رقیب فعال اتریوم ، سولانا (SOL)، 15٪ از ارزش خود را در طول 24 ساعت گذشته پس از رنج اختلال انکار از خدمات ریزی، از دست داد .

روز سه شنبه ساعت ۱۲:۳۸ بعد از ظهر به وقت گرینویچ، حساب توییتر سولانا  اعلام کرد که بتای ماینت سولانا در طول یک دوره ۴۵ دقیقه ای دچار بی ثباتی متناوب شده است.

شش ساعت پس از اعلام این حادثه، سولانا Status توضیح داد که افزایش زیادی بار تراکنش به ۴۰۰٬۰ در ثانیه شبکه را تحت الشعاع قرار داده، انکار سرویس ایجاد کرده و باعث شده است که شبکه شروع به جعل کند.

 

با اینکه مهندسان سولانا قادر به تثبیت شبکه نبودند، جامعه معتبر آن تصمیم گرفت که راه اندازی مجدد شبکه را هماهنگ کند. جامعه سولانا در حال حاضر در حال آماده سازی انتشار جديدی است که انتظار می رود اطلاعات بيشتری به زودی منتشر شود.

این حادثه اعتماد به نفس را از سولانا گرفته که قیمت ها در ۱۲ ساعت ۱۵٪ کاهش داشته است. در حالی که SOL در حال حاضر از بالا تمام وقت خود را از 215 دلار در روز پنجشنبه به تجارت زیر 175 دلار قبل از این حادثه اصلاح شده بود، اخبار قطع برق به سرعت شاهد کاهش قیمت به 145 دلار است.

هک اتریوم
منبع: CoinGecko

 

سولانا تنها شبکه کریپتو با مشخصات بالا نیست که در روز سه شنبه دچار شکست شده است، اتریوم لایه دو rollup شبکه Arbitrum طبق یک گزارش دنباله دار خود را به مدت تقریبا 45 دقیقه آفلاین کرده بود.

همچنین بخوانید :   شرکت Powercrypto با انرژی های تجدید پذیر استخراج بیت کوین و اتریوم را در هنگ کنگ از سر میگیرد

در حالی که آربیتروم وان تأکید کرد که صندوق های کاربر «هرگز در معرض خطر نبودند»، معاملات جدید را نمی توان در طول دوره ارائه کرد. آزمایشگاه های غیر زنجیره ای، ساختمان تیم آربیتروم وان نیز برجسته کرد که شبکه آن هنوز در بتا است و هشدار داد که «قطع بیشتر در این روزهای اولیه امکان پذیر است.»

این تیم پس از ارائه دسته ای بسیار بزرگ از تراکنش های آربیتروم در طول یک دوره کوتاه از زمان، زمان کم را به یک « اشکال که باعث درگیرشدن پیاپی در شبکه »  نسبت می دهد.

به گفته توسعه دهنده، تنها تعداد کمی از گره های Nethermind به تعویض به زنجیره نامعتبر ، فریب خورده بودند، تمام گره های آسیب دیده از آن زمان دوباره به زنجیره درست سازماندهی شده اند.