چطور بیت کوین بخریم و از کجا بخریم؟ جدیدترین آموزش 2021

زمان مطالعه: 5 دقیقه

چطور بیت کوین بخریم ؟ از کجا بخریم؟ این ها سوالایی هستند که برای تازه وارد های دنیای ارز دیجیتال و بیت کوین پیش می آید.

نحوه خرید ارز دیجیتال و بیت کوین در چند مرحله

  1. انتخاب و ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال آنلاین
  2. تکمیل ثبت نام و احراز هویت در صرافی
  3. شارژ حساب صرافی خود
  4. ثبت درخواست خرید
  5. انتخاب فضای ذخیره سازی یا کیف پول

خرید بیت کوین در حال حاضر نسبتاً آسان است. اما قبل از خرید بیت کوین به جایی برای ذخیره آن نیاز دارید. در دنیای رمزارز، آن مکان را «کیف پول» می نامند و به اشکال مختلفی می آیند.

انواع مختلف کیف پول ها گزینه های امنیتی، ذخیره سازی و دسترسی زیادی را در اختیار مالکان بیت کوین (BTC) قرار می دهند.

با این حال ذکر این موضوع مهم است که کیف پول شما از نظر فنی بیت کوین شما را ذخیره نمی کند. در عوض کلیدهای خصوصی را در اختیار دارد که برای دسترسی به یک آدرس بیت کوین و قادر بودن به صرف وجوه ضروری است. آن کلیدهای دیجیتال برای امضای تراکنش ها مورد نیاز هستند و اگر کاربر آن ها را از دست بدهد، اساساً دسترسی به بیت کوین خود را از دست می دهند.

پنج نوع اصلی کیف پول BTC دسکتاپ، تلفن همراه (نرم افزاری)، آنلاین، سخت افزاری و کاغذ هستند.

خرید بیت کوین

 

انواع کیف پول بیت کوین

دسکتاپ

یک کیف پول رومیزی بر روی کامپیوتر کاربر نصب شده است و کنترل وجوهی را که به آن کیف پول می فرستند فراهم می کند و هر دو کیف پول رومیزی ضخیم و نازک وجود دارند. کیف پول های رومیزی ضخیم به کاربران این امکان را می دهند که زنجیره بلوکی مرتبط را به طور کامل دانلود کنند، و مدیریت امنیتی مستقل صندوق های خود را فراهم می کند. از سوی دیگر کیف پول های نازک نیازی به کاربران برای دانلود بلوک ها ندارد و به راحتی می توان آن را در یک دستگاه قابل حمل دانلود کرد.

موبایلی

مزیت اصلی کیف پول تلفن همراه این است که وجوه کاربر همیشه در دست است. این می تواند یک راه مناسب برای پرداخت کالا با اسکن QR کد. در برخی موارد کاربران می توانند از ویژگی ارتباطی نزدیک به میدان گوشی هوشمند خود بهره ببرند که در غیر این صورت با نام NFC شناخته می شود که به آن ها اجازه می دهد فقط به سادگی گوشی خود را در برابر یک خواننده ضربه بزنند بدون اینکه هیچ اطلاعاتی را وارد کنند.

یکی از ویژگی های مشترک تمام کیف پول های تلفن همراه این است که برای اجرای یک گره بیت کوین کامل لازم نیست. این به این دلیل است که یک گره کامل بیت کوین باید کل زنجیره بلوکی را دانلود کند که مدام در حال رشد است و نیاز به ذخیره سازی قابل توجهی دارد.

همچنین بخوانید :   فروش بیت کوین | چطور بیت کوین خود را بفروشیم؟ کجا بفروشیم؟

آنلاین

در صورت استفاده از کیف پول مبتنی بر وب، کلیدهای خصوصی کاربران بر روی یک سرور آنلاین ذخیره می شوند که توسط شخص دیگری کنترل می شود و به اینترنت متصل می شود. در حالی که به مردم اجازه می دهد تا به راحتی از هر دستگاهی از هر نقطه از جهان به صندوق های خود دسترسی پیدا کنند، همیشه این خطر وجود دارد که سرور هک شود یا حتی سازمانی که سرویس را اداره می کند کنترل بیت کوین شما را در دست می گیرد. به طور کلی، در هنگام خرید و مدیریت بیت کوین شما چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری دستگاه های قابل حمل اختصاصی هستند که کلیدهای خصوصی را آفلاین نگه می دارند. چندین نوع کیف پول سخت افزاری وجود دارد، اما همه آن ها به کاربران اجازه می دهند که اساساً هر مقدار پول را در جیب خود حمل کنند.

بعد از این که فهمیدیم چطور بیت کوین بخریم ، انتخاب کیف پول های سخت افزاری یکی از بهترین راه های امن سازی بیت کوین خود است.

