چگونه ترید کنیم ؟ مفاهیم اصلی ترید و معامله کردن در بازار ارز های دیجیتال

زمان مطالعه: 12 دقیقه

قبل از اینکه حتی در مورد سرمایه گذاری در معاملات ارزهای رمزنگاری شده فکر کنید ، مهم است که درک شخصی کاملی از دارایی ها و فناوری های مربوطه داشته باشد.

بیت کوین (BTC) شبکه ای است که هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر از آن رشد کرده اند. بنابراین ، در ابتدا درک دارایی بنیادی که صنعت رمزنگاری بر اساس آن پدید آمده مفید است. برای آشنایی کامل با بیت کوین ، مقاله وبلاگ ارز اوردرز “بیت کوین چیست؟” را حتما بخوانید.

اگر علاقمند به دنبال کردن این رویکرد بسیار سوداگرانه و مخاطره آمیز برای جمع آوری ارزش در اقتصاد رمزنگاری هستید ، راهنمای زیر مبانی مطلق تجارت ارزهای رمزپایه را برای کمک به ترسیم این دنیای ناآشنا ، شامل اجزای یک تجارت ، سبک های معاملات و نقش تجزیه و تحلیل فنی و اساسی در ایجاد یک استراتژی تجاری جامع را به شما می دهد.

همانند سهام و دیگر بازارهای مالی ، معاملات ارزهای رمزنگاری شده می تواند پیچیده باشد و شامل اجزای مختلف و نیاز به دانش باشد. بیت کوین در سال 2009 به عنوان اولین دارایی رمزنگاری شده راه اندازی شد و همچنان بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار و رواج آن است. با این حال ، در طول این سالها ، کل صنعت دارایی های دیجیتالی دیگر به وجود آمده است ، با دارایی هایی که برای سود قابل معامله هستند. همه ارزهای رمزپایه دیگر که بیت کوین نیستند به عنوان آلت کوین شناخته می شوند که بزرگترین آنها Ether (ETH) است.

رویکردهای مختلفی از نظر نحوه تجارت ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد. برای شروع معاملات ارزهای رمزنگاری شده ، ابتدا نیاز به دانش کافی در مورد این موضوع دارید. همچنین آگاهی از خطرات مرتبط و قوانینی که ممکن است بر اساس منطقه شما اعمال شود ، بسیار مهم است و باید بر اساس آن تصمیم گیری شود.

لطفاً توجه داشته باشید:

موارد زیر به سادگی یک راهنمای اساسی برای مبتدیان است تا درک بهتری از نحوه عملکرد معاملات داشته باشند و قصد ندارند یک راهنمای گام به گام نویددهنده سودآوری باشند. تجارت در هر بازاری یک تلاش پر مخاطره است و همیشه خواهد بود. همیشه قبل از تعامل یا معامله با هر دارایی ، فناوری ، تجارت یا فردی ، تحقیقات خود را انجام دهید.

 

 

مبانی ترید ارزهای دیجیتال

ارزش بیت کوین ثانیه به ثانیه و روز به روز توسط بازاری که هرگز نمی خوابد تعیین می شود. بیت کوین به عنوان یک دارایی دیجیتالی مستقل که ارزش آن توسط یک بازار آزاد تعیین می شود ، چالش های منحصر به فردی را در مورد نوسان ایجاد می کند که اکثر ارزها با آن روبرو نیستند. بنابراین ، برای تازه واردان مهم است که از نحوه عملکرد بازارهای دارایی های رمزنگاری سواد داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت در بازارها حرکت کنند ، حتی به صورت متناوب ، و بیشترین ارزش را از مشارکت خود در اقتصاد رمزنگاری به دست آورند.

معاملات بیت کوین می تواند در مقیاس و پیچیدگی از یک معامله ساده مانند پیش پرداخت پول نقد مانند دلار آمریکا گرفته تا استفاده از جفت های معاملاتی مختلف برای سودآوری بازار به منظور افزایش مجموعه سرمایه گذاری. البته ، با افزایش حجم و پیچیدگی معاملات ، قرار گرفتن در معرض خطر یک معامله گر نیز افزایش می یابد.

ابتدا بیایید با هم برخی مفاهیم اساسی را مرور کنیم.

