پرداخت با دوج کوین : نحوه استفاده از دوج کوین به عنوان روش پرداخت

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دوج کوین (DOGE) یک میم کوین است که بسیاری با وجود این که به عنوان طنزی از اکوسیستم ارز های دیجیتال سرچشمه می گیرد ، معتقدند یک سرمایه گذاری ارز دیجیتال مناسب است.

همراه با افزایش قیمت بازار و حمایت پررونق جامعه ، دوج کوین به دارایی قابل قبول برای بسیاری از محصولات و خدمات تبدیل شده است. کاربران اکنون می توانند مانند دیگر ارزهای رمزنگاری شده ، دوج کوینs را ارسال یا دریافت کنند.

دوج کوین با تصویری از نژاد سگ شکار ژاپنی Shiba Inu نشان داده می شود و با عرضه اولیه 100 میلیارد سکه در گردش عرضه شد که می تواند تا بی نهایت مقیاس شود.

موارد اولیه استفاده از دوج کوین را می توان در جمع آوری کمک های مالی موفق به رهبری جامعه در زمینه ورزش و خدمات عمومی جستجو کرد.

حمایت کارآفرینان مشهور ، مانند ایلان ماسک و تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی ، موقعیت دوج کوین را به عنوان یک دارایی اصلی قابل معامله در بازارهای باز ارتقا داد.

آیا در مورد نحوه پرداخت با استفاده از دوج کوین فکر می کنید؟ آیا می توانید با دوج کوین چیزهایی بخرید؟ چگونه می توانید دوج کوین را خرج کنید؟ دوج کوین را کجا می توانید خرج کنید؟ بیایید برخی از راه های هزینه کردن دارایی های دوج خود را بررسی کنیم.

در اینجا با دوج کوین آشنا شوید- دوج کوین چیست؟

 

دوج کوین به عنوان یک روش پرداخت مناسب

محبوبیت دوج کوین به عنوان یک سرمایه گذاری پرسود یکی از دلایل افزایش تعداد کاربران آن است. در نتیجه ، تقریباً همه راه های اصلی رمزنگاری ، از جمله مبادلات ، کیف پول و مشاغل در بازار آزاد ، از معاملات دوج کوین پشتیبانی می کنند.

با توجه به شواهدی از رشد بازار ، بازگشت سالم سرمایه گذاری کوتاه مدت و ارتباط اصلی ، سفر دوج کوین به عنوان یک دارایی قابل معامله در حال حاضر با پای راست آغاز شده است. امروزه ، تعداد زیادی از سیستم عامل ها رمز میم را به عنوان شیوه ای برای پرداخت محصولات و خدمات خود می پذیرند.

در حالی که ارزش یک دارایی به نادر بودن آن وابسته است ، دوج کوین با وجود عرضه بی حد و حصر توکن موقعیت خود را به عنوان یک سرمایه گذاری تورمی ثابت کرده است. علاوه بر این ، این امر منجر به رشد یک جامعه معدنچی شده است که برای تأیید و پردازش معاملات دوج کوین در بلاک چین انگیزه دارد. از سوی دیگر ، اکوسیستم بیت کوین (BTC) به 21 میلیون محدود شده است و برای حمایت از معدنچیان در دراز مدت نیاز به اصلاحات جدیدتری دارد.

همچنین بخوانید :   نحوه خرید اتریوم : راهنمای مبتدیان برای خرید اتریوم

در حالی که توکن های جدید نقدینگی دوج کوین را افزایش می دهد ، اکوسیستم طوری طراحی شده است که هر سال تعداد کمتر توکن منتشر کند. این بدان معناست که تعداد توکن های جدید ایجاد شده در هر سال درصد کمتری از سکه های موجود در بازار خواهد بود. هنگامی که این دو عامل با هم باشند ، دوج کوین به یک گزینه پرداخت مناسب تبدیل می شود.

