5 ارز دیجیتال مهم این هفته : بیت کوین ، اتریوم ، سولانا ، ماتیک ، فانتوم

زمان مطالعه: 6 دقیقه

اصلاح سطحی بیت کوین چشم انداز یک رکورد جدید تاریخی را در کوتاه مدت افزایش می دهد و آلت کوین هایی مانند ETH ، SOL ، MATIC و FTM می توانند بالاتر بروند در حالی که BTC برای حرکت بعدی خود آماده می شود.

در 15 اکتبر ، اخباری مبنی بر آغاز معامله بیت کوین (BTC) در صندوق مبادله ای (ETF) از هفته آینده، قیمت بیت کوین را به 62،933 دلار رساند ، اما از آن زمان به بعد روند خنثی شد.

برخی از شرکت کنندگان در بازار معتقدند معامله کنندگانی که شایعه تأیید محصول Bitcoin ETF را خریداری کرده اند ممکن است در اخبار آن بفروشند.

شرکت معاملاتی رمزنگاری QCP Capital در به روزرسانی خود اظهار کرد که تصویب ETF های مبتنی بر آینده بعید است که بتواند قیمت بیت کوین را در بلند مدت مشابه آنچه در سه ماهه چهارم سال 2020 مشاهده کرده بود ، افزایش دهد.

در حالی که نوسانات زیاد در کوتاه مدت قابل ردگیری نیست ، سرمایه گذاران باید بر روند اصلی تمرکز کنند و درگیر اصلاحات جزئی که بخشی از مسیر صعودهای جدید تاریخ هستند ، نشوند.

 

 


نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

به گفته بنیانگذار Foxbit ، Jooo Canhada ، دخترش که از یک هدیه بیت کوین که در بدو تولد در سال 2017 دریافت کرد ، 6500 درصد سود کسب کرده است.

اگرچه او نمی توانست در این سن کم، سکه را معامله کند ، اما بازده نشان می دهد که سرمایه گذاران صبور که با اصلاحات جزئی آشفته نمی شوند ، می توانند سود عظیمی داشته باشند.

آیا صعود بیت کوین به یک رکورد جدید آلتکوین در کنار آن می تواند همراه باشد؟ بیایید نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتر را بررسی کنیم که در کوتاه مدت بهتر عمل می کنند.


 

BTC/USDT

بیت کوین

بیت کوین در 15 اکتبر به بالای مقاومت 58،000 دلار و علامت روانی آن به 60،000 دلار رسید. خرس ها تلاش می کنند تا حرکت صعودی را در 62،933 دلار متوقف کنند ، اما نشانه مثبت این است که گاوها خیلی تسلیم نشده اند. این نشان می دهد که معامله گران پس از صعود اخیر مواضع خود را نمی بندند زیرا پیش بینی می کنند روند دیگری صعود کند.

 


نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد که نشان می دهد گاوها بازار را در کنترل دارند. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از محدوده مقاومت 62،933 دلار به 64،854 دلار برسد ، ممکن است بیت کوین به 75،000 دلار برسد.

همچنین بخوانید :   آیا دوج کوین هم مثل شیبا صعود 300 درصدی در پیش دارد؟

حمایت خوب برای شروع نزول 58000 دلار است. شکست و بستن زیر این سطح می تواند معامله گران کوتاه مدت را مجبور به ثبت سود کند و قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (54،336 دلار) کاهش دهد.

جهش از EMA 20 روزه نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با افت قیمت هستند. سپس گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند. برعکس ، شکست و بستن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که حرکت صعودی تضعیف شده است.

 


نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

این جفت ارز با یک روند صعودی ثابت در نمودار 4 ساعته در حال افزایش است. از زمانی که این ارز بالای مثلث متقارن شکسته شد ، خرس ها نتوانستند قیمت  را زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه بکشانند.

در صورت بازگشت قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 ، احتمال شکستن بیش از 62،933 دلار افزایش می یابد زیرا نشان می دهد که معامله گران منتظر تصحیح عمیق تری برای خرید نیستند. این فرض صعودی در صورت فرو رفتن خرس ها و حفظ آن در زیر 50-SMA باطل می شود. چنین اقدامی می تواند درها را تا 54000 دلار و سپس تا 52،290 دلار باز کند.


 

ETH/USDT

اتریوم

شکست و بستن اتریوم (ETH) در بالای خط گردن در 14 اکتبر الگوی معکوس سر و شانه ها را تکمیل کرد. شدو بلند روی کندل 16 اکتبر نشان می دهد که خرس ها در حال تلاش برای حرکت صعودی در منطقه 4000 تا 4072 دلار هستند.

 


نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد ، جفت ارز ETH/USDT می تواند به سطح شکست در خط گردن برسد. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید ، گاوها دوباره تلاش می کنند تا مانع سربار را برطرف کنند.

صعود و بستن بالاتر از 4،027.88 دلار می تواند مسیر صعود به بالاترین سطح خود را در 4.372.72 دلار و در کنار هدف الگو در 4.657 دلار باز کند. برعکس ، شکست زیر میانگین های متحرک می تواند قیمت را به 3257 دلار برساند. اگر این حمایت خراب شود ، خرس ها برتری خواهند داشت.