 

ساختار یک ترید

معامله یا ترید شامل یک خریدار و یک فروشنده است. از آنجا که دو طرف مخالف یک معامله وجود دارد – خرید و فروش – یک طرف بیش از دیگری سود خواهد برد. بنابراین ، معامله ذاتاً یک بازی با جمع صفر است: یک برنده وجود دارد و یک بازنده .

داشتن درک اولیه از نحوه عملکرد بازارهای ارزهای دیجیتال می تواند به حداقل رساندن ضرر احتمالی و بهینه سازی سود بالقوه کمک کند.

هنگامی که قیمت بین خریدار و فروشنده توافق می شود ، معامله (از طریق مبادله) انجام می شود و ارزش بازار برای دارایی تعیین می شود. در بیشتر موارد ، خریداران تمایل دارند سفارشات را با قیمت پایین تری نسبت به فروشندگان تنظیم کنند. این دو طرف یک کتاب سفارش (اوردر بوک) ایجاد می کند.

هنگامی که تعداد سفارشات خرید بیشتر از سفارشات فروش باشد ، قیمت معمولاً افزایش می یابد ، زیرا تقاضای بیشتری برای دارایی وجود دارد. برعکس ، هنگامی که مردم بیشتر از خرید می فروشند ، قیمت پایین می آید.

در بسیاری از رابط های مبادله ، خرید و فروش در رنگ های مختلف نشان داده می شود. این امر به معامله گر نشان می دهد که چگونه وضعیت بازار در یک لحظه مشخص است.

نمونه صف سفارش ارز های دیجیتال

Cryptocurrency order book

 

شاید این ضرب المثل رایج در معاملات را شنیده باشید: “پایین بخر ، بالا بفروش”. هدایت این جمله از این جهت دشوار است که قیمتهای بالا و پایین می تواند نسبی باشد ، اگرچه این ضرب المثل نمایانگر انگیزه خریداران و فروشندگان در بازار است.

به زبان ساده ، اگر می خواهید چیزی بخرید ، می خواهید کمترین مقدار ممکن را خرج کنید. اگر می خواهید چیزی را بفروشید ، می خواهید تا آنجا که ممکن است از معامله سود ببرید. در حالی که این امر به طور کلی تفکری است که باید رعایت شود ، اما بعد از اشتیاق به دارایی در مقابل کوتاه شدن دارایی نیز وجود دارد.

رفتن طولانی مدت به یک دارایی (معامله لانگ یا خرید) به معنای خرید یک دارایی و کسب سود بر اساس حرکت قیمت آن در جهت صعود است.

در مقابل ، کوتاه آمدن از دارایی ( معامله فروش شورت) در اصل به معنای فروش یک دارایی به قصد خرید مجدد آن زمانی است که قیمت آن کمتر از نقطه ای است که شما آن را فروخته اید و از کاهش قیمت سود می برید. با این حال ، کوتاه آمدن کمی پیچیده تر از این شرح مختصر است و شامل فروش دارایی های قرض گرفته شده است که بعداً بازپرداخت می شود.

همچنین بخوانید :   آموزش صرافی کوکوین | مراحل ثبت نام ، فیوچرز ، امنیت

 

خواندن بازارها

برای افراد غیر متخصص ، “بازار” ممکن است سیستم پیچیده ای به نظر برسد که فقط یک متخصص می تواند به درک آن امیدوار باشد ، اما حقیقت این است که همه چیز به خرید و فروش افراد مربوط می شود. مجموع سفارشات خرید و فروش فعال ، تصویر لحظه ای از بازار در یک لحظه معین است.

خواندن بازار فرآیند مستمر تشخیص الگوها یا روندها در طول زمان است که معامله گر می تواند بر اساس آن عمل کند. به طور کلی ، دو روند بازار وجود دارد: صعودی و نزولی.

بازار “صعودی” یا بازار صعودی زمانی رخ می دهد که به نظر می رسد عملکرد قیمت به طور مداوم افزایش می یابد. این حرکتهای صعودی قیمت به عنوان “پامپ” نیز شناخته می شود ، زیرا هجوم خریداران قیمت ها را افزایش می دهد.

