادور با ارائه تخفیف در خرید بنزین 0.20 دلار به ازای هر گالن به مصرف کنندگان که با استفاده از بیت کوین پرداخت می کنند ، به دنبال تقویت کیف پول بیت کوین Chivo است که توسط دولت صادر شده است.

نایب باکله ، رئیس جمهور سالوادور اعلام کرد که مصرف کنندگان محلی هنگام پرداخت با استفاده از کیف پول بیت کوین تحت حمایت دولت ، Chivo ، می توانند 0.20 دلار به ازای هر گالن قیمت بنزین دریافت کنند.

رئیس جمهور با توصیف این خبر به عنوان “اخبار مثبت برای جیب سالوادورها” ، پرداخت یارانه را از طریق توییتر در 30 سپتامبر اعلام کرد.

بوکله بر اساس یک ترجمه تقریبی اظهار داشت:

“شرکت دولتی چیوو با بزرگترین شرکت های پمپ بنزین در کشور ما مذاکره کرد ، به طوری که از فردا ، ایستگاه های آنها هر گالن سوخت را با کیف پول چیو 0.20 دلار ارزان تر می فروشند.”
بوکل تأکید کرد که هیچ محدودیتی برای تخفیف وجود ندارد و هر شخص یا شرکت محلی می تواند به تخفیف دسترسی داشته باشد. وی افزود: این تخفیف “چندین افزایش قیمت بین المللی سوخت” و “کاهش هزینه های حمل و نقل در زنجیره های تامین” را حذف می کند.

با این حال ، برخی از سالوادورها به نظر نمی رسند که یارانه در نهایت به نفع مردم است ، در حالی که کاربر توییتر Adan_3840 پاسخ می دهد:

“این 20 سنت از همه ما خواهد آمد ، درست است؟ پمپ بنزین ضرر نمی کند ، پس از پرداخت پول با مالیات حتی کسانی که پیاده راه می روند ، بازپرداخت می شود. ”
برخی دیگر از تصمیم دولت مبنی بر ارائه تخفیف فقط به کسانی که از Chivo پرداخت می کنند بدبین بودند ، در حالی که حساب دیگر توییتر سوال می کرد که چرا دولت برای ارائه تخفیف در قیمت سوخت در زمان قبلی اقدام نکرده است.

همچنین بخوانید :   پرداخت های لجر در ریپل ممکن است با پروتکل جدید اثبات پرداخت، آفلاین شوند

در کنار این اخبار ، بوکل همچنین فاش کرد که صندوقی را برای “تثبیت” قیمت داخلی گاز مایع مجاز کرده است. رئیس جمهور تأکید کرد که در حالی که بازار بین المللی برنامه افزایش 1.17 دلاری قیمت سیلندرهای 25 پوند گاز مایع را برنامه ریزی کرده بود ، مردم محلی سالوادور “کاهش جزئی” در هزینه خود را تجربه خواهند کرد.

وی افزود که دولت تنها یک سال این افزایش را جذب خواهد کرد و خاطرنشان کرد: کاهش قیمت جهانی گاز نیز در این مدت به مصرف کنندگان منتقل می شود.

السالوادور در 7 سپتامبر اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخت

با این حال ، تماشاگران در مورد گزارش های Bukele در مورد افزایش پذیرش رمزنگاری شک و تردید نشان داده اند ، و دیوید جرارد ، منتقد و نویسنده صریح رمزنگاری ، اظهار داشت که مقامات سالوادورایی “به شماره های Bukele که او را خوشحال می کند” تقویت می کنند که “تحت کوچکترین معاینه از هم پاشیده می شود”.

جرارد در خبرنامه Attack of the 50 Foot Blockchain ، معیارهای استفاده از Chivo را که توسط Bukele گزارش شده است ، تجزیه و تحلیل کرد تا به این نتیجه برسد که اگر اطلاعات رئیس جمهور دقیق باشد ، کیف پول مورد حمایت دولت “روزانه بیشتر از ویزا در سراسر جهان معاملات انجام می دهد”.

https://cointelegraph.com/news/el-salvador-introduces-fuel-subsidy-of-0-20-per-liter-to-locals-who-pay-in-btc

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.