دوج کوین چیست؟ راهنمای مبتدیان برای ارز دیجیتال دوج کوین

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (DOGE) یک ارز رمزنگاری شده است که در سال 2013 بوجود آمد ، بر اساس شوخی های کمدی ساخته شد و نه نیاز شدید برای عرضه و استفاده.

این ارز دیجیتال از الگوی رفتاری “دوج” الهام گرفته است ، که تصویری از یک شیبا اینو – نژاد سگ ژاپنی – نشسته را نشان می دهد ، که پنجه ها روی هم تا شده است. متن روی عکس سگ پوشیده شده است ، با عباراتی که دستور زبان بی معنی را بیان می کند.

دوج کوین از فرهنگ طنز جامعه ارزهای دیجیتال الهام گرفته است ، که اولین بار در سال 2009 با راه اندازی بیت کوین (BTC) شکل گرفت. به دنبال بیت کوین (یک دارایی مبتنی بر بلاک چین که می تواند ارزش را جابجا کند و ذخیره کند) هزاران دارایی رمزنگاری دیگر به وجود آمد که مزایای دیگری مانند حفظ حریم خصوصی بیشتر را مدعی بودند.

کد بیت کوین منبع باز است ، که پروژه های دیگر از آن برای ایجاد دارایی های رمزنگاری شده بلاک چین جداگانه استفاده کرده اند. پس از ایجاد Litecoin (LTC) و متعاقباً Luckycoin (LKY) بر اساس کد بیت کوین ، مهندسین نرم افزار Billy Markus و Jackson Palmer از کد Luckycoin برای تشکیل دوج کوین استفاده کردند و تنها چند ساعت طول کشید تا کار را انجام دهند.

پالمر و مارکوس در سالهای پس از ایجاد پروژه دوج کوین ، از پروژه خود جدا شدند. مارکوس انبار دوج کوین خود را در سال 2015 فروخت ، در حالی که دارایی های او در آن زمان تقریباً برابر با هوندا سیویک قدیم بود.

 

موارد استفاده از دوج کوین

دوج کوین سالهاست که دارای جامعه طرفداران خود است ، اما هیاهو در مورد ارزش آن ، قیمت آن را در سال 2021 به ارتفاعات بالا رساند.

با این حال ، این سکه به ویژه دارای ویژگی های قابل توجهی نیست که نشان می دهد ممکن است به عنوان ارز یا فروشگاه غالب جهان تصاحب شود.

 

چرا دوج کوین نمی تواند به یک ارز اصلی تبدیل شود؟ عرضه دوج کوین شاید دلیل اصلی آن باشد.

این سکه بدون محدودیت عرضه (Muximum Suplly) خود تبادل می شود.

به طور روزانه ، 14 میلیون دوج کوین اضافی استخراج می شود که تأثیر تورمی بر ارزش دارایی دارد. در مقابل ، بیت کوین ، به عنوان مثال ، دارای حداکثر عرضه 21 میلیون سکه ثابت است ، که به آن کمیابی میدهد.

دوج کوین ، با این حال ، به طور بالقوه می تواند به عنوان یک ارز برای پرداخت یا پرداخت آنلاین ، یا غیر آن عمل کند. قیمت دلار آمریکا نسبت به سایر دارایی های رمزنگاری مانند BTC بسیار پایین تر است و به کاربران اجازه می دهد با اعداد کامل کار کنند ، نه اینکه در کسری از BTC معامله کنند.

همچنین بخوانید :   فروش بیت کوین | چطور بیت کوین خود را بفروشیم؟ کجا بفروشیم؟

به نظر می رسد که به دلیل دارا بودن قیمت واحد ، محبوبیت و سرعت معاملات آن ، به عنوان یک دارایی معاملاتی به طور بالقوه از بیت کوین کارآمدتر است.

 

ترکیب فنی دوج کوین این دارایی را از نظر سرعت معاملات به طور قابل توجهی جلوتر از بیت کوین قرار می دهد. بلاک ها هر 10 دقیقه در بلاک چین بیت کوین استخراج می شوند. بلوک های بلاک چین دوج کوین در هر بلاک فقط یک دقیقه طول می کشد.

بنابراین ، اگرچه هر بلوک در بلاکچین های مربوط به دوج کوین و بیت کوین یک مگابایت حجم دارد ، اما بلاک چین دوج کوین بلاک های بیشتری را در همان زمان تولید می کند. در گذشته به عدم سرعت تراکنش بیت کوین اشاره شده بود. اگرچه در طول سالها ، بیت کوین بیشتر به عنوان یک دارایی با ارزش شناخته شده است.