بازار “نزولی” یا بازار نزولی زمانی رخ می دهد که به نظر می رسد عملکرد قیمت به طور مداوم کاهش می یابد. این حرکتهای نزولی قیمت با عنوان “دامپ” نیز شناخته می شوند ، زیرا فروش انبوه منجر به کاهش قیمت می شود.

بسته به بازه زمانی که به آن نگاه می کنید ، روندهای صعودی و نزولی نیز می توانند در سایر تایم فریم های بزرگتر متضاد با هم باشند. به عنوان مثال ، یک روند نزولی کوچک ممکن است در یک روند صعودی بلند مدت گسترده تر رخ دهد.

به طور کلی ، روند صعودی منجر به افزایش قیمت و پایین ترین سطح می شود. روند نزولی فراز و فرودهای پایین را ایجاد می کند.

حالت دیگر بازار به نام “رنج” زمانی اتفاق می افتد که قیمت در محدوده ای خاص معامله شود.

به طور معمول ، مراحل رنج در بازه های زمانی بالاتر (نمودارهای روزانه یا نمودارهای هفتگی) آسان تر است و زمانی اتفاق می افتد که دارایی پس از یک روند صعودی یا نزولی شدید خنثی می شود.

همچنین ادغام قبل از معکوس شدن روندها یا در مواقعی که تقاضا پایین آمده و حجم معاملات کم است صورت می گیرد. در این وضعیت بازار قیمتها اساساً در محدوده ای معامله می شوند.

 

نمونه محدوده رنج در پرایس اکشن

 

 

Consolidating price action

 

تحلیل تکنیکال

تجزیه و تحلیل تکناکال (TA) روشی است برای تجزیه و تحلیل داده های گذشته بازار ، در درجه اول قیمت و حجم ، به منظور پیش بینی عملکرد قیمت. در حالی که طیف گسترده ای از شاخص های TA ، از نظر پیچیدگی ، وجود دارد که یک معامله گر می تواند برای تجزیه و تحلیل بازار از آنها استفاده کند ، در اینجا برخی از ابزارهای اساسی کلان و خرد وجود دارد.

چرخه ها و ساختار بازار

همانطور که تریدر ها می توانند الگوها را در عرض چند ساعت ، روزها و ماه ها تشخیص دهند ، می توانند الگوهایی را نیز در طول سالها در نوسان قیمت مشاهده کنند. یک ساختار اساسی در بازار وجود دارد که آن را مستعد رفتارهای خاص می کند.

 

نمونه ای از بازار صعودی ، رنج و نزولی

Market structure

 

چرخه را می توان به چهار بخش اصلی تقسیم کرد: انباشت ، نشانه گذاری ، توزیع و کاهش. همانطور که بازار بین این مراحل حرکت می کند ، تریدر ها به طور مداوم موقعیت خود را با تجمیع ، ردیابی مجدد یا اصلاح در صورت لزوم تطبیق می دهند.

گاو نر و خرس موجودات بسیار متفاوتی هستند و در شرایط محیطی مشترک در تقابل با یکدیگر رفتار می کنند. بسیار مهم است که تریدر ها نه تنها بدانند که تحت چه نقشی قرار می گیرند بلکه در حال حاضر کدام یک بر بازار تسلط دارند.

تجزیه و تحلیل فنی نه تنها برای موقعیت یابی در این بازار در حال تغییر ضروری است ، بلکه همچنین برای حرکت فعال در روندهای نزولی و وقوع آنها ضروری است.

 

تعقیب نهنگ ها

حرکت قیمت ها عمدتا توسط “نهنگ ها” – افراد یا گروه هایی که سرمایه های زیادی برای تجارت با آنها دارند – هدایت می شود. برخی از نهنگ ها به عنوان “سازندگان بازار” عمل می کنند و پیشنهادات خود را ارائه می دهند و در هر دو طرف بازار درخواست می کنند تا نقدینگی را برای یک دارایی ایجاد کنند در حالی که در این فرآیند سود می گیرند. نهنگ ها تقریباً در هر بازاری وجود دارند ، از سهام و کالاها گرفته تا ارزهای رمزنگاری شده.

استراتژی معاملاتی باید از ابزارهای تجارت مورد علاقه نهنگ ها ، مانند شاخص های ترجیحی TA (تحلیل تکنیکال) آنها آگاه باشد. به زبان ساده ، نهنگ ها تمایل دارند که بدانند چه می کنند. با پیش بینی اهداف نهنگ ها ، یک معامله گر می تواند در هماهنگی با این حرکتگران متخصص برای کسب سود با استراتژی خود کار کند.

