آموزش استخراج بیت کوین | چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

منظور از استخراج بیت کوین چیست؟

 

فرآیند استخراج در اصل ایجاد بلوک های معتبر است که سوابق تراکنش ها را به دفتر کل بیت کوین (BTC) که بلاک چین نامیده می شود اضافه می کند.

این یکی از اجزای مهم شبکه بیت کوین است ، زیرا مشکل “دوبار هزینه” را حل می کند.

مشکل دوبار هزینه به موضوع نیاز به یافتن اجماع در مورد سابقه معاملات اشاره دارد. مالکیت بیت کوین را می توان از طریق رمزنگاری کلید عمومی به طور ریاضی اثبات کرد ، که نمی توان آن را با فناوری امروز شکست. با این حال ، رمزنگاری به تنهایی نمی تواند تضمین کند که یک سکه خاص قبلاً برای شخص دیگری ارسال نشده است. برای تشکیل یک تاریخ مشترک از معاملات ، لازم است که یک سفارش توافق شده داشته باشید که برای مثال بر اساس زمان ایجاد هر معامله است. اما هر ورودی خارجی می تواند توسط کسی که آن را ارائه می دهد ، دستکاری شود و شرکت کنندگان را ملزم به اعتماد به شخص ثالث کند.

استخراج (و به طور کلی بلاک چین) از انگیزه های اقتصادی برای ارائه راهی مطمئن و قابل اعتماد برای سفارش داده ها استفاده می کند. اشخاص ثالثی که سفارش معاملات می دهند غیر متمرکز هستند و برای رفتار صحیح پاداش های پولی دریافت می کنند. برعکس ، هرگونه رفتار نادرست منجر به از دست دادن منابع اقتصادی می شود ، حداقل تا زمانی که اکثریت صادق باشند.

در مورد استخراج بیت کوین ، این نتیجه با ایجاد مجموعه ای از بلوک ها حاصل می شود که می توان از نظر ریاضی ثابت کرد که به ترتیب صحیح با تعهد خاصی از منابع قرار گرفته اند. این فرایند به ویژگی های ریاضی یک هش رمزنگاری بستگی دارد – راهی برای رمزگذاری داده ها به روشی استاندارد.

هش ها یک ابزار رمزگذاری یک طرفه هستند ، به این معنی که رمزگشایی آنها در داده های ورودی آنها تقریباً غیرممکن است ، مگر اینکه هر ترکیب احتمالی تا زمان مطابقت نتیجه با هش داده شده آزمایش شود.

این همان کاری است که استخراج کنندگان بیت کوین انجام می دهند: آنها در هر ثانیه تریلیون ها هش را دور می زنند تا زمانی که شرایطی را پیدا کنند که “سختی” را حل می کند.

هم سختی و هم هش اعداد بسیار زیادی هستند که به صورت بیت بیان می شوند ، بنابراین شرایط به سادگی مستلزم این است که هش کمتر از سختی باشد. مشکل هر بلوک بیت کوین 2016 – یا تقریباً دو هفته – را برای حفظ زمان بلوک ثابت تنظیم می کند ، که به مدت زمان لازم برای یافتن هر بلوک جدید در حین استخراج اشاره می کند.

هش تولید شده توسط ماینرها به عنوان شناسه هر بلوک خاص استفاده می شود و از داده های موجود در هدر بلاک تشکیل شده است. مهمترین اجزای هش ریشه Merkle است – یکی دیگر از هش های جمع آوری شده که امضای کلیه معاملات آن بلاک را در بر می گیرد – و هش منحصر به فرد بلوک قبلی است.

همچنین بخوانید :   اتریوم چیست؟ راهنمای مبتدیان برای ارز دیجیتال اتریوم

این بدان معناست که حتی کوچکترین جزء یک بلوک هش مورد انتظار آن را تغییر می دهد – و همچنین هر بلوک بعدی نیز همینطور.

گره ها فوراً این نسخه نادرست از بلاک چین را رد می کنند و از شبکه در برابر دستکاری محافظت می کنند.

از طریق شرایط سختی ، سیستم تضمین می کند که استخراج کنندگان بیت کوین کار واقعی را انجام می دهند – زمان و برق صرف شده در هشینگ از طریق ترکیبات احتمالی. به همین دلیل است که پروتکل اجماعی بیت کوین “اثبات کار” نامیده می شود تا آن را از انواع دیگر مکانیسم های ایجاد بلوک متمایز کند. به منظور حمله به شبکه ، موجودات مخرب هیچ راهی جز بازآفرینی کل قدرت استخراج آن ندارند. برای بیت کوین ، میلیاردها دلار هزینه دارد.

