معامله گران ریسک گریز از این استراتژی ها برای ماندن در کنار اتریوم استفاده می کنند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

معامله گران ریسک گریز اتریوم از این استراتژی ها برای ماندن در کنار ETH استفاده می کنند

استراتژی گزینه های Iron Condor به معامله گران ریسک گریز راه مطمئن تری می دهد تا از قیمت بالقوه 3400 تا 5400 دلار ETH سود ببرند.

در 1 اکتبر ، بازار ارزهای رمزنگاری شده 9.5 درصد پمپ را تجربه کرد که باعث شد بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به بالاترین سطح خود در 12 روز برسند. دلایل گوناگونی برای حرکت قیمت ذکر شده است ، از جمله شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده ، کاهش عرضه مبادلات و تشکیل نمودار تداوم صعودی “جام و دسته”.

به احتمال زیاد معامله گران توضیحی برای این حرکت ناگهانی نخواهند یافت ، به غیر از اینکه سرمایه گذاران پس از کاهش 19 سپتامبر به دلیل نگرانی های ناشی از سرایت از توسعه دهندگان املاک مستقر در چین ، اورگراند ، اعتماد خود را پس گرفتند.

شبکه اتریوم به دلیل هزینه معاملات 20 دلار یا بیشتر ناشی از فروش توکن غیرقانونی (NFT) و فعالیتهای مالی غیر متمرکز (DeFi) با انتقاداتی روبرو شده است. پل های متقابل زنجیره ای که اتریوم را به شبکه های اثبات سهام (PoS) متصل می کند تا حدی این مسئله را حل کرده است و راه اندازی سرویس اوراکل شبکه Umbrella جمعه نشان می دهد که چگونه سرعت همکاری بالا در حال پیشرفت است.

همچنین شایان ذکر است که قوانین سختگیرانه اعلام شده چین در هفته گذشته تأثیر مثبتی بر حجم مشاهده شده در صرافی های غیر متمرکز (DEX) داشت. صرافی های متمرکز رمزنگاری ، از جمله Huobi و Binance ، تعلیق خدمات برای ساکنان چین را اعلام کردند و خروج قابل توجهی از سکه ها به دنبال آن انجام شد. در همان زمان ، این حرکت در Uniswap و مبادله مشتقات غیر متمرکز dYdX افزایش یافت.

همچنین بخوانید :   استراتژی معامله با اندیکاتور RSI | بهترین تنظیمات اندیکاتور RSI برای معاملات روزانه

با وجود این همه بی ثباتی ، هنوز دلایلی برای صعود سرمایه گذاران در پایان سال بر اتر وجود دارد. در عین حال ، محدودیت های اعمال شده توسط پوسته شدن لایه 1 اتریوم نیز باعث شده است که برخی از رقبای آن طی چند ماه گذشته دستاوردهای قابل توجهی داشته باشند.

 


قیمت ETH در مقابل AVAX ، SOL ، ATOM. منبع: TradingView

توجه کنید که چگونه عملکرد مثبت 58 درصدی اتر در سه ماه به طور قابل توجهی کمتر از راه حل های در حال ظهور اثبات سهام (PoS) است که قابلیت های قرارداد هوشمند و قابلیت همکاری را ارائه می دهد.

برای معامله گران صعودی که فکر می کنند قیمت اتریش صعودی خواهد بود اما حاضر نیستند با خطرات ناشی از نقدینگی ناشی از قراردادهای آتی روبرو شوند ، استراتژی “معامله طولانی با گزینه های تماس” ممکن است نتایج مطلوب تری به همراه داشته باشد.

بیایید استراتژی را دقیق تر بررسی کنیم.

 

بازار آپشن برای جلوگیری از لیکویید شدن ، مطمئن تر هستند

بازارهای گزینه ای انعطاف پذیری بیشتری برای توسعه استراتژی های سفارشی ارائه می دهند و دو ابزار در دسترس است. گزینه تماس به خریدار حفاظت از قیمت را می دهد و گزینه محافظ برعکس عمل می کند. معامله گران همچنین می توانند مشتقات خود را بفروشند تا در معرض منفی نامحدود قرار گیرند ، که مشابه قرارداد آتی است.

 


استراتژی های اتر باز هم جواب می دهند. منبع: Deribit Position Builder

این استراتژی طولانی مدت برای انقضای 31 دسامبر تعیین شده است و از محدوده کمی صعودی استفاده می کند. همین ساختار اساسی را می توان برای دوره های دیگر یا محدوده قیمت نیز اعمال کرد ، اگرچه ممکن است مقادیر قرارداد نیاز به تعدیل داشته باشد.

همچنین بخوانید :   آموزش استراتژی برتر معاملاتی TPS - زمان ، قیمت ، مقیاس

هنگام تعیین قیمت ، اتر با 3300 دلار معامله می شد ، اما با شروع هر سطح قیمتی می توان به نتیجه مشابهی دست یافت.

اولین معامله مستلزم خرید 0.50 قرارداد از گزینه های تماس 3200 دلاری است تا در معرض دید مثبت بالاتر از این سطح قیمت قرار گیرد. سپس ، برای محدود کردن سودهای بالاتر از 3،840 دلار ، معامله گر باید 0.42 قرارداد اختیار معامله ETH را بفروشد. برای محدود کردن بیشتر سود بیش از 5،000 دلار ، 0.70 قرارداد اختیار خرید دیگر باید فروخته شود.

در صورت افزایش قیمت اتر ، معامله گر با خرید 0.64 قرارداد قراردادی اختیار خرید ، به حفاظت صعودی بالای 5500 دلار نیاز دارد.

 

نسبت ریسک و پاداش 1.65 به 1 نسبتاً صعودی است

اجرای این استراتژی ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما حاشیه مورد نیاز فقط 0.0314 ETH است که حداکثر ضرر نیز محسوب می شود. سود خالص بالقوه در صورتی اتفاق می افتد که اتر بین 3420 دلار (3.6 درصد افزایش) و 5390 دلار (63.3 درصد افزایش) معامله شود.

معامله گران باید به یاد داشته باشند که در صورت وجود نقدینگی کافی ، ممکن است پیش از انقضای 31 دسامبر ، موقعیت را ببندیم. حداکثر سود خالص بین 3.840 تا 5000 دلار در 0.0513 ETH رخ می دهد که 65 درصد بیشتر از ضرر احتمالی است.

با گذشت بیش از 90 روز تا تاریخ انقضا ، این استراتژی به دارنده آن آرامش می دهد زیرا مانند معاملات آتی خطر انحلال وجود ندارد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.