 

چرخه های روانشناسی

با یک باغ وحش مملو از استعاره ها ، می توان به راحتی فراموش کرد که افراد واقعی – در بیشتر موارد – پشت این معاملات هستند و به همین دلیل ، تحت رفتارهای احساسی قرار می گیرند که می تواند بازار را به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد.

این جنبه از بازار در نمودار کلاسیک “روانشناسی چرخه بازار” نشان داده شده است:

 

روانشناسی چرخه های بازار

Psychology of a Market Cycle

 

در حالی که چارچوب صعود/نزول مفید است ، چرخه روانشناسی نشان داده شده در بالا طیف بیشتری از احساسات بازار را ارائه می دهد. در حالی که یکی از اولین قوانین معامله گری این است که احساسات را کنار بگذاریم ،  قدرت ذهنیت گروهی افزایش پیدا می کند.

صعود از امید به سرخوشی توسط FOMO – ترس از دست رفتن – از سوی کسانی که هنوز در بازار خود را نشان نداده اند ، پیش می رود.

حرکت در عمق بین سرخوشی و ارضا برای تعیین زمان خروج قبل از اینکه خرس ها متوقف شوند و مردم در وحشت بفروشند ، بسیار مهم است. در اینجا ، مهم است که اقدام قیمت با حجم بالا را در نظر بگیرید ، که می تواند نشان دهنده حرکت عمومی بازار باشد.

فلسفه “خرید ارزان” کاملاً آشکار است با توجه به اینکه بهترین زمان برای جمع آوری در چرخه بازار ، دوران رکود پس از افت شدید قیمت است. هرچه ریسک بیشتر باشد ، پاداش بیشتر است.

همچنین بخوانید :   معامله گران ریسک گریز از این استراتژی ها برای ماندن در کنار اتریوم استفاده می کنند

چالشی که معامله گر جدی با آن روبرو است این است که اجازه ندهید احساسات در میان طوفان اقدامات داغ و تجزیه و تحلیل رسانه ها ، اتاق های گفتگو یا رهبران به اصطلاح فکری ، استراتژی معاملاتی خود را تعیین کنند.

این بازارها به شدت در معرض دستکاری نهنگ ها و آنهایی هستند که می توانند نبض بازار را تحت تأثیر قرار دهند. تکالیف خود را انجام دهید و در کارهای خود قاطع باشید.

 

ابزارهای اولیه

توانایی تشخیص الگوها و چرخه های موجود در بازار برای داشتن وضوح از دیدگاه کلان بسیار مهم است. این مهم است که بدانید در کجا نسبت به کل موقعیت دارید. شما می خواهید موج سواری باتجربه ای باشید که می داند چه زمانی موج کامل در حال آمدن است به جای اینکه با بی حوصلگی در آبها به امید اتفاق عجیبی قایقرانی کنید.

اما دیدگاه خرد نیز در تعیین استراتژی واقعی شما بسیار مهم است. در حالی که تعداد زیادی از شاخص های TA وجود دارد ، ما فقط به اساسی ترین آنها می پردازیم.

 

حمایت و مقاومت

شاید دو مورد از پرکاربردترین شاخص های TA ، اصطلاحات “حمایت” و “مقاومت” به موانع قیمتی مربوط می شود که در بازار ایجاد می شود و مانع از حرکت بیش از حد قیمت در جهت خاصی می شود.

حمایت سطحی از قیمت است که در آن روند نزولی به دلیل هجوم تقاضا متوقف می شود. هنگامی که قیمت ها کاهش می یابد ، تریدر ها تمایل به خرید پایین دارند و یک خط حمایت ایجاد می کنند. در مقابل ، مقاومت سطح قیمتی است که در آن روند صعودی تمایل به توقف به دلیل فروش دارد.

