5 ارز دیجیتال مهم برای واچ لیست این هفته : BTC ، DOT ، UNI ، LINK ، XMR

زمان مطالعه: 6 دقیقه

بیت کوین می تواند شتاب صعودی را در بالای 56،100 دلار افزایش دهد و این می تواند خرید را در ارز های DOT ، UNI ، LINK و XMR بالا ببرد.

معاملات بیت کوین در سطح 55000 دلار ادامه دارد. صعود شدید بیت کوین باعث شده است که تسلط آن بر بازار (دامیننس) از 40 در 12 سپتامبر به حدود 45 افزایش یابد. این نشان می دهد که صعود قوی ارزهای دیجیتال عمدتا توسط بیت کوین هدایت شده است.

این افزایش شدید بیت کوین شاخص Fear and Greed را به منطقه حرص یا طمع منتقل کرده است. اگرچه این شاخص نشان می دهد که ممکن است بازارها در مدت زمان کوتاهی به سرعت رشد کنند ، اما لزوماً نشان دهنده صعود کوتاه مدت نیست.

 

 

نقشه بازار ارز های دیجیتال
نقشه بازار ارز های دیجیتال

عملکرد روزانه داده های ارز های دیجیتال. منبع: Coin360

تاریخ نشان می دهد که معامله گران که بیت کوین خود را تنها با این معیار فروخته اند ، نمی توانند قبل از اصلاحات ، سودهای قوی نداشته باشند ، همانطور که مارسل پچمن ، تحلیلگر Cointelegraph Marke تاکید کرده است.

آیا گاوها می توانند روند صعودی را افزایش داده و قیمت را به بالاترین سطح بیت کوین نزدیک کنند؟ اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است آلتکوین های منتخب صعودی شوند. بیایید نمودارهای پنج ارز رمزنگاری شده برتر را بررسی کنیم که می توانند در کوتاه مدت قوی باقی بمانند.


 

BTC/USDT

بیت کوین

بیت کوین در 6 اکتبر به بالای مقاومت سربار صعودی خود رسید و به 52،920 دلار رسید و از آن زمان تا کنون قیمت گاوها بالاتر از سطح شکست قرار گرفته است. این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می دهد که خریداران ممکن است در کوتاه مدت به مواضع خود پایبند باشند.

 

 

 


نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد قرار گرفته است ، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا را داراست.

اگر خریداران قیمت را به بالای 56،100 دلار برسانند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود و جفت ارز BTC/USDT ممکن است به 60،000 دلار برسد. بالاتر از این سطح ، امکان بازآزمایی بالاترین سطح تاریخ با 64،854 دلار وجود دارد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت خرس ها به زیر 52،920 دلار برسد ، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (49،504 دلار) برسد. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست زیر آن می تواند نشان دهنده تغییر در احساسات کوتاه مدت باشد.

این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (47،578 دلار) و در کنار 40،000 دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید :   تحلیل قیمتی جمعه 16 مهر 10 ارز برتر بازار | بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، ریپل ، دوج کوین ، یونی

 

 


نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها در منطقه 55،750 تا 56،100 دلار با فروش روبرو هستند ، اما نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نداده اند قیمت زیر 20-EMA کاهش یابد. این نشان می دهد که گاوها پیش بینی صعود در بالای منطقه سربار را دارند.

اگر این اتفاق بیفتد ، این جفت ارز می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. اولین نشانه شروع روند نزولی شکستن و بستن زیر 20-EMA روزه خواهد بود. RSI در حال شکل گیری واگرایی منفی است و نشان می دهد که حرکت ممکن است تضعیف شود.

شکست و بستن زیر 20-EMA می تواند قیمت را به 50-SMA برساند. شکست در زیر این پشتیبانی می تواند اصلاح عمیق تری را آغاز کند.