 

دوج کوین در اینجا پذیرفته شده است : کجا می توانم با DOGE پرداخت کنم؟

وقتی بیت کوین در مراحل اولیه خود بود ، تصور انجام هر نوع خرید با ارز دیجیتال مانند یک رویا بود. اما همانطور که بیت کوین با تبدیل این رویا به واقعیت ، تاریخ را بازنویسی کرد ، یک دهه اثر دومینو-مجموعه ای از رویدادهای طرفدار رمزنگاری-به جامعه جهانی اجازه می دهد تا برای خرید و فروش خدمات به دیگر توکن های محبوب مانند DOGE اعتماد کنند.

در حالی که اکوسیستم دوج کوین هنوز به طور کامل از طریق منابع مالی اصلی شناخته نشده است ، نوآوری در فضای رمزنگاری به سرمایه گذاران اولیه اجازه می دهد تا DOGE را به عنوان یک مورد استفاده از پرداخت های مناسب بررسی کنند.

در زیر ما چهار راه اصلی که پرداخت با دوج کوین را ممکن می سازد را مورد بحث قرار می دهیم.

 

چهار راه اصلی برای استفاده از دوج کوین به عنوان یک روش پرداخت

 

همتا به همتا

همتا به همتا (P2P) مستقیم ترین و خصوصی ترین روش برای ارسال یا دریافت دوج کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر است. یک معامله معمولی P2P شامل انتقال وجوه از یک آدرس بلاک چین به آدرس دیگر بدون دخالت شخص ثالث است.

معاملات P2P به طور گسترده توسط سیستم عامل ها و انجمن های آنلاین فعال می شود که کاربران محلی را که مایل به تجارت دوجکوین در ازای محصولات و خدمات هستند ، متصل می کند. با استفاده از چنین بسترهایی ، دارندگان DOGE می توانند معاشرت کنند و جلسات حضوری با شرکت کنندگان بالقوه را برای تجارت از پیش تعیین شده برنامه ریزی کنند.

ارسال DOGE در معاملات P2P می تواند به آسانی اسکن کد QR کیف پول دوج کوین گیرنده و احراز هویت معامله در سرویس کیف پول خود با پشتیبانی دوج کوین باشد. همچنین می توانید آدرس کیف پول گیرنده را تایپ کرده و خطر ارسال دوج کوینs به آدرس اشتباه را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :   تاریخچه اتریوم و نگاهی به ظهور بلاک چین اتریوم

به عنوان یک سرمایه گذار ، می توانید از بسترهای P2P برای پیدا کردن افرادی استفاده کنید که مستقیماً دوج کوینs را در ازای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا خرید یا فروش کنند. این فرایند به کاربران کمک می کند تا هزینه هایی را که در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده یا سایر سیستم عامل های شخص ثالث ایجاد می شود ، دور بزنند.

بسیاری از فروشگاه های آجر و ملات نیز پذیرفته اند که رمزنگاری را به عنوان پرداخت بپردازند و به عنوان سریعترین حالت در حال رشد تجارت P2P شناخته می شوند. فروشگاه ها معمولاً کد QR آدرس کیف پول دوج کوین خود را نشان می دهند ، که مشتری می تواند برای پرداخت آن را اسکن کند.

 

فروشگاه های آنلاین

مشارکت ارزهای دیجیتال با موسسات تجارت الکترونیک را می توان در اولین مورد استفاده بیت کوین به عنوان یک دارایی دانست. سال ها بعد ، بسیاری از جبهه های تجارت الکترونیک دیگر از پذیرش ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت ابایی ندارند. تعداد مکانهایی که به راحتی دوج کوین را به عنوان پرداخت قبول می کنند نیز در حال افزایش است.

با توجه به گستردگی مشاغل تجارت الکترونیک ، دوج کوین می تواند برای خرید از هر گوشه ای از جهان از طریق سرویس هایی که حمل و نقل بین المللی ارائه می دهند مورد استفاده قرار گیرد. مهم است که قبل از اقدام به تجارت ، درباره اعتبار سکوها و فروشندگان ناشناخته تحقیق کنید.

در چنین مواردی ، بحث در انجمن های زنده می تواند نشاندهنده منصفانه ای از قصد واحد تجاری بر اساس رفتار گذشته باشد. پلتفرم های متعدد به کاربران امکان می دهد تا نظرات همکاران خود را برای کمک به دیگران در تصمیم گیری مطمئن تر ارسال کنند.

