تحلیل قیمتی جمعه 16 مهر 10 ارز برتر بازار | بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، ریپل ، دوج کوین ، یونی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

تحلیل قیمتی 16 مهر 10 ارز برتر بازار

BTC ، ETH ، BNB ، ADA ، XRP ، SOL ، DOGE ، DOT ، LUNA ، UNI

بیت کوین و آلت کوین های منتخب در سطوح بالاتر با فروش روبرو هستند و این نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت ممکن است پس از فشار خرید اخیر سود خود را برداشت کنند.

جی پی مورگان در یادداشتی به مشتریان خود در 7 اکتبر گفت: به نظر می رسد افزایش بیت کوین (BTC) بالای 50،000 دلار از سوی خریداران نهادی که به دنبال پرتفوی خود در برابر افزایش تورم هستند ، افزایش یافته است. بیت کوین در برابر طلا به عنوان یک محافظت بهتر در برابر تورم است.

یک مطالعه اخیر با عنوان “ارزهای دیجیتال و نسبت واضح مدلهای سرمایه گذاری سنتی” توسط شرکتهای مدیریت دارایی های رمزنگاری Iconic Funds و Cryptology Asset Group نشان داد که افزودن ارزهای دیجیتال به هر سبد ، بازده و عملکرد پاداش ریسک را بهبود می بخشد.

 


عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: Coin360

مایک مک گلون ، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ در اکتبر 2021 در شاخص بلومبرگ گلکسی کریپتو گفت که 50،000 دلار بیت کوین ممکن است به عنوان پشتیبانی قوی در اصلاح بازار در سه ماهه چهارم (زمشتان میلادی) عمل کند.

آیا افزایش اخیر بیت کوین و آلت کوین ها می تواند باعث جلب رضایت معامله گران شود یا این آغاز یک روند صعودی بلند مدت است؟ بیایید نمودارهای 10 ارز رمزنگاری شده برتر را مطالعه کنیم تا بدانیم.


 

BTC/USDT

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در 7 اکتبر شاهد ثبت سود بود ، اما خرس ها نتوانستند قیمت را به زیر سطح شکست 52.920 دلار برسانند که این یک نشانه مثبت است. گاوها تلاش کردند روند صعودی را در 8 اکتبر از سر بگیرند اما فتیله بلند روی شمعدان روز نشان می دهد که در سطوح بالاتری به فروش می رسد.

 

 

 


نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

اولین حمایت نزولی 52،920 دلار است ، اما اگر خرس ها قیمت را به زیر این سطح برسانند ، جفت ارز BTC/USDT می تواند به سطح روانی 50،000 دلار و سپس به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (48،285 دلار) برسد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع خرید ، مزیتی را برای خریداران نشان می دهد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد ، گاوها دوباره تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

شکست و بستن بالای 56،100 دلار می تواند جفت را به 60،000 دلار برساند ، جایی که خرس ها ممکن است مقاومت سفت و سختی داشته باشند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (47،342 دلار) برسد ، این دیدگاه مثبت باطل می شود. سپس این جفت ارز می تواند پشتیبانی مهم 100 روزه SMA (42،691 دلار) را مجدداً آزمایش کنند.

همچنین بخوانید :   آیا دوج کوین هم مثل شیبا صعود 300 درصدی در پیش دارد؟

 

ETH/USDT

تحلیل اتریوم

بازیابی اتر (ETH) امروز از مقاومت فوری بالاتر رفت و به 3،676.28 دلار رسید ، اما ممکن است گاوها نتوانند قیمت بالاتر از آن را حفظ کنند. RSI نزدیک به خط روند نزولی است ، که می تواند به عنوان یک مقاومت عمل کند.

 

 

 

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد ، اولین پشتیبانی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3324 دلار) است. بازگشت و پولبک قوی از این سطح نشان می دهد که احساسات همچنان مثبت است و معامله گران در حال خرید هستند.

این امر احتمال افزایش قیمت را به مقاومت سفت و سخت سربار در 4،027.88 دلار افزایش می دهد. برعکس ، در صورت سقوط قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ، جفت ارز ETH/USDT می تواند به SMA 100 روزه (2899 دلار) کاهش یابد.