 

کارمزد ماینر های بیت کوین

این شبکه کار انجام شده توسط استخراج کنندگان بیت کوین را در قالب ارائه پاداش برای تولید بلاک های جدید به رسمیت می شناسد. دو نوع پاداش وجود دارد: بیت کوین جدید با هر بلاک ایجاد می شود و هزینه ای که کاربران برای معامله در شبکه پرداخت می کنند. پاداش بلاک بیت کوین تازه تولید شده ، بالغ بر 6.25 BTC تا مه 2020 ، بیشتر درآمد معدنچیان است. این مقدار برنامه ریزی شده است تا در فواصل معین تقریباً چهار ساله به نصف برسد ، به طوری که در نهایت ، دیگر بیت کوین استخراج نمی شود و فقط هزینه های تراکنش امنیت شبکه را تضمین می کند.

تا سال 2040 ، پاداش بلاک به کمتر از 0.2 بیت کوین کاهش می یابد و تنها 80.000 بیت کوین از 21 میلیون نفر برای تصرف باقی می ماند. تنها پس از 2140 استخراج به طور م endثر پایان می یابد زیرا BTC نهایی به آرامی استخراج می شود.

 

برنامه عرضه آینده بیت کوین

Bitcoin future supply schedule

 

حتی اگر پاداش بلوک در طول زمان کاهش یابد ، نصف های گذشته با افزایش قیمت بیت کوین به میزان قابل توجهی جبران شده است. در حالی که این هیچ تضمینی برای نتایج آینده نیست ، استخراج کنندگان بیت کوین از اطمینان نسبی در مورد آینده خود برخوردارند. جامعه از آرایش کنونی معدن بسیار حمایت می کند و هیچ برنامه ای برای حذف آن مانند اتریوم ، دیگر سکه قابل استخراج ، ندارد. با شرایط مناسب ، هر استخراج کننده بیت کوین می تواند مطمئن باشد که این سرمایه گذاری سود خواهد برد.

اگرچه استخراج معادن یک تجارت رقابتی است ، اما شروع آن هنوز آسان است. در سالهای اولیه بیت کوین ، علاقه مندان به سادگی می توانستند برخی از نرم افزارها را در رایانه خود راه اندازی کرده و بلافاصله شروع به کار کنند. آن روزها مدتهاست گذشته است ، اما راه اندازی استخراج کننده اختصاصی بیت کوین آنقدرها هم که در ابتدا به نظر می رسد سخت نیست.

همچنین بخوانید :   چطور بیت کوین بخریم و از کجا بخریم؟ جدیدترین آموزش 2021

 

نحوه انتخاب سخت افزار برای استخراج

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای استخراج بیت کوین ، تنها گزینه شما خرید یک دستگاه مدار مجتمع مخصوص برنامه است که معمولاً ASIC نامیده می شود.

این دستگاه ها فقط می توانند بیت کوین استخراج کنند ، اما در انجام این کار بسیار کارآمد هستند. در واقع ، آنها بسیار کارآمد هستند ، به طوری که معرفی آنها در سال 2013 همه انواع دیگر محاسبه دستگاه های استخراج را تقریباً یک شبه منسوخ کرد.

اگر به دنبال استخراج با CPU های معمولی ، GPU ها یا FPGA های پیشرفته هستید ، باید سکه های دیگر را بررسی کنید. اگرچه این دستگاه ها می توانند بیت کوین را استخراج کنند ، اما این کار را با سرعت کندی انجام می دهند که فقط اتلاف وقت و برق است. برای مرجع ، بهترین کارت گرافیک موجود قبل از ظهور ASIC ها ، AMD 7970 ، 800 میلیون هش در ثانیه تولید کرد. به طور متوسط ​​ASIC امروزه 100 تریلیون هش در ثانیه تولید می کند-125،000 برابر اختلاف.

تعداد هش های تولید شده در ثانیه معمولاً “نرخ هش” نامیده می شود و اندازه گیری عملکرد مهمی برای دستگاه های استخراج است.

دو عامل اصلی دیگر وجود دارد که هنگام خرید دستگاه استخراج بیت کوین باید مورد توجه قرار گیرد. یکی مصرف برق است که بر حسب وات اندازه گیری می شود. بین دو دستگاهی که به همان تعداد هش تولید می کنند ، دستگاهی که از کمترین برق استفاده می کند سود بیشتری خواهد داشت.

