داده ها نشان می دهد که سولانا به بالاترین سطح کوتاه مدت رسیده است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

داده های مشتقات نشان می دهد که سولانا به بالاترین سطح کوتاه مدت رسیده است
سود باز معاملات آتی (فیوچرز) SOL اخیراً به 1 میلیارد دلار رسید و در حالی که نوسان قیمت اخیر در بلندمدت از بین رفت ، اما داده ها نشان می دهد که روند صعودی کوتاه مدت روند نزولی نیست.

 

سولانا (SOL) پس از افزایش 508 درصدی از اوت در 9 سپتامبر به بالاترین سطح 216 دلار در تاریخ 9 سپتامبر رسید. گاو نر باعث شد برخی از تحلیلگران هدف 500 دلاری را پیش بینی کنند که با 150 میلیارد دلار مارکت کپ می رسد.

شایان ذکر است که در جریان تجمع SOL ، متوسط ​​هزینه تراکنش شبکه اتریوم از 40 دلار فراتر رفته بود. افزایش علاقه به بازار NFT ، انتقال سرمایه گذاران به Solana را تسریع کرد ، که با راه اندازی بازار FTX در NFT در 6 سپتامبر تقویت شد.

 


قیمت سولانا ، آواکس و اتم در بایننس. منبع: TradingView

نمودار فوق عملکرد دو ماهه SOL را در مقایسه با Avalanche (AVAX) و Cosmos (ATOM) نشان می دهد. هر دو برای یک برنامه کاربردی غیر متمرکز بر اساس کاربر می جنگند و تراکنش های سریعتر و ارزان تری را در مقایسه با Ethereum (ETH) ارائه می دهند.

بازیگران اصلی این صنعت نیز به دلیل پتانسیل آن در برابر اتریوم ، روی اکوسیستم سولانا سرمایه گذاری کردند. در ماه ژوئن ، Andreessen Horowitz و Polychain Capital یک دور مالی 314 میلیون دلاری در آزمایشگاه Solana ، که توسط شرکت سرمایه گذاری Andreessen Horowitz ، Polychain Capital و Alameda Research نیز تأمین شد ، هدایت کردند.

همچنین بخوانید :   با افزایش قیمت بیت کوین به 55 هزار دلار ، بیت کوین به ارزش بازار 1 تریلیون دلاری خود بازگشت

 

آیا قطعا سولانا بر قیمت SOL سنگینی می کند؟

در کنفرانس SALT 2021 ، آناتولی یاکوونکو بنیانگذار و مدیرعامل سولانا گفت که شبکه “برای موارد خاص استفاده بهینه شده است: کتاب سفارش آنلاین محدودیت مرکزی ، روش معاملاتی که توسط صرافی ها مورد استفاده قرار می گیرد. باید میلیونها تراکنش در روز ارسال کرد. ”

یاکوونکو سپس افزود: “معاملات کارایی پارتو وجود دارد. اگر من برای امنیت قدرت هش بهینه سازی کنم ، به این معنی است که من نمی توانم TPS زیادی داشته باشم. شما باید یکی یا دیگری را انتخاب کنید.”

جالب است که در 14 سپتامبر ، شبکه سولانا دچار قطعی شد که بیش از 12 ساعت به طول انجامید.

تیم توضیح داد که افزایش زیاد بار تراکنش به 400000 در ثانیه شبکه را تحت فشار قرار داده است و باعث انکار سرویس می شود که باعث می شود اعتبارسنج ها شروع به چنگ زدن کنند.

 

سود فیوچرز سولانا رو به بالا است. منبع: Bybt.com

علیرغم شکست اخیر ، بازارهای آتی (معاملات فیوچرز) سولانا مجموع از سود باز شده 1 میلیارد دلار داراست که 640 درصد در دو ماه افزایش یافته است.

این رقم بازار مشتقات سولانا را پس از بیت کوین (BTC) و اتر سومین بازار بزرگ می کند.

این داده ها علاقه سرمایه گذاران را تأیید می کند ، اما نمی توان آن را صعودی قلمداد کرد زیرا خریداران آتی (بلند) و فروشندگان (شورت) در همه زمان ها با هم برابر هستند.

 

بازارهای مشتقه به وضعیت متعادل اشاره می کنند

برای پاسخ به این سوال ، باید میزان بودجه را تحلیل کرد. قراردادهای دائمی ، که به عنوان مبادله معکوس نیز شناخته می شوند ، دارای نرخ تعبیه شده معمولاً هر هشت ساعت است.

همچنین بخوانید :   بلاکچین خدمات دولتی را متحول می کند و این تازه آغاز کار است

این هزینه تضمین می کند که هیچگونه عدم تعادل در ریسک مبادله وجود ندارد. نرخ تأمین مالی مثبت نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) کسانی هستند که خواستار اهرم بیشتر هستند.

با این حال ، زمانی که شورت (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند ، وضعیت معکوس رخ می دهد و این باعث می شود که نرخ تامین مالی منفی شود.

 

نرخ تامین مالی 8 ساعته سولانای دائمی. منبع: Bybt.com

 

همانطور که در بالا نشان داده شد ، هزینه 8 ساعته در 5 سپتامبر به 0.12 peak رسید که معادل 2.5 per در هفته است.

این جهش لحظه ای به سرعت متوقف شد زیرا SOL در 7 سپتامبر با بی ثباتی شدید روبرو شد.

پس از اوج گیری در 195 دلار ، قیمت SOL در 9 ساعت 35 درصد سقوط کرد و موقعیت های اهرمی را از بین برد و منجر به توازن فعلی بین معاملات لانگ و شورت شد.

داده ها هیچ شواهدی مبنی بر عجله سرمایه گذاران برای اضافه کردن موقعیت های بلندمدت با وجود سود باز 1 میلیارد دلاری نشان نمی دهد.

علاوه بر این ، با توجه به افزایش 410 درصدی در دو ماه گذشته ، معامله گران دلایلی برای نزول بیشتر دارند زیرا بیت کوین نیز نتوانسته سد روانی 50،000 دلاری را بشکند و هنوز تأیید نشده است که آیا افت اخیر زیر 40،000 دلار کوتاه مدت بوده است یا خیر.

 

ترجمه از تیم محتوای ارز اوردرز

منبع

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.