مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در پی کشف ماینر های بیت کوین در زیرزمین استعفا داد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در پی کشف ماینر های بیت کوین در زیرزمین استعفا داد
مقامات ایرانی حملات زیادی به ماینر های زیر زمینی در کارخانه های متروکه ، خانه ها و مشاغل کوچک انجام داده اند – هیچ کدام از آنها به اندازه کشف ماینر های بورس اوراق بهادار کشور مشهور نشد.

گفته می شود علی صحرایی ، مدیر اجرایی بورس اوراق بهادار تهران از سال 2018 ، پس از کشف سکوهای استخراج ارز رمزنگاری شده در ساختمان استعفا داد.

بر اساس گزارش رسانه های دولتی کشور ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ، بورس اوراق بهادار تهران یا TSE ، محمود گودرزی ، نایب رئیس بازار ، پس از خروج صحرایی ، رهبری این شرکت را بر عهده خواهد داشت. به نظر می رسد تغییر رهبری در نتیجه “تعدادی از ماینر” در زیرزمین ساختمان TSE واقع در منطقه سعادت آباد کشف شده است.

گزارش شده است که TSE در ابتدا وجود ماینر ها را رد کرده و می گوید این تجهیزات بخشی از یک پروژه تحقیقاتی است. با این حال ، معاون اجرایی بهشتی سرشت بعداً گفت که این شرکت باید پاسخگوی اقدامات خود باشد.

حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران در ماه مه اعلام کرد که استخراج بیت کوین (BTC) و ارزهای رمزنگاری شده در طول تابستان ممنوع خواهد شد تا تقاضا برای شبکه برق کشور کاهش یابد.

مشخص نیست که چه زمانی مقامات سکوهای معدن را در “بازرسی ناگهانی” زیرزمین TSE کشف کردند ، اما این فعالیت تا هفته آخر سپتامبر ظاهراً غیرقانونی بود.

همچنین بخوانید :   السالوادور با 4 میلیون دلار سود بیت کوین خود بیمارستان دامپزشکی می سازد

در طول ممنوعیت ، مقامات یورش زیادی به ماینر ها بزرگ و کوچک انجام دادند ، ماینرهای غیرقانونی را دستگیر کردند و خانواده هایی را که مسئول ایجاد بلوک بودند جریمه کردند.

با این حال ، اکثر حملات بر کارخانه های متروکه ، خانه ها و مشاغل کوچک متمرکز بود – هیچ چیز به اندازه بزرگترین بورس اوراق بهادار ایران مشهور نبود.

 

بحران انرژی در ایران منجر به خاموشی همگانی شد و بسیاری از مقامات استخراج ارزهای رمزنگاری شده را به دلیل استفاده زیاد از انرژی مقصر می دانند.

با این حال ، در گزارش ماه آگوست وزارت صنعت ، معدن و تجارت کشور گفته شد که ادعاهایی که برخی مقامات در مورد استفاده از قدرت استخراج کنندگان رمزنگاری مطرح کرده اند “بسیار اغراق آمیز به نظر می رسد”.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.