استلار با ملحق شدن به ریپل برای بانک های ارز های دیجیتال در بلاک چین خود تغییراتی ایجاد می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صحبت درباره مسابقه CBDC بدون ذکر چین سخت است. با این حال ، با توجه به اینکه کشورهای بیشتری ارزهای دیجیتالی تحت حمایت دولت را کشف می کنند ، بانک های مرکزی گاهی اوقات خود را برای راه حل ها به غیر از آلت کوین ها متصل می کنند.

به تازگی ، XLM’s Stellar یک پست وبلاگی منتشر کرده است که برای CBDCs در بلاک چین خود مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ویژگی های کلیدی

با تمرکز بر انتشار دارایی ها ، استلار چندین ویژگی را برای جذب بانک های مرکزی پیشنهاد کرد.که شامل تنظیمات قابل تنظیم برای دسترسی به دارایی ، قابلیت همکاری خودکار و ویژگی بازگرداندن مجدد موجودی از حساب های کاربری است.

اما مهمتر از همه ، پروتکل اجماع Stellar (SCP) شامل KYC می شود. طبق پست وبلاگش ،

“… SCP متکی بر اعتبارسنجی هایی است که توسط سازمانهای شناخته شده با هویت های تأیید شده اداره می شوند به جای گره های ناشناس.”

پذیرش اعتبارسنج حدود پنج ثانیه طول می کشد. صادرکنندگان مانند بانک های مرکزی نیز می توانند اعتبارسنج خود را انتخاب و اجرا کنند. علاوه بر این ، بانک ها مجبور نخواهند شد فقط از XLM استفاده کنند و “می توانند دارایی های خود را صادر کنند”.

 

ریپل و استلار

وجه مشترک ششمین کوین آلت بزرگ با ارزش بازار با بیست و ششمین آلت چیست؟

پاسخ: جد مک کالب. موسس و CTO Stellar تا سال 2014 بنیانگذار و CTO ریپل بود.

اکنون ، به نظر می رسد این دو شرکت در یک مسابقه برای CBDC هستند. گفته می شود بانک ملی اوکراین در حال آزمایش CBDC در بلاک چین Stellar بود ، اما تاریخ راه اندازی آن مشخص نیست. در همین حال ، ریپل به تازگی برای آزمایش CBDC با مقامات پولی سلطنتی بوتان همکاری کرده است. همچنین نسخه خصوصی XRP Ledger خود را که مخصوص بانک های مرکزی طراحی شده بود ، هدایت کرد.

همچنین بخوانید :   کارل ایکان ، سرمایه گذار میلیاردر ، معتقد است بیت کوین ممکن است بهترین مانع برای تورم باشد

سازگاری با محیط زیست عرصه دیگری است. وب سایت XRP Ledger ادعا کرد که یک معامله ریپل تنها 0.0079kWh/tx برق مصرف کرده است. در همین حال ، Stellar for CBDCs Whitepaper ادعا کرد مصرف برق آن برای یک معامله “مشابه آنچه شبکه ویزا مصرف می کند” است.

علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند نیز بخشی از آن هستند. ریپل زنجیره های جانبی فدرال برای XRP Ledger را پیشنهاد کرده است تا عملکرد قراردادهای هوشمند را انجام دهد. سیستم اکنون در مرحله پیش نمایش است.

در همین حال ، استلار خاطرنشان کرد ،

“Stellar قراردادهای هوشمندی از این نوع ندارد ، اما در بیشتر موارد ، برای برنامه ریزی CBDC ها غیر ضروری است و خطرات امنیتی را ایجاد می کند.”

مسابقه در راه است
کریستالینا جورجیوا ، مدیرعامل صندوق بین المللی پول اخیراً آماری سرسخت را فاش کرد. بر اساس نظرسنجی صندوق بین المللی پول ، 110 کشور در حال بررسی CBDC هستند.

با روی آوردن بیشتر بانک های مرکزی به شرکت های سکه آلت ، این سوال پیش می آید: ارائه دهندگان فناوری غیرمتمرکز چگونه نیازهای مقامات متمرکز را برآورده خواهند کرد؟

شاید Ripple یا Stellar بتوانند یکی از اولین کسانی باشند که پاسخی ارائه کردند.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.