صندوق بین المللی پول برای ثبات مالی ، استفاده از CBDC و استانداردهای جهانی ارز دیجیتال را توصیه می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صندوق بین المللی پول ، CBDC و استانداردهای جهانی رمزنگاری را برای ثبات مالی توصیه می کند.
سیاستهای جدید توصیه شده توسط صندوق بین المللی پول برای جلوگیری از خطرات مالی مرتبط با پذیرش رمزنگاری جهانی است.

صندوق بین المللی پول (IMF) مجموعه ای از سیاست های قابل اجرا برای بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه را برای اطمینان از ثبات مالی در میان پذیرش رمزنگاری جهانی منتشر کرد.

صندوق بین المللی پول با استناد به افزایش چشمگیر ارزش بازارهای رمزنگاری با وجود روند نزولی از ماه مه 2021 ، به بالقوه دارایی های رمزنگاری به عنوان ابزاری برای پرداخت سریعتر و ارزانتر فرامرزی اعتقاد دارد.

این گزارش بازده بالا ، هزینه معاملات و سرعت را مشخص می کند. و کاهش استانداردهای مبارزه با پولشویی (AML) به عنوان محرک های اصلی برای پذیرش رمزنگاری.

صندوق بین المللی پول برای مقابله با چالش های ثبات مالی ناشی از افزایش معاملات دارایی های رمزنگاری ، توصیه می کند:

“سیاست گذاران باید استانداردهای جهانی را برای دارایی های رمزنگاری شده اجرا کنند و با برطرف کردن شکاف داده ها ، توانایی خود را برای نظارت بر اکوسیستم رمزنگاری افزایش دهند.

بازارهای نوظهور که با خطرات رمزنگاری مواجه هستند باید سیاستهای اقتصاد کلان را تقویت کرده و مزایای انتشار ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی را در نظر بگیرند. ”

گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که ارزش بازار ارزهای دیجیتال فراتر از بیت کوین (BTC) و افزایش شدید عرضه های استیبل کوین گسترش یافته است.

داده های سه ساله صندوق بین المللی پول نشان می دهد که بازده تعدیل شده دارایی های رمزنگاری نشده پایدار مانند بیت کوین با سایر معیارهای اصلی مانند S&P 500 قابل مقایسه است ، همانطور که در شکل زیر توضیح داده شده است:

همچنین بخوانید :   همه خرس ها می میرند - معیار بیت کوین برای اولین بار در 6 ماه گذشته برای سبز شدن آماده می شود

علاوه بر صدور CDBC ، صندوق بین المللی پول توصیه می کند “متناسب با ریسک و مطابق با مقررات استیبل کوین های جهانی”. علاوه بر اجرای CBDC ، سیاستهای دلارزدایی به دولتها در مقابله با خطرات مالی کلان کمک خواهد کرد.

در ژوئیه 2021 ، منبع ما از برنامه صندوق بین المللی پول برای “افزایش” نظارت بر ارزهای دیجیتال گزارش داد.

یک گزارش قدیمی صندوق بین المللی پول با برجسته کردن مزایای دارایی های دیجیتالی می گوید: “پرداخت ها آسان تر ، سریعتر ، ارزان تر و در دسترس تر می شوند و به سرعت از مرزها عبور می کنند.

این پیشرفت ها می تواند کارایی و مشارکت را افزایش دهد و مزایای عمده ای برای همه داشته باشد. ”

صندوق بین المللی پول همچنین پیش از این برنامه ریزی کرده بود تا با رئیس جمهور سالوادور ، نایب بوکل ، ملاقات کند تا درباره پیامدها و احتمالات استفاده از بیت کوین به عنوان پول رایج بحث کند.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.