تحلیل 29 مهر قیمت 10 ارز برتر بازار ارز های دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، ریپل …

زمان مطالعه: 6 دقیقه

تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز برتر بازار ارز های دیجیتال : BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، LUNA ، UNI

شکست بیت کوین به 67000 دلار نیز کل بازار ارز های دیجیتال را به بالاترین سطح تاریخ خود رساند و سیگنالی است که نشان می دهد آلت کوین ها به زودی روند صعودی جدیدی را آغاز خواهند کرد.

بیت کوین (BTC) امروز به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و به نزدیک 67،000 دلار رسید. اتر (ETH) نیز بالاتر از مقاومت فوری خود شکست و حرکت خود را به سمت بالاترین سطح تاریخ آغاز کرده است. این امر باعث شد کل بازار بازار بخش رمزنگاری به بالاترین حد خود در تاریخ بالای 2.64 تریلیون دلار برسد.

اولین موفقیت صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر بورس استراتژی بیت کوین ProShares (BITO) به عنوان محرکی برای افزایش احساسات در فضای رمزنگاری عمل کرد. حجم معاملات ETF ProShares در اولین روز راه اندازی از 1 میلیارد دلار فراتر رفت و بر اساس حجم معاملات در روز اول ، دومین اولین موفق ETF بود.

 

 


عملکرد روزانه بازار ارزهای رمزنگاری شده منبع: Coin360

یک هیئت متشکل از 50 متخصص صنعت فین تک ، به سفارش Finder ، معتقد است که پایه های قوی در زنجیره ، محیط کلان مساعد و تأیید ETF بیت کوین می تواند بیت کوین را تا پایان سال به 80،000 دلار برساند.

آیا بیت کوین می تواند بر احساسات مثبت ناشی از راه اندازی موفقیت آمیز ETF بیت کوین تأثیر بگذارد و راه خود را به سمت شمال ادامه دهد؟

آیا آلت کوین ها نیز روند صعودی خود را از سر می گیرند؟ بیایید نمودارهای 10 ارز رمزنگاری شده برتر را مطالعه کنیم تا بدانیم.


 

BTC/USDT

بیت کوین

بیت کوین در 19 اکتبر از مقاومت خود در 62،933 دلار عبور کرد و امروز با یک حرکت صعودی دیگر همراه شد و قیمت را به بالاترین سطح قبلی خود در 64،854 دلار در 14 آوریل رساند.

 

 


نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت بالاتر از سطح شکست را در 64،854 دلار حفظ کنند ، حرکت صعودی می تواند بیشتر افزایش یابد. سپس جفت ارز BTC/USDT می تواند به مقاومت سربار در 75000 دلار برسد.

حرکت صعودی شدید چند روز گذشته باعث شده است که شاخص قدرت نسبی (RSI) به بالای 78 برسد و این نشان می دهد که ممکن است افزایش قیمت در کوتاه مدت بیش از حد باشد. این می تواند منجر به تجمیع چند روزه یا اصلاح جزئی شود.

اگر گاوها از سطح فعلی تسلیم نشوند ، قدرت را نشان می دهد و چشم اندازهای ادامه روند صعودی را بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید :   آیا دوج کوین هم مثل شیبا صعود 300 درصدی در پیش دارد؟

سطح بحرانی برای تماشای نزولی 60،000 دلار است. شکست و بستن زیر این حمایت اولین علامتی است که نشان می دهد معامله گران در سطوح بالاتری سود را رزرو می کنند.


 

ETH/USDT

اتریوم

اتریوم در 19 اکتبر از خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها (H&S) خارج شد و این نشان می دهد که گاوها در حال خرید برای این حمایت هستند. خرید قوی ، قیمت را امروز بالاتر از مقاومت سربار در 4،027.88 دلار قرار داده است.

