تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز برتر بازار ارز های دیجیتال 2 مهر

زمان مطالعه: 5 دقیقه

تجزیه و تحلیل قیمت 24 سپتامبر : بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، سولانا ، بایننس کوین ، ریپل ، دوج کوین ، پولکادات
پس از انتشار اخبار مبنی بر ممنوعیت معاملات در چین ، بیت کوین و آلتکوین ها به پایین ترین سطح خود رسیدند.

بهبود بازار ارزهای دیجیتال در 24 سپتامبر پس از انتشار اخباری مبنی بر اتخاذ تدابیر جدید دولت چین که شامل هماهنگی بین بخش های قوی تر برای “قطع کانال های پرداخت ، حذف وب سایت های مربوطه و برنامه های تلفن همراه” برای سرکوب ارزهای رمزنگاری غیرقانونی است ، متزلزل شد.

از جایی که این خبر باعث فروش بیشتر شده است ، بعید است سرمایه گذاران بلند مدت وارد شوند ، زیرا به غیر از اعلام اقدامات اضافی برای اجرای موثر ممنوعیت موجود ، هیچ چیز دیگری تغییر نکرده است.

 

تحلیل قیمت بازار ارز دیجیتال

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

منبع: Coin360

چین اولین بار در سپتامبر 2017 ممنوعیت ارزهای رمزپایه را اعلام کرد و این اخبار همچنین منجر به اصلاح شدید قیمت بیت کوین (BTC) شد. با این حال ، این کاهش قیمت فرصت خوبی برای خرید بود زیرا قیمت در عرض چند هفته بازیابی شد و در کمتر از سه ماه به بالاترین سطح تاریخ خود نزدیک 20000 دلار رسید.

آیا اصلاح فعلی بیت کوین و اکثر آلت کوین ها یک فرصت خوب برای خرید است یا بازارهای رمزنگاری می توانند بیشتر دچار مشکل شوند؟

بیایید نمودارهای 10 ارز رمزنگاری شده را تجزیه و تحلیل کنیم تا بدانیم.


BTC/USDT

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین از میانگین متحرک ساده 100 روزه (40،874 دلار) عقب نشینی کرد و در 22 سپتامبر به بالای خط گردن الگوی سر و شانه ها رسید. این نشان داد که تقاضای زیادی در سطوح پایین تر وجود دارد ، اما بازیابی نمی تواند مانع را در نماد 20 روزه برطرف کند. میانگین متحرک (45،596 دلار).

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

پایین آمدن میانگین متحرک 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر خرس ها زیر قیمت SMA 100 روزه فرو روند و قیمت آنجا تثبیت دهد ، جفت ارز BTC/USDT (بیت کوین) می تواند به 37،332.70 دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید :   تاریخ بیت کوین تکرار می شود؟ 3 اندیکاتور نشان می دهند که ماه اکتبر بازار گاوی BTC را دوباره زنده می کند

این سطح ممکن است به عنوان یک پشتیبانی قوی عمل کند اما در صورت شکست ، توقف بعدی می تواند در هدف الگوی 32،423.05 دلار باشد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 100 روزه افزایش یابد ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک برانند.

بسته شدن کندل روزانه بالاتر از SMA 50 روزه (46،816 دلار) نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد.


 

ETH/USDT

تحلیل قیمت اتریوم

اتر (ETH) در 22 سپتامبر از SMA 100 روزه (2734 دلار) عقب نشینی کرد و از سطح عرضه در 3000 دلار بالاتر رفت. این نشان می دهد که گاوها کف را خریداری کرده و سعی کردند خرس های مهاجم را به دام بیاندازند.

 

تحلیل قیمت اتریوم

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

با این حال ، بازیابی یا برگشت روند در 23 سپتامبر به 3.174.50 دلار رسید و خرس ها در تلاش هستند تا برتری خود را ثابت کنند.

پایین آمدن میانگین متحرک 20 روزه (3،255 دلار) و RSI زیر 41 نشان می دهد که خرس ها در حال فرماندهی هستند.

اگر شاخص زیر SMA 100 روزه شکسته و بسته شود ، جفت ارز ETH/USDT می تواند شاهد فروش تهاجمی باشد. سپس این جفت ارز می تواند به سمت هدف الگو سقوط کند و به 1،972.12 دلار برسد. اگر گاوها قیمت بالاتر از میانگین های متحرک را حفظ کنند ، این دیدگاه منفی باطل می شود.

 


ADA/USDT

تحلیل قیمت کاردانو

ریباند قوی کاردانو (ADA) از سطح 1.94 دلار در EMA 20 روزه (2.36 دلار) با مانع روبرو شد. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران در حال تجمع بر روی میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند.

 

تحلیل قیمت کاردانو
نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را در زیر منطقه حمایتی مهم 1.94 دلار و SMA 100 روزه (1.83 دلار) کاهش دهند.

در صورت موفقیت ، جفت ارز ADA/USDT می تواند به 1.60 دلار و سپس به 1.40 دلار کاهش یابد.