کاغذی

کیف پول کاغذی اساساً دو قطعه از اطلاعات بیان شده در کاراکترها – و همچنین کدهای QR – تولید شده با استفاده از یک سرویس تعیین شده است. یکی از آن ها یک آدرس کیف پول است که می تواند برای دریافت BTC مورد استفاده قرار گیرد. دیگری یک کلید خصوصی است که از طریق آن می توانید بیت کوین را صرف ذخیره شده در آن آدرس کنید.

از کجا بیت کوین بخریم

تعداد راه های مالکیت بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش است و به مردم این امکان را می دهد که گزینه ای از خرید رمزارز را انتخاب کنند که به بهترین وجه متناسب با نیازهای آنها باشد.

صرافی های ارز دیجیتال

هر خریدار بالقوه جدید بیت کوین گروهی از صرافی های مختلف در رقابت با هم دیگر را برای کسب و کار خود را پیدا می کند. انتخاب صحیح به بسیاری از عوامل مختلف بستگی دارد ، و محل آن صرافی شاید یکی از مهم ترین فاکتورهاست.

صرافی ارز اوردرز که هنوز راه اندازه نشده ، قصد دارد بهترین پلتفرم ترید و معامله ارز دیجیتال را با تکیه بر ابزار های جدید و بهروز به ارمغان آورد.

با سرچ کردن کلمه خرید و فروش بیت کوین در گوگل صرافی های معتبر فارسی زبان متعددی وجود دارد که با مراجعه به آنها و ثبت نام و احراز هویت در آنها میتوانید شروع به معامله و خرید بیت کوین بکنید.

مبادلات در سراسر جهان تحت حوزه های قضایی مختلف دولت قرار می گیرند، که نیاز به شیوه های مختلف دانستن مشتری و ضد پولشویی شما، بسته به مناطق درگیر دارد. به همین دلیل است — به منظور راه اندازی یک حساب کاربری و شروع به معامله در برخی از مبادلات متمرکز — شما باید اطلاعات شخصی ، بسته به تبادل و محل خود را ارائه دهید.

همچنین بخوانید :   استاپ لاس یا حد ضرر چیست و چگونه استاپ لاس بگذاریم؟

این امر منجر به موضوع معملات گوناگون می شود. تعدادی از انواع مختلف تبادل کریپتو وجود دارند — مبادلات متمرکز، مبادلات غیرمتمرکز، یا DEX ها، و مبادلات همتا به همتا.

مبادلات متمرکز کریپتو پلتفرم های آنلاین هستند که در آن شما یک حساب کاربری با جزئیات ورود انتخاب شده خود ایجاد می کنید. شما همچنین باید برخی از اطلاعات شخصی، بسته به تبادل و منطقه ارائه دهد. در مبادلات متمرکز، شما می توانید وجوهی را به صورت کریپتو یا پول از یک حساب بانکی به آن پلت فرم ارسال کنید و می توانید با آن وجوه روی پلت فرم از جمله خرید و فروش بیت کوین تجارت کنید. بسته به مبادله، شما می توانید انواع دارایی های رمزی مختلف متعدد، همه در یک پلت فرم اصلی تجارت. اما یکی از مسائل مربوط به این مدل این است که شما از نظر فنی وقتی در بورس هستند وجوه خودتان را نگه نمی دارید.

از سوی دیگر DEXs (صرافی های غیر متمرکز) به شما این امکان را می دهد که از کیف پول خودتان معامله کنید. اساساً صرافی های غیر متمرکز از گروه هایی از نقدینگی جمع شده برای دارایی های مختلف بر روی زنجیره بلوکی که صرافی در آن مستقر است تشکیل شده است. صرافی های غیر متمرکز بر اساس Ethereum، به عنوان مثال، تجارت برای دارایی های مبتنی بر Ethereum را تسهیل می کند. بیت کوین خود را نمی توان بر روی صرافی غیر متمرکز مبتنی بر Ethereum معامله کرد، اگر چه راه های خاصی برای آن وجود دارد.

تجارت همتا به همتا، یا P2P نیز به عنوان گزینه ای برای خرید و فروش بیت کوین عمل می کند. سیستم عامل های متعددی برای تسهیل چنین معاملات، ارائه یک سرویس اسکروز به منظور حفاظت از هر دو طرف در دسترس است.

کوین مارکت کپ و کوین گکو  می توانند منابع مفیدی در هنگام دنبال کردن مبادلات باشند. هر دو وب سایت زبانه های خاصی دارند که به مبادلات اختصاص داده شده اند.