 

 


نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک و RSI در قلمرو مثبت نشان دهنده مزیت گاوها است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از 4،027.88 دلار حفظ کنند ، جفت ارز ETH/USDT می تواند به بالاترین سطح تاریخ برسد و به 4،372،72 دلار برسد.

این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند ، اما اگر گاوها موانع را برطرف کنند ، این جفت ارز می تواند به هدف الگوی 4657 دلار برسد و سپس سطح روانی را در 5000 دلار به چالش بکشد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 3200 دلار برسد ، این دیدگاه مثبت باطل می شود.


 

BNB/USDT

بایننس کوین

بایننس کوین (BNB) به تدریج در حال حرکت به سمت 518.90 دلار است که در دو مورد قبلی به عنوان یک سد سخت عمل کرده بود. از این رو ، خرس ها ممکن است دوباره با قدرت از این سطح دفاع کنند.

 


نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از 518.90 دلار کاهش یابد ، جفت ارز BNB/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (450 دلار) کاهش یابد. بازگشت قوی از این سطح نشان می دهد که احساس مثبت شده است و معامله گران در حال خرید این افت هستند.

این امر احتمال وقفه را افزایش داده و به بالای 518.90 دلار می رسد. سپس این جفت ارز می تواند راهپیمایی خود را به سمت شمال با هدف 554 دلار آغاز کند. اگر قیمت پایین بیاید و در زیر شانه سمت راست به 392.20 دلار برسد ، این دیدگاه صعودی باطل می شود.


 

ADA/USDT

کاردانو

کاردانو (ADA) در تلاش است تا از خط حمایت الگوی مثلث متقارن خارج شود. اگر گاوها قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.19 دلار) برسانند ، آلت کوین می تواند به خط مقاومت مثلث برسد.

 

 


نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

شکستن و بستن بالای مثلث نشان می دهد که عدم قطعیت به نفع خریداران برطرف شده است. جفت ADA/USDT می تواند تا 2.47 دلار افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح ، حرکت صعودی می تواند به 2.80 دلار برسد.

متناوبا ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر مثلث شکسته شود ، نشان می دهد که عرضه بیش از تقاضا است. این جفت ارز می تواند در سطح حمایت 1.87 دلار سقوط کند.

همچنین بخوانید :   تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز برتر بازار ارز های دیجیتال 2 مهر

 

XRP/USDT

ریپل

XRP در روزهای 18 و 19 اکتبر یک الگوی شمعدانی در روز ایجاد کرد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری گاوها و خرس ها است. این عدم قطعیت امروز با شکستگی بالای 1.10 دلار به صعود رسید.

 

 


نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، جفت ارز XRP/USDT می تواند به 1.24 دلار برسد و در صورت عبور از این مقاومت ، توقف بعدی می تواند سطح بحرانی 1.41 دلار باشد.

در صورت کاهش قیمت از خط روند نزولی ، این جفت ارز دوباره به 1 دلار کاهش می یابد. شکست و بستن زیر این حمایت یک الگوی مثلث نزولی نزولی را تکمیل می کند که می تواند به 0.85 دلار کاهش یابد.


 

SOL/USDT

سولانا

گاوها در چند روز گذشته با موفقیت از میانگین های متحرک دفاع کرده اند که نشان دهنده تجمع در سطوح پایین تر است. خریداران در حال حاضر سعی می کنند Solana (SOL) را در محدوده مقاومت سربار بین 171.47 دلار و 177.79 دلار قرار دهند.

 


نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

بسته شدن بالای 177.79 دلار ، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل می کند که هدف آن 226.94 دلار است. این رالی ممکن است خطی نباشد زیرا انتظار می رود خرس ها در سطح روانشناختی با 200 دلار و سپس در بالاترین سطح تاریخ با 216 دلار چالش سختی را ایجاد کنند.

از سوی دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد ، این نشان می دهد که خرس ها در تجمعات به شدت می فروشند. شکست و بستن زیر خط روند ، روند صعودی را باطل می کند. سپس جفت SOL/USDT می تواند تا سطح حمایتی 116 دلار کاهش یابد.