 

پذیرش جریان اصلی

در حالی که دوج کوین با موفقیت چندین جمع آوری کمک های مالی مربوط به رویدادهای ورزشی را رهبری کرده است ، پس از اظهار نظر ایلان ماسک مبنی بر اینکه دوج کوین پول است و حمایت خود را از توسعه اکوسیستم نشان داد ، پذیرش این ارز دیجیتال شتاب بیشتری گرفت.

با پیروی از این روال ، بسیاری از مشاغل اصلی اکنون پذیرش پرداخت در دوج کوین برای محصولات ، خدمات و اشتراک ها را آغاز کرده اند. با این حال ، قانونی بودن پرداخت هزینه چنین خدمات اصلی از طریق ارزهای رمزنگاری شده بستگی زیادی به قوانین رمزنگاری محلی مشتری دارد.

همچنین بخوانید :   آیا دوج کوین هم مثل شیبا صعود 300 درصدی در پیش دارد؟

 

بسترهای معاملاتی

در مورد پلتفرم های شخص ثالث ، مبادلات ارزهای رمزنگاری شده امکان خرید ، فروش یا مبادله دوج کوین با دیگر ارزهای رمزنگاری شده یا فیات را می دهد. کاربران رمزنگاری معمولاً از چنین صرافی هایی برای تبدیل ارزهای محلی مانند دلار ایالات متحده به دارایی های رمزنگاری شده استفاده می کنند.

بسته به صلاحیت محلی و محبوبیت توکن ها ، صرافی های رمزنگاری شده ارزهای رمزپایه را با ارزهای فیات یا ارزهای رمزنگاری شده برجسته مانند بیت کوین و تتر (USDT) مرتبط می کنند. این به کاربران این امکان را می دهد تا با فروش مقدار معادل دلار یا بیت کوین ، دوج کوین را به قیمت لحظه ای (یا بازار فعلی) خریداری کنند.

علاوه بر مورد استفاده فوق ، کیف های داخلی در مبادلات رمزنگاری نیز برای پذیرش و ارسال دوج کوین استفاده می شود ، یعنی پرداخت با DOGE.

 

مراقب علائم دوجی باشید

هنگام بررسی گزینه های سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور مانند دوج کوین ، باید مراقب بازیگران بد و کلاهبرداران باشید که قربانیان گمنام را شکار می کنند.

با الهام از کلاهبرداری های سنتی بانکی ، کلاهبرداران رمزنگاری از روش های بی شماری استفاده می کنند که شامل ایجاد نسخه های جعلی از سیستم عامل های محبوب ، جعل هویت تأثیرگذاران و گمراه کردن سرمایه گذاران در معاملات بد است.

سیستم عامل های اصلی برنامه های تلفن همراه مانند Google Play و Apple App Store در حال شناسایی و حذف برنامه های جعلی هستند که سعی در جعل هویت صرافی ها و کیف پول ها دارند. کلاهبرداران از چنین برنامه هایی برای دسترسی به کلیدهای خصوصی کاربر و در نهایت تخلیه دارایی های موجود در کیف پول کاربر استفاده می کنند.

تحقیقات خود را انجام دهید (DYOR) هنوز به عنوان یکی از بهترین توصیه ها برای سرمایه گذاران مطرح است و قبل از ورود به اکوسیستم رمزنگاری بسیار توصیه می شود. همچنین باید اقدامات پیشگیرانه ای را برای شناسایی کلاهبرداری احتمالی قبل از وقوع انجام داد ، از جمله تأیید مشروعیت سیستم عامل ها و افراد ، در جریان بودن اخبار معتبر و دور شدن از معاملات و پیشنهادات نامشخص.

مانند بانک های سنتی ، مشاغل ارز های دیجیتالی ، مانند صرافی ها و ارائه دهندگان کیف پول ، هرگز مستقیماً با مشتریان تماس نمی گیرند و اطلاعات خصوصی خود را از جمله کلیدها ، عبارات عبور یا رمزهای یکبار مصرف (OTP) درخواست می کنند.

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.