DOT/USDT

پولکادات

Polkadot (DOT) به تدریج به سمت مقاومت سربار در 38.77 دلار حرکت می کند. RSI از خط روند نزولی خارج شده و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (32.15 دلار) شروع به افزایش کرده است که نشان دهنده مزیت خریداران است.

 


نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را به بالای 38.77 دلار برسانند ، الگوی سر و شانه ها باطل می شود. شکست علاعم نزولی، علامت صعودی است زیرا ممکن است خرس های تهاجمی را که در تلاش هستند پوزیشن خود را ببندند (پیش بینی ریزش دارند) به دام بیندازد و در نتیجه باعث فشار کوتاه شود.

جفت ارز DOT/USDT می تواند سفر خود را به سمت 49.78 دلار آغاز کند. متناوبا ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد ، این جفت ارز می تواند به 28.60 دلار کاهش یابد.

بازگشت از این حمایت (28.60) می تواند محدوده رنج جفت را برای چند روز حفظ کند. خرس ها برای نشان دادن برتری خود باید قیمت را زیر خط یقه بکشانند.

 

 


نمودار 4 ساعته DOT/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که خریداران در کنترل هستند. این جفت ارز می تواند به 20-EMA برسد ، که احتمالاً به عنوان یک پشتیبانی قوی عمل می کند. در صورت افزایش قیمت از این حمایت ، گاوها سعی می کنند این جفت ارز را به 38.77 دلار برسانند.

این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت سفت عمل کند ، اما اگر گاوها نا امید نشوند ، احتمال شکستن بالاتر از آن افزایش می یابد.

در مقابل ، اگر خرس ها قیمت زیر 20-EMA را کاهش دهند ، این جفت ارز می تواند به 50-SMA کاهش یابد. شکست و بستن زیر این حمایت می تواند منجر به کاهش 31 دلار و سپس 29 دلار شود.


 

UNI/USDT

یونی سواپ

Uniswap (UNI) طی چند روز گذشته بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24.55) نگه داشته شده است ، که نشان می دهد گاوها در تلاش هستند تا از این حمایت دفاع کنند. با این حال ، خرس ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند زیرا اجازه نداده اند قیمت از خط گردن بالاتر برود.

همچنین بخوانید :   قیمت کاردانو "صلیب مرگبار" را به سمت پایین ترین سطح دو ماهه در مقابل بیت کوین نشان می دهد

 

 


نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

برای تکمیل الگوی معکوس H&S ، خریداران باید قیمت را در بالای خط گردن فشار دهند و ببندند. هدف این الگوی معکوس صعودی 36.98 دلار است اما ممکن است افزایش قیمت خطی نباشد زیرا خرس ها سعی می کنند از سطح 31.41 دلار دفاع کنند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج در حال افزایش است و RSI درست بالای نقطه میانی قرار دارد و این نشان می دهد که گاوها دارای برتری کمی هستند. در صورت شکست و بستن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه ، این مزیت از بین می رود.

در چنین موردی ، جفت UNI/USDT می تواند به 22 دلار کاهش یابد. این سطح ممکن است به عنوان حمایتی عمل کند اما اگر قیمت خرس ها به زیر آن برسد ، این جفت ارز می تواند این کاهش را تا 17.73 دلار افزایش دهد.

 

 


نمودار 4 ساعته UNI/USDT. منبع: TradingView

 

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت مدتی است که در محدوده محدود بین 24 تا 26 دلار تثبیت شده است. معمولاً چنین محدوده های تنگ منجر به شروع حرکت جهت دار می شود.

اگر خریداران با قیمت بالاتر از 26 دلار رانندگی کنند و قیمت آن را حفظ کنند ، احتمال شکستن بالای خط گردن افزایش می یابد. این می تواند راهپیمایی به سمت مقاومت سربار بعدی را با 30 دلار و سپس تا 31 دلار آغاز کند.

از سوی دیگر ، اگر قیمت به زیر 24 دلار برسد ، روند کوتاه مدت ممکن است به نفع خرس ها باشد. این جفت ارز می تواند تا 22 دلار کاهش یابد.