معیار سوم هزینه واحد برای هر دستگاه است. اگر 10 سال طول بکشد تا بازپرداخت خود را از طریق معدن بازپرداخت کند ، داشتن کارآمدترین ASIC در جهان بی معنی است.

بیت کوین دارای اکوسیستم نسبتاً پر جنب و جوش تولیدکنندگان ASIC است که اغلب در این سه پارامتر متفاوت است. برخی ممکن است ASIC های کارآمدتر اما گرانتر تولید کنند ، در حالی که برخی دیگر سخت افزارهایی با عملکرد پایین تر تولید می کنند که قیمت ارزان تری دارند. قبل از تجزیه و تحلیل اینکه کدام دستگاه برای نیازهای شما مناسب است ، مهم است که عوامل دیگر م profثر بر سود استخراج بیت کوین را بشناسید.

 

اقتصاد استخراج بیت کوین

مانند تجارت املاک و مستغلات ، در استخراج بیت کوین حرف از مکان و فضا است.

مکانهای مختلف جهان دارای قیمت متوسط ​​برق هستند. برق مسکونی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته غالباً برای معدن کاری مقرون به صرفه است که از نظر مالی مقرون به صرفه نیست. با توجه به اینکه قیمت برق اغلب بین 0.15 دلار تا 0.25 دلار در هر کیلووات ساعت متغیر است ، استخراج بیت کوین در مناطق مسکونی بسیار زیاد است تا بتواند به طور مداوم سودآور باشد.

همچنین بخوانید :   بیت کوین چیست؟ به زبان ساده | اولین ارز دیجیتال جهان

استخراج کنندگان حرفه ای بیت کوین اغلب عملیات خود را در مناطقی انجام می دهند که برق بسیار ارزان است. برخی از این مناطق شامل منطقه سیچوان در چین ، ایسلند ، منطقه ایرکوتسک در روسیه و همچنین برخی مناطق در ایالات متحده و کانادا است. این مناطق معمولاً دارای نوعی تولید برق محلی ارزان مانند سدهای برق آبی هستند.

قیمتهای مورد استفاده این ماینرهای بیت کوین اغلب کمتر از 0.06 دلار به ازای هر کیلووات ساعت خواهد بود ، که معمولاً به حدی پایین است که حتی در زمان رکود بازار نیز می تواند سود کسب کند.

به طور کلی ، قیمتهای زیر 0.10 دلار برای حفظ عملکرد مقاوم توصیه می شود. یافتن مکان مناسب برای معدن تا حد زیادی به شرایط فرد بستگی دارد. افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند ممکن است نیازی به فراتر رفتن از خانه خود نداشته باشند ، در حالی که افراد در کشورهای توسعه یافته موانع بیشتری برای ورود دارند.

گذشته از انتخاب سخت افزار ، سود و درآمد یک معدنچی بستگی زیادی به شرایط بازار و حضور سایر معدنچیان دارد. در طول بازارهای گاو نر ، ممکن است قیمت بیت کوین سر به فلک بکشد ، که باعث می شود ارزش بیت کوین آنها بر اساس دلار بیشتر باشد.

با این حال ، سایر ماینرهای بیت کوین با افزایش سود و خرید دستگاه های بیشتر برای ورود به جریان درآمد ، جریانهای مثبت را از بازارهای گاو متقابل می کنند. نتیجه این است که هر ماینر جداگانه BTC کمتری نسبت به قبل تولید می کند. سرانجام ، درآمد باعث ایجاد روند تعادلی شد که در آن معدنچیان کم بازده درآمد کمتری نسبت به هزینه برق دریافت می کنند ، بنابراین دستگاه ها را خاموش کرده و به دیگران اجازه می دهد بیت کوین بیشتری بدست آورند.

معمولاً این اتفاق فوراً رخ نمی دهد. تاخیر خاصی وجود دارد ، زیرا گاهی اوقات ASIC ها نمی توانند آنقدر سریع تولید شوند که بتوانند افزایش قیمت بیت کوین را جبران کنند.

در بازار خرسی ، اصل برعکس صادق است : درآمد تا زمانی که ماینر ها شروع به خاموش کردن دسته جمعی دستگاه های خود نکنند ، کاهش نمی یابد.

ماینرهای موجود بیت کوین برای جلوگیری از رقابت ، باید ترکیبی برنده از مکان و سخت افزار را پیدا کنند که به آنها اجازه می دهد برتری خود را حفظ کنند. آنها همچنین باید دائماً سرمایه خود را حفظ و سرمایه گذاری مجدد کنند ، زیرا سخت افزار کارآمدتر می تواند سود ماینر های قدیمی را به طور کامل کاهش دهد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.