5 ارز دیجیتال مهم این هفته : BTC ، AVAX ، ALGO ، XTZ ، EGLD

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در تحلیل بازار ارز دیجیتال امروز میپردازیم به چند ارز قوی بازار که نیاز به بازبینی و تحلیل تکنیکال دارند ؛ با ما همراه باشید.

خرس ها همچنان به قیمت BTC فشار می آورند ، اما هرگونه نشانه ای از ادغام می تواند منجر به شکست در AVAX شود. ALGO ، XTZ و EGLD.

چین در 12 سال گذشته در موارد متعددی تلاش کرده است جلوی رشد بخش رمزنگاری را بگیرد ، اما با محدودیت جزئی ، ممنوعیت های کلی تجارت رمزنگاری در بلندمدت رشد ارزهای رمزنگاری شده را تغییر نداده است. این نشان می دهد که هیچ کشوری ، حتی اگر دومین اقتصاد بزرگ جهان باشد ، نمی تواند ظهور و رشد ارزهای رمزنگاری شده را متوقف کند.

ماریون لابور ، تحلیلگر دویچه بانک در به روزرسانی در وب سایت این بانک گفت که بیت کوین (BTC) به احتمال زیاد “در آینده قابل پیش بینی بسیار ناپایدار باقی خواهد ماند” زیرا اکثر مردم آن را برای سرمایه گذاری یا برای سوداگری خریداری می کنند و نه از آن به عنوان یک رسانه تبادل.

با این حال ، لابور معتقد است که بیت کوین می تواند به “طلای دیجیتال قرن 21” تبدیل شود و این روند می تواند قرن ها بدون کنترل عمده دولت ادامه یابد.

 

 

نمایش روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: Coin360

 

در کنفرانس سرمایه گذاری سالانه مورنینگ استار ، دنیس لینچ ، مدیر مدیریت دارایی در کانترپوینت ، بیت کوین را به کارتون کارتون South Park تشبیه کرد. لینچ گفت: “دوست دارم بگویم بیت کوین شبیه کنی از South Park است – او در هر قسمت می میرد و دوباره برمی گردد.”

با کاهش تأثیر FUD چین ، بیایید نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتر را بررسی کنیم که ممکن است در کوتاه مدت قوی باقی بمانند.


BTC/USDT

بیت کوین

بیت کوین بار دیگر از میانگین متحرک ساده 100 روزه (41،002 دلار) عقب نشینی کرد و این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای دفاع تهاجمی از این سطح هستند. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (45178 دلار) بالا ببرند.

 

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

پایین آمدن میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ، احتمال وقفه زیر SMA 100 روزه افزایش می یابد.

چنین حرکتی الگوی سر و شانه های نزولی را تکمیل می کند که هدف آن 32،423.05 دلار است.

همچنین بخوانید :   5 ارز دیجیتال مهم برای واچ لیست این هفته : BTC ، DOT ، UNI ، LINK ، XMR

گاوها باید قیمت بالاتر از مقاومت سربار را در 48،843 دلار افزایش داده و حفظ کنند تا درهای صعود احتمالی تا 52،920 دلار باز شود. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

 

 


نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

 

جفت ارز BTC/USDT شاهد درگیری شدید بین گاوها و خرس ها در نزدیکی خط گردن است. گاوها قیمت را بالاتر از 20-EMA قرار داده اند و در آینده سعی خواهند کرد تا مانع سربار را در 45200 دلار برطرف کنند.

اگر آنها بتوانند آن را کنار بگذارند ، این جفت ارز می تواند به 49000 دلار برسد. برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد ، خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر منطقه حمایتی مهم 41000 دلار تا 39.600 دلار برسانند. نقض این منطقه ممکن است نشان دهنده شروع روند نزولی باشد.


AVAX/USDT

آواکس

آواکس (AVAX) در یک الگوی کانال صعودی معامله می شود. دم بلند روی شمعدان امروزی نشان می دهد که گاوها به شدت با افت قیمت EMA 20 روزه (61 دلار) خرید می کنند.


نمودار روزانه AVAX/USDT. منبع: TradingView

افزایش میانگین های متحرک و RSI در منطقه مثبت نشان دهنده مزیت خریداران است. جفت AVAX/USDT اکنون می تواند مجدداً در بالاترین سطح تاریخ 79.80 دلار تلاش کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا وقفه ای بالاتر از آن می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

سپس این جفت ارز می تواند به خط مقاومت کانال برسد و در صورت عبور از این مانع ، حرکت صعودی افزایش می یابد.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر 60.04 دلار برسد ، شروع اصلاح عمیق تر SMA 50 روزه (45 دلار) را نشان می دهد.

 

نمودار 4 ساعته AVAX/USDT. منبع: TradingView

 

این جفت ارز از 100-SMA عقب افتاده و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از 20-EMA حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، جفت ارز می تواند راهپیمایی خود را به سمت شمال تا 79.80 دلار آغاز کند ، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند.

در نقطه ضعف ، سطح مهم برای تماشای خط پشتیبانی کانال است. شکستن و بستن زیر این حمایت اولین نشانه این است که گاوها قدرت خود را از دست می دهند. اگر قیمت به زیر 60.04 دلار برسد ، این کاهش می تواند تا 55 دلار ادامه یابد.