DOT/USDT

پولکادات

گاوها در چند روز گذشته Polkadot (DOT) را با موفقیت بالاتر از سطح شکست 38.77 دلار نگه داشته اند. این نشان دهنده تجمع شدید گاوها در هنگام پیش بینی از سرگیری تجمع است.

 

 


نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک بالا و RSI درست در زیر منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که خریداران دست بالا را دارند. شکست و بسته شدن بیش از 44.78 دلار می تواند قیمت را به بالاترین سطح خود در 49.78 دلار برساند.

از سوی دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (37.84 دلار) برسد ، این نشان می دهد که خرس ها یک بازگشت قوی داشته اند. سپس جفت DOT/USDT می تواند به SMA 50 روزه (33.63 دلار) برسد.


DOGE/USDT

دوج کوین

گاوها دوج کوین (DOGE) را در بالای خط روند نزولی در 18 اکتبر هل دادند ، اما نتوانستند سطوح بالاتری را که از فتیله بلند روی شمعدان روز دیده می شود ، حفظ کنند. خریداران مجدداً سعی کردند مانع سربار را در خط روند نزولی در 19 اکتبر برطرف کنند اما موفق نشدند.

همچنین بخوانید :   بهترین بازار خرسی یا ریزشی بیت کوین تاکنون ، چند نکته مهم

 

 


نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

 

گاوها پس از دو بار ناموفق ، دوباره تلاش می کنند امروز قیمت خود را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند. چنین حرکتی الگوی مثلث نزولی در حال توسعه را باطل می کند و مسیر رالی احتمالی را تا 0.32 دلار و سپس 0.35 دلار باز می کند.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از خط روند نزولی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.23 دلار) برسد ، نشان می دهد که خرس ها به شدت از خط روند نزولی دفاع می کنند.

اگر قیمت خرس ها کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد ، جفت ارز DOGE/USDT می تواند در منطقه حمایت قوی 0.21 دلار تا 0.19 دلار سقوط کند.


 

LUNA/USDT

لونا

توکن پروتکل Terra LUNA در 17 اکتبر به زیر SMA 50 روزه (36.66 دلار) شکسته شد اما خرس ها نتوانستند قیمت را به زیر حمایت قوی 34.86 دلار برسانند. به نظر می رسد عدم انجام این کار باعث خرید گاوهای تهاجمی شده است که قیمت امروز را به بالای 39.75 دلار رسانده اند.

 

 


نمودار روزانه LUNA/USDT. منبع: TradingView

جفت LUNA/USDT اکنون می تواند به 45.01 دلار برسد ، جایی که خرس ها احتمالاً مقاومت سختی را نشان می دهند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از سطح شکست به 39.75 دلار برسد ، این نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

شکست و بسته شدن بالاتر از 45.01 دلار می تواند این جفت ارز را به بالاترین سطح خود در 49.54 دلار برساند. برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 39.75 دلار برسد ، نشان دهنده فروش قوی در سطوح بالاتر است. این جفت ارز می تواند تا 34.86 دلار کاهش یابد.


 

UNI/USDT

یونی سواپ

Uniswap (UNI) در محدوده محدودی بین خط گردن H&S معکوس احتمالی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (25.32 دلار) معامله شده است. این نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرسها در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

 


نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

 

 

شکستن و بستن بالای خط گردن ، روند صعودی را تکمیل می کند. جفت ارز UNI/USDT می تواند تا 31.41 دلار افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح ، حرکت صعودی ممکن است به هدف الگو در 36.98 دلار برسد.

در مقابل ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک سقوط کند ، ممکن است این کاهش تا 22 دلار ادامه یابد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکست زیر آن می تواند این جفت ارز را به 18 دلار برساند.

 

ممنون از همراهیتون.

منبع

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.