طبق شاخص حرص و طمع ، قیمت بیت کوین ارزنده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

داده های اخیر شاخص حرص و طمع Crypto Fear & Greed Index نشان می دهد که بازار ارزهای رمزنگاری شده دارای ترس از سرمایه گذاران با نمره پایین سه ماهه 27 از 100 است.

با استفاده از دارایی ارز دیجیتال پیشرو بیت کوین (BTC) به عنوان نماینده بازارها ، ابزار تجزیه و تحلیل تکنیکی تجار ، معامله گران ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان را از احساسات و سوگیری های فعلی بازار مطلع می کند.

سپس می توان از این داده ها – مطابق با سایر استراتژی های تحلیلی – برای تعیین پتانسیل افزایش یا اصلاح آینده و در نهایت اینکه آیا سطح قیمت ها فرصتی برای خرید یا فروش بازار است یا خیر ، استفاده کرد.

یک عدد کمتر از 100 نشان دهنده تغییر به سمت ترس شدید بازار است و بیت کوین ممکن است به کمتر از ارزش واقعی خود برسد ، در حالی که اعداد بالاتر نشان دهنده حرص و طمع شدید بازار است و می توان قیمت ها را بیش از ارزش واقعی افزایش داد ، که پیش بینی کاهش در آینده است.

پس از کاهش 13 درصدی بیت کوین به 40.000 دلار در این هفته ، این شاخص نمره 27 را نشان داد. آخرین باری که این عدد را در این سطح یا زیر آن تثبیت کرد تقریبا سه ماه پیش ، در 26 جولای بود.

این شاخص در 21 جولای با نمره 10 پایین ترین سطح یک سال را ثبت کرد و پس از آن تجمع سهمی در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر به بالاترین سطح پنج ماهه 79 رسید. این بی ثباتی در کل بازار ارزهای رمزنگاری شده مشابه بوده است و قیمت ها اغلب دو رقمی چاپ می شود.

همچنین بخوانید :   پولکادات در مسیر ثبت سقف جدید قیمتی خود حتی پس از صعود 256 درصدی

 

کاربر Reddit u/_DEDSEC_ شعار رایج تجاری “شایعه را بخر ، اخبار را بفروش” اقتباس کرده

و اظهار داشت که معامله گران باید “در ترس بخرند و در حرص بفروشند”.

 

 

شاخص حرص و طمع با آپدیت خودکار

شاخص حرص و طمع ارز دیجیتال
شاخص حرص و طمع ارز دیجیتال

 

https://cointelegraph.com/news/fear-greed-index-suggests-bitcoin-s-price-is-undervalued

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.