 

سابقه قیمت

از سال 2013 ، دوج کوین به طور معمول کمتر از 0.01 دلار برای هر سکه معامله می شود. در اوایل سال 2018 ، قیمت دوج کوین تقریباً 0.018 دلار بود که متعاقباً در ماه ها و سال های بعد به زیر یک سکه کاهش یافت.

در اوایل ژانویه 2021 ، قیمت دوج کوین برای مدت کوتاهی از مرز 0.01 دلار بازگشت. علاوه بر این ، این دارایی در اواخر ژانویه افزایش چشمگیری داشت ، زمانی که دوج کوین به ازای هر سکه در حدود دو شمع روزانه تا 0.07 دلار افزایش یافت ، یا 48 ساعت زمان.

چند روز بعد ، این دارایی در پی خرید دوج کوین تا 0.088 دلار در هر سکه یافت شد. پس از کاهش قیمت در محدوده 0.04 دلار ، قیمت سکه برای هفته ها تثبیت شد و منجر به افزایش سریع قیمت آن شد.

در ماه مه 2021 ، دوج کوین با قیمتی معادل 0.74 دلار معامله شد. ظاهراً این افزایش چشمگیر قیمت عمدتا ناشی از هیاهوی هیجان انگیز در اطراف دارایی و همچنین جامعه دارایی های شرکت کننده در آن بود.

 

اجتماع و هیاهو

در سال 2020 ، کاربران پلتفرم رسانه های اجتماعی TikTok در تلاش برای جلب خرید دارایی توسط دوج کوین مورد توجه قرار گرفتند ، به این امید که قیمت سکه افزایش یابد. دوج کوین در سال 2021 علاقه قابل توجهی را به خود جلب کرد ، از جمله توجه یکی از اعضای گروه مستقر در Reddit WallStreetBets. (این گروه به دلیل تأثیر خود بر قیمت سهام Gamestop در اوایل سال 2021 شناخته شده است).

همچنین بخوانید :   پرداخت با دوج کوین : نحوه استفاده از دوج کوین به عنوان روش پرداخت

 

گروه WallStreetBets

در زمان افزایش قیمت سهام GameStop در ژانویه 2021 ، یک کاربر توییتر به نام “WSB رئیس” با انتشار توئیتی به این موضوع فکر کرد که آیا دوج کوین تا به حال نقطه قیمت 1 دلار را جمع بندی کرده است. به دنبال این توییت ، قیمت دوج کوین به 0.07 دلار رسید.

همچنین ممکن است توییت های مربوط به دوج کوین که توسط ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا ارسال شده است ، به محبوبیت دوج کوین کمک کند. توییت ها از نظرات در مورد توسعه سکه گرفته تا تصویری گرافیکی که سیمبا را در دست داشت (از فیلم شیر شیر) ، با سر ماسک بر بدن سر سگ دوج روی بدن سیمبا چسبانده شد.

شبکه های اجتماعی متعدد از جمله Reddit به عنوان کانون بحث دوج کوین عمل می کنند.

در طول پاداش سال 2021 ، جستجوهای مرتبط با دوج کوین به گوگل سرازیر شد ، توییتر میزبان بسیاری از صحبتهای مربوط به این دارایی بود و رسانه های جریان اصلی به دارایی دیجیتالی زمان می دادند.

حجم معاملات یک روزه دوج کوین نیز حداقل در یک مورد در سال 2021 از بیت کوین بیشتر شد و میلیاردها دلار سکه معامله شد.

سالهای پس از آغاز دوج کوین با داستانهای هک ، نقاشی ماشینهای مسابقه رنگ آمیزی شده توسط دوج کوین و موارد دیگر ، پر حادثه بود. در میان داستان ها نحوه کمک های مالی از طریق دوج کوین به تیم ملی بمب جامائیکا برای مسابقات المپیک 2014 سوچی کمک کرد.