 

BNB/USDT

تحلیل بایننس کوین

گاوها در تلاش هستند تا Binance Coin (BNB) را بالای 433 دلار حفظ کنند ، که نشان می دهد تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. قیمت در 8 اکتبر به زیر 433 دلار کاهش یافت و خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (409 دلار) برسانند.

 

 


نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

در صورت موفقیت ، جفت BNB/USDT می تواند به SMA 100 روزه (379 دلار) برسد. چنین اقدامی می تواند احتمال باقی ماندن این جفت را بین 320 تا 450 دلار در روزهای آینده افزایش دهد.

از سوی دیگر ، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد ، این نشان می دهد که این احساس مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با افت قیمت هستند. گاوها سپس یکبار دیگر تلاش می کنند تا مانع سقفی را با 450 دلار برطرف کرده و راهپیمایی شمالی را به سمت 518.90 دلار آغاز کنند.


 

ADA/USDT

تحلیل کاردانو

پس از چندین تلاش ناموفق در چند روز گذشته ، گاوها موفق شدند Cardano (ADA) را در 7 اکتبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.25 دلار) فشار داده و ببندند. با این حال ، فتیله بلند روی شمعدان روز نشان داد که خرس ها در سطوح بالاتر

 


نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

اقدام قیمت چند روز گذشته یک الگوی مثلث متقارن ایجاد کرده است که نشان می دهد گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت دار بعدی بلاتکلیف هستند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه و SMA 50 روزه (2.47 دلار) ثابت هستند و RSI نزدیک به 50 است ، که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر قیمت بالا برود و از خط مقاومت مثلث عبور کند ، این تقاضا به نفع گاوها خواهد شد. سپس جفت ADA/USDT می تواند به 2.47 دلار برسد ، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سفت کنند. شکست بیشتر از این سطح می تواند درهای رالی را تا 2.80 دلار باز کند.

برعکس ، شکستن خط حمایت مثلث می تواند قیمت را به SMA 100 روزه (1.96 دلار) کاهش دهد.

همچنین بخوانید :   5 ارز دیجیتال مهم برای واچ لیست این هفته : BTC ، DOT ، UNI ، LINK ، XMR

 

XRP/USDT

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در 7 اکتبر یک الگوی شمعدانی در طول روز تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها است. گاوها تلاش کردند تا عدم قطعیت را در 8 اکتبر صعود کنند ، اما نتوانستند مانع سربار را در SMA 50 روزه (1.09 دلار) برطرف کنند.

 

 


نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

حرکت جهت دار بعدی می تواند پس از آنکه گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند یا خرس ها جفت ارز XRP/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.03 دلار) کاهش دهند ، آغاز شود. شکست و بستن بالاتر از 50 روز SMA می تواند مسیر صعود احتمالی به 1.41 دلار را باز کند.

از طرف دیگر ، شکستن میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند قیمت را به SMA 100 روزه (0.92 دلار) کاهش دهد. گاوها در دو آزمایش قبلی از این حمایت دفاع کرده اند و ممکن است دوباره این کار را انجام دهند.


 

SOL/USDT

تحلیل سولانا

خرس ها در دو روز گذشته نتوانستند سولانا (SOL) را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (153 دلار) برسانند ، این نشان می دهد که گاوها به شدت از سطح دفاع می کنند. این امر ممکن است در 8 اکتبر خرید از گاوهای کوتاه مدت را جلب کرده و منجر به یک جهش قوی شود.

 

 


نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

خریداران در حال حاضر یکبار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را از سطح 61.8٪ فیبوناچی در سطح 177.80 دلار بالاتر ببرند. اگر بتوانند آن را کنار بگذارند ، جفت ارز SOL/USDT می تواند به 200 دلار برسد و سپس بالاترین رکورد 216 دلار را به چالش بکشد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (137 دلار) برسد. گاوها ممکن است سعی کنند از این سطح دفاع کنند اما در صورت شکست ، این کاهش ممکن است به 116 دلار برسد.