سطوح حمایت و مقاومت در چارت

Support and resistance levels

 

بسیاری از تریدر ها از سطوح حمایت و مقاومت برای شرط بندی بر روی قیمت استفاده می کنند و همزمان با فرارسیدن سطح قیمت از مرزهای بالا یا پایین ، خود را در جریان حرکت وفق می دهند. هنگامی که تریدر ها کف و سقف را تشخیص می دهند ، این منطقه فعالیتی را ایجاد می کند که در آن تریدر ها می توانند موقعیت ها را وارد یا خارج کنند. خرید در کف و فروش در سقف روش معمول معمول عملکرد است.

اگر قیمت در هر دو جهت از این موانع عبور کند ، نشان دهنده احساس کلی بازار است. این یک روند مداوم است ، زیرا سطوح جدید حمایت و مقاومت با شکستن روند شکل می گیرد.

 

خطوط روند

در حالی که موانع حمایتی و مقاومتی نشان داده شده در بالا ابزارهای متداولی هستند که توسط تریدر ها مورد استفاده قرار می گیرند ، قیمت عمل بیشتر یا پایین تر می رود و موانع در طول زمان تغییر می کند. دنباله ای از سطوح حمایت و مقاومت می تواند نشان دهنده روند بزرگتری در بازار باشد که توسط خط روند نشان داده می شود.

هنگامی که بازار رو به افزایش است ، سطح مقاومت شروع به شکل گیری می کند ، قیمت عمل کند می شود و قیمت به خط روند حرکت می کند.

تریدر ها به سطوح حمایتی خط روند صعودی توجه زیادی می کنند ، زیرا آنها ناحیه ای را نشان می دهند که از کاهش چشمگیر قیمت جلوگیری می کند. به همین ترتیب ، در بازار با روند نزولی ، تریدر ها به دنبال دنبال کردن روند صعودی قله ها هستند تا آنها را به یکدیگر در خط روند متصل کنند.

 

نمونه خط روند

Uptrend and downtrend lines

 

عنصر اصلی تاریخچه بازار است. قدرت هر سطح حمایتی یا مقاومتی و روندهای ناشی از آن با تکرار مجدد آنها در طول زمان افزایش می یابد. از این رو ، تریدر ها این موانع را برای اطلاع از استراتژی معاملاتی جاری خود ثبت خواهند کرد.

 

اعداد رند

یکی از تأثیرگذاری بر سطوح حمایت/مقاومت ، ثابت ماندن بر سطح قیمت های گرد توسط سرمایه گذاران بی تجربه یا سازمانی است. هنگامی که تعداد زیادی از معاملات حول یک عدد رند خوب متمرکز می شوند – مانند بیت کوین هر بار که قیمت آن به عددی که به طور مساوی بر 10،000 دلار تقسیم می شود متمرکز می شود – فراتر رفتن قیمت از این نقطه دشوار است ، یعنی مقاومت.

این اتفاق مکرر گواهی بر این واقعیت است که تریدر ها انسانی به راحتی تحت تأثیر احساسات خود قرار می گیرند و تمایل به استفاده از میانبرها را دارند. مطمئناً در مورد بیت کوین ، اگر به نقطه قیمتی مشخصی برسیم ، تمایل به ایجاد یک اقدام مشتاقانه و پیش بینی در بازار دارد.

 

میانگین متحرک

با سابقه بازار در سطح حمایت/مقاومت و روندهای نزولی/صعودی ناشی از آن ، تریدر ها اغلب این داده ها را جدا می کنند تا یک تصویر بصری واحد به نام “میانگین متحرک” ایجاد کنند.

 

A moving average

 

 

میانگین متحرک به خوبی سطوح حمایت پایینی یک روند صعودی را همراه با قله های مقاومت در طول یک روند نزولی ترسیم می کند. هنگامی که از نظر حجم معاملات تجزیه و تحلیل می شود ، میانگین متحرک یک شاخص مفید از حرکت کوتاه مدت را ارائه می دهد.

 

 

الگوهای نمودار

روشهای مختلفی برای ترسیم بازار و یافتن الگوهای درون آن وجود دارد. یکی از رایج ترین تجسمات بصری در مورد قیمت بازار “کندل ها” است. این الگوهای شمعدانی برای پیش بینی روندهای احتمالی نوعی زبان بصری را برای تریدر ها ارائه می دهد.