علاوه بر مبادلات بومی کریپتو، مشتریان می توانند بیت کوین را با حساب پی پال خود خرید کنند. اما این پلت فرم به کاربران اجازه نمی دهد بیت کوین خود را به خارج از اکوسیستم پلت فرم بفرستند و کنترل کلیدهای خصوصی خود را به کاربران نمی دهد.

اعتماد سرمایه گذاری

اعتماد سرمایه گذاری نوعی سرمایه گذاری جمعی است که در آن پول سرمایه گذاران از فروش تعداد ثابتی از سهام که می تواند برخی مسائل اعتماد را در هنگام راه اندازی داشته باشد، با هم جمع می شود.

اعتماد بیت کوین Grayscale (GBTC)، اولین وسیله نقلیه سرمایه گذاری مربوط به بیت کوین که به صورت عمومی معامله می شود، مردم را قادر می سازد تا بدون نیاز به خرید مستقیم یا ذخیره آن، در معرض رمزارز قرار گیرند. GBTC منحصراً در بیت کوین سرمایه گذاری می شود و ارزش آن را از قیمت BTC به دست می دهد. گری مقیاس همچنین محصولات سرمایه گذاری متفاوتی را برای دیگر دارایی های کریپتو ارائه می دهد.

همچنین بخوانید :   نحوه خرید اتریوم : راهنمای مبتدیان برای خرید اتریوم

علاوه بر این ، تعدادی از صندوق های تبادل بیت کوین کانادا ، یا ETFs ، وجود دارد — که اولین آنها ، هدف بیت کوین ETF ، توسط سرمایه گذاری هدف در سال 2021 تولید شد. خرید ETF بیت کوین نیز به خرید کننده قرار گرفتن در معرض بیت کوین از طریق راه های مالی جریان اصلی می دهد، اگرچه نوع محصول سرمایه گذاری با GBTC متفاوت است.

خرید سهام در شرکت های خاص نیز می تواند به عنوان یک نوع احتمالی قرار گرفتن در معرض سرمایه گذاری در معرض بیت کوین خدمت کند. به عنوان مثال شرکت اطلاعات تجاری MicroStrategy میلیاردها دلار از سرمایه خود را به سمت بیت کوین اختصاص داده است.

اگرچه کاربران احتمالاً ممکن است تعجب کنند که آیا سهام بیت کوین در دسترس است یا تعجب می کند که چگونه سهام بیت کوین را خریداری کنند، اما این طبقه بندی از نظر فنی وجود ندارد. با این حال شما می توانید سهام شرکت های درگیر با بیت کوین مانند شرکت های متمرکز بر استخراج BTC را خریداری کنید، یا سهام شرکت هایی را که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند خریداری کنید.

خودپردازهای رمزارز

خودپردازهای بیت کوین در شهرهای سراسر جهان ظاهر شده اند که اعداد به طور مداوم در حال رشد هستند. با این حال، این ماشین ها به طور کلی هزینه های تراکنش را شارژ می کنند که به طور قابل توجهی بالاتر از ماشین هایی هستند که معمولاً در مبادلات کریپتو دیده می شوند.

برای استفاده از دستگاه خود اطلاعات بیت کوین، ماشینی را در منطقه هدف خود در اینترنت پیدا کنید. شما باید یک حساب کاربری را با ارائه دهنده خودکار بیت کوین به صورت آنلاین یا در محل در خود شخصی باز کنید. باز کردن یک حساب اغلب نیاز به پیروی از مشتری خود بدانید، یا KYC، انطباق، که می تواند شامل ارائه اسکن شناسه و جزئیات شخصی باشد، سپس منتظر تصویب است.

هنگامی که شما در فرد نشان می دهد، شما وارد پول نقد به دستگاه خود خودرا بیت کوین و سپس یا اسکن کد QR کیف پول تلفن همراه خود را و یا دریافت رسید کاغذ با کدها و دستورالعمل در مورد چگونگی انتقال وجوه بیت کوین به کیف پول خود را.

بدون اینکه بگوید خودپردازهای بیت کوین بسیار بعید است در کشورهایی ظاهر شوند که بیت کوین ممنوع یا غیرقانونی است.

کارت هدیه

از بیت کوین می توان برای خرید کارت هدیه استفاده کرد. کارت های هدیه خود را نیز می توان برای BTC معامله می شود. همه شما نیاز به انجام این است که خرید کارت هدیه هر خرده فروش، ورود به سیستم بر روی یک پلت فرم که در آن برخی از فروشندگان قبول کارت هدیه، و تکمیل خرید.

بر روی دست خود را برای کلاهبرداران در همه زمان ها و مراقب شهرت فروشنده، و همچنین دیگر، اقدامات ایمنی اینترنت مشترک است. به طور کلی آگاهی و احتیاط می تواند در مورد هر گونه فعالیت در فضای کریپتو حیاتی باشد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.