مطالب مرتبط: قیمت XRP پس از افزایش 30 درصدی در 10 روز آینده 1.50 دلار خواهد بود


 

LINK/USDT

چین لینک

پیوند زنجیره ای یا چین لینک (LINK) در 1 اکتبر از خط روند نزولی عبور کرد ، اما گاوها نتوانستند از این حرکت سود ببرند. آلت کوین طی چند روز گذشته در محدوده محدودی بین 25.20 تا 26.19 دلار قرار داشته است.

 

 

 


نمودار روزانه LINK/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک ثابت هستند و RSI درست بالای نقطه میانی معامله می شود که نشان دهنده توازن بین عرضه و تقاضا است. در صورت شکست و بسته شدن قیمت بالای 28.19 دلار ، این تعادل به نفع خریداران خواهد بود.

جفت ارز LINK/USDT سپس می تواند به 32.11 دلار برسد و بعداً مقاومت سربار را در 35.33 دلار به چالش بکشد.

متناوبا ، شکست و بستن زیر 25.20 دلار می تواند نشان دهد که عرضه بیش از تقاضا است. این جفت ارز می تواند به منطقه حمایتی 22 تا 20.82 دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید :   ترس چین در حال حاضر از زیرساخت است و 5 مورد تماشایی این هفته بازار

 

 


نمودار 4 ساعته LINK/USDT. منبع: TradingView

قیمت از مقاومت سربار کاهش یافته و خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک کشانده اند. اگر فروشندگان سطوح پایین تری را حفظ کنند ، این جفت ارز می تواند به حمایت 25.20 دلار برسد. شکستن زیر این سطح می تواند نشان دهد که خرس ها دوباره در فرمان هستند.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی بالا رود و از میانگین های متحرک بازگردد ، این نشان می دهد که معامله گران با کاهش قیمت خرید می کنند. گاوها باید قیمت را بالاتر از 28.19 دلار فشار دهند و ثابت نگه دارند تا نشان دهند که دوباره روی صندلی راننده قرار گرفته اند. پس از آن ، این جفت ارز می تواند به 32.11 دلار برسد.


XMR/USDT

مونرو

Monero (XMR) در 5 اکتبر از SMA 50 روزه (271 دلار) بالاتر رفت و در 6 اکتبر به خط روند نزولی رسید. خرس ها در چند روز گذشته به شدت از خط روند نزولی دفاع می کنند ، اما نکته مثبت جزئی این است که گاوها این کار را نکرده اند، اجازه داد قیمت به زیر SMA 50 روزه کاهش یابد.

 

 


نمودار روزانه XMR/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (263 دلار) به تدریج در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است. شکست و بستن بالاتر از مرز روانشناختی در $ 300 می تواند درها را برای صعودی به $ 325 و سپس به $ 339.70 باز کند.

برعکس ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت ممکن است پوزیشن های خود را کنار گذاشته باشند. این می تواند قیمت را تا 250 دلار و بعداً به 225 دلار کاهش دهد.

 

 


نمودار 4 ساعته XMR/USDT. منبع: TradingView

گاوها بارها قیمت را به بالای خط روند نزولی رسانده اند ، اما خرس ها اجازه ندادند که این جفت ارز بالاتر از آن حرکت کند. 20-EMA مسطح شده است و RSI نزدیک مرکز است ، که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر قیمت به زیر 50-SMA برسد ، گاوهای کوتاه مدت ممکن است به سمت خروج بشتابند. این می تواند قیمت را به 260 دلار و نزدیک به 250 دلار کاهش دهد.

در مقابل ، اگر گاوها قیمت را به بالای 286.8 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند به 296.80 دلار افزایش یابد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از این مقاومت قرار دهند ، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد.

 

ترجمه و تنظیم از تیم محتوای ارز اوردرز

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.