السالوادور با 4 میلیون دلار سود بیت کوین خود بیمارستان دامپزشکی می سازد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

السالوادور با 4 میلیون دلار سود بیت کوین خود بیمارستان دامپزشکی می سازد

نایب باکله ، رئیس جمهور سالوادور ، گفت هیچ بیت کوینی برای تأمین سرمایه گذاری فروخته نمی شود ، بلکه دولت از هولد بیت کوین خود دلار دریافت می کند.

السالوادور با استفاده از سود بیت کوین ، بیمارستان دامپزشکی 4 میلیون دلاری ایجاد می کند

رئیس جمهور سالوادور ، نایب باکله ، اعلام کرد که قصد دارد بخشی از سود 4 میلیون دلاری این کشور را از سرمایه بیت کوین خود در ساختن بیمارستان جدید دامپزشکی در پایتخت محلی سان سالوادور سرمایه گذاری کند.

بوکل در تاریخ 10 اکتبر در توییتر فاش کرد که هولد دولتی السالوادور در حال حاضر دارای 4 میلیون دلار سود است که از صعود بیت کوین اخیر گرفته شده است.

بوکل اعلام کرد که بخشی از این بودجه برای ساخت بیمارستان دامپزشکی با چهار اتاق عمل ، چهار کلینیک اورژانس ، 19 مطب و یک منطقه توانبخشی سرمایه گذاری می شود. او گفت: “ما تصمیم گرفتیم بخشی از این پول را در این مورد سرمایه گذاری کنیم: یک بیمارستان دامپزشکی برای دوستان خزدارمان.”

Bukele اضافه کرد که این مرکز می تواند 64 عمل جراحی را انجام دهد ، به 128 مورد اورژانسی پاسخ دهد و روزانه تقریباً به 400 نوبت عمومی تمایل داشته باشد و نمونه ای از بیمارستان توسط کامپیوتر را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

منبع خبر با زبان رسمی :

Así que decidimos invertir una parte de ese dinero en esto:

UN HOSPITAL VETERINARIO para todos nuestros peluditos. Que incluirá:

12 Consultorios básicos
4 Consultorios de emergencia
4 Quirófanos
derea de rehabilitación
آیسلامینتوس
بیمارستان ها
بهبودی

منبع … pic.twitter.com/Puq6bRb2Ob

– Nayib Bukele (nayibbukele) 10 اکتبر 2021

این خبر در توییتر با واکنش های متفاوتی روبرو شد و بسیاری از مردم سالوادور پیشنهاد استفاده های جایگزین از سود ارز های دیجیتال این کشور را مطرح کردند.

همچنین بخوانید :   ارزهای دیجیتال دیگر تحت تاثیر ممنوعیت های چین قرار نمیگیرند

بر اساس یک ترجمه تقریبی ، کاربر توئیتر نورما د سرانو گفت که بهتر است این پول برای بهبود امکانات پزشکی موجود در سراسر کشور سرمایه گذاری شود و تأکید کرد که بسیاری از بیمارستان ها و واحدهای بهداشتی “باید بهبود یابد” – با بسیاری از نظر دهندگان دیگر.

ابراز نگرانی های مشابه برخی دولت ها را به دلیل عدم سرمایه گذاری در زیرساخت های خارج از پایتخت کشور مورد انتقاد قرار دادند.

این اخبار در حالی منتشر می شود که سرمایه بازار بیت کوین اخیراً برای اولین بار از ماه مه به بالای 1 تریلیون دلار رسید و BTC تقریباً 20 درصد از 47،000 دلار به بیش از 55،000 در هفته گذشته رسید.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.