متناوبا ، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا تا 1.94 دلار برسد ، گاوها دوباره تلاش می کنند تا مانع سربار را برطرف کنند. وقفه و بسته شدن میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه اولین علامت آن است که تصحیح ممکن است به پایان رسیده باشد. این جفت ارز می تواند تا 2.60 دلار و سپس 2.80 دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید :   ترس چین در حال حاضر از زیرساخت است و 5 مورد تماشایی این هفته بازار

 


BNB/USDT

تحلیل قیمت بایننس کوین

بایننس کوین (BNB) با پشتوانه قوی 340 دلار از 385.30 دلار کاهش یافت و نشان دهنده فروش قوی معامله گران در سطوح بالاتر است.

 

تحلیل قیمت بایننس کوین
نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

پایین آمدن میانگین متحرک نمایی 20 روزه (402 دلار) و RSI زیر 37 نشان می دهد که خرس ها در کنترل هستند. در صورت شکست حمایت 340 دلاری ، فروش می تواند تشدید شود و جفت ارز BNB/USDT می تواند کاهش خود را به 300 دلار و سپس به 250 دلار افزایش دهد.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی خارج شود ، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را از میانگین های متحرک بالا ببرند. شکست و بسته شدن بیش از 433 دلار نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد.


XRP/USDT

تحلیل قیمت ریپل

XRP در 22 سپتامبر از SMA 100 روزه (0.87 دلار) عقب نشینی کرد اما گاوها نتوانستند بازیابی را تمدید کنند. این آلت کوین در 23 سپتامبر یک الگوی شمعدانی دوجی را تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها بود.

 

تحلیل قیمت ریپل
نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

عدم قطعیت امروز نزولی شد زیرا خرس ها قیمت SMA 100 روزه را کاهش دادند. اگر این حمایت تسلیم شود ، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت XRP/USDT می تواند به 0 دلار برسد. 70

این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کند اما اگر قیمت خرس ها به زیر آن برسد ، توقف بعدی می تواند 0.50 دلار باشد. اگر قیمت از SMA 100 روزه خارج شود و از سطح مقاومت 1.07 دلار به 1.13 دلار برسد ، این دیدگاه منفی نادیده گرفته می شود.


SOL/USDT

تحلیل سولانا

Solana (SOL) در 22 سپتامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (145 دلار) بالا رفت و صعود کرد ، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. این نشان می دهد که خرس ها در تجمعات می فروشند.

 

تحلیل قیمت ارز سولانا
نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

خرس ها امروز قیمت خود را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش داده اند و جفت SOL/USDT اکنون می تواند به SMA 50 روزه (108 دلار) کاهش یابد. این سطح احتمالاً به عنوان یک پشتوانه قوی عمل می کند.

در صورت کاهش قیمت ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی قرار داده و حفظ کنند. اگر بتوانند آن را کنار بگذارند ، این جفت ارز می تواند به 170 دلار و سپس به 200 دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید :   قیمت کاردانو "صلیب مرگبار" را به سمت پایین ترین سطح دو ماهه در مقابل بیت کوین نشان می دهد

در مقابل ، اگر SMA 50 روزه خراب شود ، این جفت ارز می تواند شاهد وحشت باشد و قیمت می تواند تا سطح 78.6 درصد فیبوناچی در 98.26 دلار کاهش یابد.


DOT/USDT

تحلیل قیمتی پولکادات

ریباند پولکادوت (DOT) با افت 25.50 دلار به 33.60 دلار متوقف شد. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتری به فروش می رسند. خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر سطح شکست 28.60 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، احتمالا بازآزمایی 25.50 دلار انجام می شود.

 

تحلیل قیمت پولکادات
نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

شکستن و بستن زیر 25.50 دلار یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند. جفت ارز DOT/USDT می تواند افت خود را به SMA 100 روزه (21.87 دلار) و سپس به هدف الگو در 12.23 دلار آغاز کند.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط گردن خارج شود ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند. شکست و بستن بالاتر از 33.60 دلار می تواند درهای مجدد را در قیمت 38.77 دلار باز کند.


 

DOGE/USDT

تحلیل قیمت دوج کوین

گاوها در 22 سپتامبر Dogecoin (DOGE) را به بالای 0.21 دلار رساندند ، اما روند نتوانست خریداران را در سطوح بالاتر جذب کند. پس از تشکیل الگوی شمعدانی در روز 23 سپتامبر ، قیمت امروز به زیر 0.21 دلار کاهش یافته است.

 

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

روند نزولی میانگین متحرک 20 روزه (0.23 دلار) و RSI نزدیک به 36 نشان می دهد که فروشندگان برتری دارند. اگر قیمت خرس ها به زیر حمایت 0.19 دلار برسد ، جفت ارز DOGE/USDT می تواند کاهش خود را تا سطح حمایت مهم 0.15 دلار افزایش دهد.

این سطح در سه مورد قبلی برگزار شده است ، بنابراین گاوها دوباره سعی می کنند از آن دفاع کنند. از سوی دیگر ، اگر قیمت خرس ها به زیر 0.15 دلار کاهش یابد ، فروش ممکن است افزایش یابد و این جفت ارز به 0.10 دلار سقوط کند.

 

ترجمع از تیم محتوای ارز اوردرز

منبع

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.