 

 


نمودار 4 ساعته ETH/USDT. منبع: TradingView

خرس ها از مقاومت روانی 4000 دلار دفاع می کنند در حالی که گاوها سعی می کنند قیمت را بالاتر از 20-EMA نگه دارند. RSI نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است و 20-EMA در حال کاهش است ، که نشان از تجمیع احتمالی در کوتاه مدت دارد.

شکست و بسته شدن بیش از 4000 دلار می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. برعکس ، شکستن زیر خط گردن راه اندازی اولین علامت آن است که حرکت ممکن است تضعیف شود. این جفت ارز می تواند به 3400 دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید :   داده ها نشان می دهد که سولانا به بالاترین سطح کوتاه مدت رسیده است

 

SOL/USDT

سولانا

سولانا (SOL) در 15 اکتبر در بالای خط روند نزولی قرار گرفت و بسته شد ، این اولین علامتی است که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. خرس ها در 16 اکتبر تلاش کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی برسانند اما موفق نشدند.

 

 


نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت بالاتر از خط روند نزولی را حفظ کنند ، جفت ارز SOL/USDT می تواند به مقاومت 61.80 RSI تا 177.80 دلار افزایش یابد. این یک سطح مهم برای خرس ها برای دفاع است زیرا اگر گاوها این مانع را برطرف کنند ، این جفت ارز می تواند به سطح بازسازی 78.6 در 194.60 دلار صعود کند و بعداً دوباره به بالاترین سطح خود در 216 دلار برسد.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد ، این نشان می دهد که معامله گران در حال عقب نشینی موقعیت های خود هستند. سپس این جفت ارز می تواند به سطح حمایتی 116 دلار برسد.

 

 


نمودار 4 ساعته SOL/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز از زمان خروج از خط روند نزولی بین 156.36 دلار و 165.61 دلار معامله شده است. اگر خریداران قیمت را بالای 165.61 دلار تحریک کنند و حفظ کنند ، ممکن است روند صعودی از سر گرفته شود.

اولین هدف منطقه سربار بین 174.86 دلار و 177.79 دلار است. متناوبا ، شکست و بستن زیر 156.36 دلار می تواند درهای سقوط را به 147.11 دلار باز کند. تا آن زمان ، این جفت ارز ممکن است در محدوده تنگاتنگ ادامه یابد.


MATIC/USDT

ماتیک

Polygon (MATIC) طی چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین 1 تا 1.80 دلار معامله شده است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.32 دلار) شروع به افزایش کرده و RSI به قلمرو مثبت رسیده است ، که نشان می دهد گاوها در تلاش هستند تا برتری را بدست آورند.


نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

جفت ارز MATIC/USDT می تواند به 1.80 دلار برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع سخت عمل می کند. در صورت کاهش قیمت از این مقاومت ، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد.

بازگشت قوی این حمایت نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و معامله گران با کاهش قیمت خرید می کنند. این امر احتمال وقفه را افزایش داده و به بالای 1.80 دلار می رسد.

اگر این اتفاق بیفتد ، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را تا 2.40 دلار شروع کند و سپس مجدداً با قیمت 2.70 دلار دوباره آزمایش کند. برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد ، این جفت ارز می تواند به 1.20 دلار و سپس به 1 دلار برسد.

همچنین بخوانید :   معامله گران چگونه به بیت کوین و آلت کوین ها نگاه می کنند

 


نمودار 4 ساعته MATIC/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که گاوها در کوتاه مدت برتری دارند. گاوها قیمت را از محدوده سربار مقاومتی 1.45 دلار به 1.50 دلار رساندند اما فروش در سطوح بالاتر قیمت را به منطقه بازگرداند.

اگر قیمت 20-EMA کاهش یابد ، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بستن بالای 1.63 دلار می تواند مسیر رالی را تا 1.80 دلار باز کند. در صورت کاهش قیمت و شکستن زیر 1.45 دلار ، این دیدگاه مثبت باطل می شود.


 

FTM/USDT

فانتوم

توکن FTM Fantom در یک روند صعودی قوی قرار دارد. گاوها با موفقیت از سطح شکست 1.94 دلار دفاع کردند ، که نشان می دهد احساسات همچنان مثبت است و معامله گران در حال خرید در بازارهای نزولی هستند.

 

 

ارز دیجیتال فانتوم
نمودار روزانه FTM/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک صعودی نشان دهنده مزیت خریداران است ، اما واگرایی منفی در RSI هشدار می دهد که حرکت صعودی ممکن است تضعیف شود. اگر گاوها قیمت را به بالای 2.45 دلار برسانند ، روند صعودی ممکن است ادامه یابد و هدف بعدی آن 3.20 دلار است.

از سوی دیگر ، در صورت کاهش قیمت از 2.45 دلار ، جفت ارز FTM/USDT ممکن است به 1.94 دلار کاهش یابد و بین این دو سطح برای چند روز تثبیت شود. شکست و بستن زیر میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.85 دلار) ممکن است آغاز اصلاح عمیق تری را نشان دهد.

 

 

ارز دیجیتال فانتوم
نمودار 4 ساعته FTM/USDT. منبع: TradingView

گاوها در حال حاضر تلاش می کنند تا قیمت را بالاتر از کانال نزولی حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند به 2.45 دلار برسد. این سطح ممکن است به عنوان مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از کانال بالاتر نرود ، نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. سپس این جفت ارز ممکن است در داخل کانال به تجارت خود ادامه دهند. شکست و بستن زیر کانال می تواند این جفت ارز را به 1.50 دلار کاهش دهد.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.