Candlestick chart

 

نمودارهای شمعدانی در ژاپن در دهه 1700 به عنوان روشی برای ارزیابی نحوه تأثیر احساسات تریدر ها بر عملکرد قیمت ، فراتر از اقتصاد ساده عرضه و تقاضا ، ایجاد شد. این تجسم بازار یکی از محبوب ترین تریدر ها است زیرا می تواند اطلاعات بیشتری را نسبت به نمودارهای خطی یا میله ای ساده تر در بر بگیرد. نمودار شمعی دارای چهار نقطه قیمت است: باز ، بسته ، بالا و پایین.

آنها به دلیل شکل مستطیلی و خطوط بالا و/یا پایین که شبیه فتیله هستند ، شمعدان نامیده می شوند. بسته به رنگ آن ، قسمت وسیع شمع جایی است که قیمت آن باز یا بسته می شود. فتیله نشان دهنده محدوده قیمتی است که در آن دارایی در آن دوره تعیین شده شمعدان معامله می شد. شمعدان ها می توانند بازه های زمانی مختلف ، از یک دقیقه تا یک روز و بیشتر ، را در بر بگیرند و بسته به جدول زمانی انتخاب شده ، الگوهای متفاوتی را نشان دهند.

همچنین بخوانید :   کیف پول بیت کوین‏ | آموزش مبتدیان برای ذخیره سازی بیت کوین

 

تجزیه و تحلیل بنیادی

پس چگونه می توانیم پتانسیل یک دارایی رمزنگاری شده را فراتر یا قبل از رفتار آن در بازار تعیین کنیم؟

در حالی که تجزیه و تحلیل فنی شامل مطالعه داده های بازار به منظور تعیین استراتژی معاملاتی است ، تجزیه و تحلیل اساسی مطالعه صنعت ، فناوری یا دارایی های زیر بنایی است که یک بازار خاص را شامل می شود. در مورد ارزهای رمزنگاری شده ، سبد معاملاتی به احتمال زیاد شامل بیت کوین و آلت کوین است.

چگونه می توان تعیین کرد که یک دارایی بر اساس اصول صحیح استوار است نه هیاهو ، فناوری مبالغه آمیز ، یا بدتر – اصلا هیچ چیز؟ برای تجزیه و تحلیل بنیادی دارایی های جدید ، چندین عامل را باید در نظر گرفت:

توسعه دهندگان

قبل از سرمایه گذاری در یک دارایی ، ارزیابی یکپارچگی و توانایی سازندگان پشت آن ضروری است. سابقه آنها چیست؟ آنها در گذشته چه برنامه های نرم افزاری را به بازار آورده اند؟ آنها در توسعه پروتکل اصلی توکن چقدر فعال هستند؟ از آنجا که بسیاری از پروژه ها منبع باز هستند ، امکان مشاهده مستقیم این فعالیت از طریق سیستم عامل های مخزن کد مشترک مانند GitHub وجود دارد.

اجتماع

جامعه برای پروژه های ارزهای رمزنگاری شده بسیار مهم است. ترکیبی از کاربران ، صاحبان نشانه و علاقه مندان بیشتر نیروی محرکه این دارایی ها و فناوری های اساسی آنها را ایجاد می کند. به هر حال ، همیشه یک عنصر اجتماعی برای هر فناوری جدید وجود دارد. با این حال ، از آنجا که پول زیادی در خطر است-و با حضور مکرر سرمایه گذاران خرده فروشی غیرحرفه ای-فضا اغلب در معرض سمیت و جناح های متخاصم است. بنابراین ، از یک گفتمان سالم و شفاف در جامعه استقبال می شود.

مشخصات فنی

با تجزیه و تحلیل فنی بازار اشتباه نگیرید ، مشخصات فنی اصلی برای یک دارایی رمزنگاری شده شامل انتخاب الگوریتم شبکه (نحوه حفظ امنیت ، زمان کار و اجماع) و ویژگی های صدور/انتشار مانند زمان بلوک ، حداکثر عرضه توکن و طرح توزیع است. به با ارزیابی مجدد مجموعه پروتکل یک شبکه ارزهای رمزنگاری شده همراه با سیاست پولی اعمال شده توسط پروتکل ، یک معامله گر می تواند تعیین کند که آیا چنین ویژگی هایی از سرمایه گذاری بالقوه پشتیبانی می کند یا خیر.