 

DOGE/USDT

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از خط روند نزولی در 6 اکتبر رد شد ، اما خرس ها نتوانستند قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.23 دلار) کاهش دهند ، که نشان می دهد در سطوح پایین خرید می شود.

 

 

 


نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

 

میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یافته و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند ، احتمالاً حرکت صعودی افزایش می یابد.

جفت ارز DOGE/USDT می تواند تا 0.32 دلار و بعداً به 0.35 دلار افزایش یابد. بر خلاف این فرض ، اگر قیمت بار دیگر از خط روند نزولی معکوس شود ، احتمال شکست زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می یابد. سپس ممکن است این جفت ارز به منطقه حمایتی 0.21 دلار تا 0.19 دلار کاهش یابد.

مرتبط: سینتیا لومیس ، سناتور طرفدار رمزنگاری ، تا 100 هزار دلار خرید بیت کوین را فاش کرد.

همچنین بخوانید :   صندوق های بازنشستگی و ارز های دیجیتال : مانند نفت و آب ، یا شاید هم نه؟

 

DOT/USDT

تحلیل پولکادات

Polkadot (DOT) در 7 اکتبر از سطح مقاومت 33.60 دلار عبور کرد ، اما فتیله بلند شمعدان روز نشان می دهد که در سطوح بالاتری به فروش می رسد. الگوی شمعدانی امروز در روز نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها است.

 

 


نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

 

RSI به خط روند نزولی رسیده است ، که به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند. در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی ، خرس ها سعی می کنند جفت DOT/USDT را به زیر حمایت 28.60 دلار برسانند.

متناوبا ، اگر گاوها قیمت را به بالای 35.31 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند به 38.77 دلار افزایش یابد. خرس ها ممکن است سعی کنند از این سطح به صورت تهاجمی دفاع کنند اما اگر گاوها بر این مقاومت غلبه کنند ، این جفت ارز می تواند به 42.60 دلار و بعداً به 49.78 دلار برسد.


 

LUNA/USDT

تحلیل لونا

توکن LUNA پروتکل Terra به سرعت بهبود یافت و در 7 اکتبر از سطح سربار بالای 45.01 دلار عبور کرد ، اما گاوها نتوانستند مانع بالای سر را در 49.54 دلار در 8 اکتبر بردارند. این نشان می دهد که خرس ها همچنان از سطح روانی 50 دلار دفاع می کنند.

 

 


نمودار روزانه LUNA/USDT. منبع: TradingView

 

قیمت در 8 اکتبر به زیر 45.01 دلار کاهش یافته است و خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39.63 دلار) کاهش دهند. این یک حمایت مهم برای گاوها است زیرا بازگشت قوی آن نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می مانند و معامله گران در حال خرید هستند.

این امر احتمال وقفه را به بالای 50 دلار افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، جفت LUNA/USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را به سمت 56.97 دلار و سپس 65.97 دلار آغاز کند. برعکس ، شکست زیر میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند منجر به سقوط به SMA 50 روزه (34.92 دلار) شود.


 

UNI/USDT

تحلیل یونی سواپ

به نظر می رسد Uniswap (UNI) شانه راست الگوی معکوس سر و شانه های صعودی را تشکیل می دهد که در یک شکستگی کامل شده و بالای خط گردن بسته می شود.

 

 

 


نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

 

چنین حرکتی می تواند قیمت را به 31.41 دلار برساند و در صورت عبور از این سطح ، صعود می تواند تا هدف الگو در 36.98 دلار ادامه یابد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24.50 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI درست در اواسط راه قرار دارد و این مزیت کوچکی را برای گاوها نشان می دهد.

اگر زوج UNI/USDT از سطح فعلی کاهش یافته و به پایین ترین سطح حمایت 22 دلار برسند ، این دیدگاه مثبت باطل می شود. اگر این اتفاق بیفتد ، معامله گران ممکن است به سمت خروج بشتابند و این جفت ارز را به 18 دلار کاهش دهند.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.