ALGO/USDT

الگوراند

الگوراند (ALGO) در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.77 دلار) معامله می شود اما دم بلند روی شمعدان امروز نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا از حمایت 1.51 دلار دفاع کنند.

همچنین بخوانید :   بعد از صعود بیت کوین به بالاترین سطح خود ، حرکت بعدی چیست؟

 


نمودار روزانه ALGO/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت بالاتر از خط روند نزولی را حفظ کرده و حفظ کنند ، نشان می دهد که اصلاح کوتاه مدت ممکن است به پایان برسد. جفت ارز ALGO/USDT می تواند به 2.15 دلار و سپس به 2.55 دلار افزایش یابد.

متناوبا ، در صورت کاهش قیمت از 1.84 دلار ، این جفت ارز دوباره می تواند به 1.51 دلار کاهش یابد. اگر گاوها از این حمایت دفاع کنند ، این جفت ارز ممکن است برای چند روز بین 1.84 تا 1.51 دلار محدوده بماند.

شکست و بستن زیر 1.51 دلار نشان دهنده تغییر احتمالی در روند است. سپس این جفت ارز می تواند به حمایت بعدی با قیمت 1.15 دلار برسد.

 

نمودار 4 ساعته ALGO/USDT. منبع: TradingView

این جفت ارز در تلاش است تا پشتوانه قوی خود را در 1.51 دلار بازگرداند ، اما بهبود ممکن است در میانگین های متحرک و سپس دوباره در خط روند نزولی به مانع برسد.

اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد ، نشان می دهد که احساسات منفی است و معامله گران در راهپیمایی های امدادی می فروشند. این امر احتمال شکستن زیر 1.51 دلار را افزایش می دهد.

اگر قیمت بالاتر از خط روند نزولی افزایش یابد و ادامه یابد ، این دیدگاه منفی نفی می شود. گاوها سپس یکبار دیگر تلاش می کنند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند.


XTZ/USDT

تزوس

Tezos (XTZ) در 22 سپتامبر به شدت از سطح شکست به 4.47 دلار بازگشت ، که نشان دهنده خرید تهاجمی در روند کاهش بود. گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.10 دلار) در 23 سپتامبر کاهش دادند و از آن زمان تا کنون این سطح را حفظ کرده اند.

 


نمودار روزانه XTZ/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک رو به افزایش است و RSI در قلمرو مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که گاوها برتری دارند. به احتمال زیاد خریداران منطقه مقاومت سربار را با قیمت 8.03 تا 8.42 دلار به چالش می کشند.

شکستن و بستن بالای این منطقه نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند صعودی است. سپس این جفت ارز می تواند تا مرز 10 دلار به سطح روانی برسد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، این جفت ارز می تواند به 4.47 دلار کاهش یابد.

 


نمودار 4 ساعته XTZ/USDT. منبع: TradingView

این جفت ارز در حال تلاش برای بازگرداندن 20-EMA است ، نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید با افت هستند. گاوها در حال حاضر سعی می کنند قیمت را به مقاومت بالای 7.50 دلار برسانند.

همچنین بخوانید :   تحلیل قیمتی جمعه 16 مهر 10 ارز برتر بازار | بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، ریپل ، دوج کوین ، یونی

اگر این سطح افزایش یابد ، جفت ارز ممکن است به 8.03 دلار برسد ، جایی که خرس ها احتمالاً مقاومت سفت و سختی را نشان می دهند. اگر گاوها از این مقاومت تسلیم نشوند ، احتمال شکستن بالاتر از آن افزایش می یابد.

در صورت کاهش قیمت و شکستن زیر میانگین های متحرک ، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی می تواند منجر به افت 5.50 دلار و سپس 4.47 دلار شود.


EGLD/USDT

الروند

Elrond (EGLD) از SMA 50 روزه (181 دلار) عقب نشینی کرد اما نتوانست مانع سربار را در 245.80 دلار برطرف کند. این نشان می دهد که گاوها در حال خرید هستند ، در حالی که خرس ها در رالی ها می فروشند.

 


نمودار روزانه EGLD/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (220 دلار) کاهش یافته و RSI درست بالای نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

خریداران در تلاش هستند تا جفت EGLD/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، گاوها دوباره سعی می کنند این جفت را به بالای 245.80 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند به 303.03 دلار برسد.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت را از سطح فعلی پایین بیاورند ، امکان آزمایش مجدد SMA 50 روزه وجود دارد. شکست و بستن زیر این حمایت می تواند درهای سقوط بیشتر را برای SMA 100 روزه (132 دلار) باز کند.

 


نمودار 4 ساعته EGLD/USDT. منبع: TradingView

این جفت ارز از روند صعودی خارج شده است ، که نشان می دهد معامله گران در حال خرید در بازارهای دیپ هستند. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی حرکت داده و حفظ کنند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز ممکن است روند صعودی خود را از سر گرفته و به 277.88 دلار و سپس به 303.03 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض ، در صورت کاهش قیمت از خط روند نزولی ، خرس ها سعی می کنند با کشیدن قیمت به زیر خط روند صعودی ، مزیتی را به دست آورند. چنین حرکتی می تواند راه را برای تصحیح عمیق تر باز کند.

هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی شامل ریسک می شود ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را حتما انجام دهید.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.