نوآوری

در حالی که مورد استفاده بیت کوین در زمان راه اندازی آن پول الکترونیکی بود ، توسعه دهندگان و کارآفرینان نه تنها موارد جدیدی را برای استفاده از بلاک چین بیت کوین کشف نکرده اند بلکه پروتکل های کاملاً جدیدی را طراحی کرده اند تا طیف وسیعی از برنامه ها را در خود جای دهند.

نقدینگی

نقدینگی برای یک بازار سالم بسیار مهم است. آیا صرافی های معتبری وجود دارد که از دارایی رمزنگاری شده خاصی پشتیبانی می کند؟ اگر چنین است ، چه جفت معاملاتی وجود دارد؟ آیا حجم معاملات/معاملات سالم وجود دارد؟ آیا سهامداران بزرگ در بازار حضور دارند و اگر چنین است ، الگوهای معاملاتی آنها چه تاثیری دارد؟

با این حال ، تولید نقدینگی به زمان نیاز دارد ، زیرا یک پروتکل ابتکاری جدید ممکن است زنده باشد اما دسترسی فوری به نقدینگی نداشته باشد. چنین سرمایه گذاری هایی خطرناک است. اگر حجم معاملات کم است و جفت معاملاتی کمی وجود دارد ، در اصل شرط می بندید که سرانجام یک بازار سالم در اطراف پروژه شکل می گیرد.

 

برندسازی و بازاریابی

اکثر شبکه های ارزهای رمزنگاری شده دارای یک شخصیت یا شرکت مرکزی نیستند که بتواند برند و بازاریابی را در زمینه فناوری خود تسهیل کند و در نتیجه منجر به نام تجاری شود که ممکن است فاقد برنامه یا جهت منسجم باشد.

این به معنای تخفیف مارک تجاری و بازاریابی نیست که در طول زمان از یک پروتکل بیرون می آید. در واقع ، تجزیه و تحلیل مقایسه ای از تلاش های بازاریابی توسعه دهندگان اصلی ، شرکت ها ، بنیادها و اعضای جامعه می تواند یک نمای کلی از نحوه ارائه پیشنهادات ارزشمند به توده ها توسط بازیگران خاص ارائه دهد.

زیر ساخت

این کیفیت را می توان تجلی مشخصات فنی پروژه دانست. با وجود آنچه در مقاله های سفید نوشته شده یا در کنفرانس ها ارائه شده است ، تجلی فیزیکی واقعی پروتکل مورد نظر چیست؟

ارزش نقشه برداری از ذینفعان: توسعه دهندگان ، اعتبارسنجهای بلوک ، تُجار/شرکتها و کاربران را دارد. علاوه بر این ، درک این که مباشران شبکه چه کسانی هستند ، نقش آنها در ایمن سازی شبکه (استخراج ، اعتبار سنجی) و نحوه توزیع قدرت بین این ذینفعان بسیار مهم است.

 

ترید خطرناک است

مدیریت ریسک نیز یکی از جنبه های مهم تجارت است. قبل از ورود به یک معامله ، مهم است بدانید که در صورت مخالفت با شما ، چقدر مایل به از دست دادن آن معامله هستید. این می تواند بر اساس عوامل متعددی مانند سرمایه تجاری شما باشد. به عنوان مثال ، ممکن است شخصی بخواهد 1 درصد از کل سرمایه تجاری خود را در کل یا در هر معامله از دست بدهد.

تجارت به خودی خود یک تلاش مخاطره آمیز است. تقریباً غیرممکن است که هرگونه فعالیت بازار آینده را با اطمینان پیش بینی کنید.

در پایان روز ، مهم است که تصمیمات خود را با استفاده از اطلاعات موجود و قضاوت شخصی خود بگیرید و همچنین از تحصیلات مناسب اطمینان حاصل کنید.

علاوه بر این ، استراتژی های معاملاتی می تواند از فردی به فرد دیگر بر اساس ترجیحات ، شخصیت ها ، سرمایه تجاری ، تحمل ریسک و غیره بسیار متفاوت باشد. تجارت با مسئولیت قابل توجهی همراه است.

هرکسی که به دنبال تجارت است باید قبل از تصمیم گیری در مورد تجارت ، وضعیت شخصی خود را ارزیابی کند.

 

منبع

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.