 

نحوه خرید ، فروش و طریقه مصرف دوج کوین

 

Dogecoin Sports Betting Review【2021】🥇 SmartBettingGuide

 

نحوه خرید و فروش DOGE

خرید و فروش دوج کوین بی شباهت به معامله بیشتر دارایی های رمزنگاری بزرگ نیست. این بازار مبادلات ارزهای رمزنگاری شده متعددی را ارائه می دهد که می توانید در آنها سکه ای با موضوع سگ بخرید یا بفروشید ، از جمله تعدادی از صرافی های دوستدار ایالات متحده. خرید DOGE در مبادله رمزنگاری مستلزم انتقال ارز فیات (دلار آمریکا و غیره) ، استیبل کوین یا سایر دارایی های رمزنگاری شده به صرافی رمزنگاری و سپس خرید سکه با آن وجوه است. کاربران همچنین می توانند DOGE خود را بفروشند و پول نقد یا رمزنگاری را از صرافی ارسال کنند.

علاوه بر این ، افراد علاقمند می توانند DOGE را شخصاً خرید یا فروش کنند. روند خرید و فروش دوج کوین مشابه بیت کوین است. طیف وسیعی از سیستم عامل ها وجود دارد که طرفین می توانند DOGE را خریداری کنند ، برخی از آنها امکان خرید از طریق کارت های پرداخت را می دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش بیت کوین ، به: نحوه خرید بیت کوین: راهنمای گام به گام و نحوه فروش بیت کوین مراجعه کنید.

همچنین بخوانید :   آموزش استخراج بیت کوین | چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

 

نحوه نگهداری دوج کوین

ذخیره دارایی های دوج کوین نیز نکته ای است که ارزش صحبت در مورد آن را دارد. کاربران می توانند DOGE را در مبادله رمزنگاری که در آن دارایی را خریداری کرده اند نگه دارند ، اگرچه این روش به طور بالقوه کنترل کمتری بر دارایی های خود در اختیار مالکان قرار می دهد.

دارندگان دوج کوین همچنین می توانند سکه های خود را در یک کیف پول شخصی و میزبان خود ذخیره کنند. این کیف پول ها دارای امنیت و مسئولیت بیشتری هستند ، اما از نظر ذخیره وجوه خود ، تطبیق پذیری بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند. کیف پول های سخت افزاری و محلی به عنوان دو گزینه بالقوه عمل می کنند. کیف پول انتخابی کاربر باید بتواند دوج کوین را نگه دارد. ذخیره DOGE در مبادله رمزنگاری نیاز به ارسال سکه به کیف مورد نظر از صرافی دارد.

 

 

دوج کوین را کجا خرج کنیم

دارنده چگونه می تواند DOGE خود را خرج کند؟ یک گزینه این است که آن را به صرافی رمزنگاری ارسال کنید ، بفروشید و سپس پول به دست آمده از فروش را نقد یا انتقال دهید.

کاربران همچنین می توانند DOGE خود را برای فیات هنگام بارگذاری در کارت رمزنگاری خود بفروشند و به نوعی ، درآمد حاصل از دوج کوین را خرج کنند. علاوه بر این ، دالاس ماوریکس از انجمن ملی بسکتبال (NBA) درهای پرداخت را از طریق دوج کوین برای کالا و بلیط در سال 2021 باز کرد.

 

 

Elon Musk'S Latest Tweet Almost Doubles Dogecoin Price In Hours

فاندامنتال دوج کوین

از نظر فنی ، دوج کوین در طول سالها شاهد به روزرسانی های مداوم بوده است که در صفحه Github این ارز منتشر شده است.

صرف نظر از توسعه آن ، کارمزد های دوج کوین همچنان نقطه فروش این دارایی است. در یک نقطه در ماه مه 2021 ، هزینه معاملات دوج کوین به طور متوسط ​​2.52 دلار هزینه داشت – که از نظر سطوح قبلی و بعدی در اوج است. این هزینه ها در مقایسه با هزینه های معامله که در سایر دارایی های رمزنگاری دیده می شود ، کم است.

با این حال ، تعداد کمی از دارندگان دوج کوین می توانند روزی به طور بالقوه موجی از قیمت را ایجاد کنند. علی رغم عرضه زیاد ، دوج کوین تعدادی کیف پول را معرفی می کند که بخش قابل توجهی از عرضه کل سکه ارز دوج کوین را در اختیار دارند.

حدود 50 درصد از کل دارایی در 20 آدرس کیف پول دوج کوین قرار دارد.

با توجه به استخراج دوج کوین ، انتظار می رود که جریانهای قابل توجهی از طریق استخراج وارد اکوسیستم شوند و تورم ایجاد کنند.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.