چگونه تریدر ها در کف قیمت خرید می کنند؟ آموزش خرید در پایین ترین قیمت های بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقه

معامله گران از این الگوی تجاری کلاسیک برای تعیین زمان خرید در کف قیمت استفاده می کنند.
کانال های صعودی سیگنال ثابتی را در مورد قدرت روند صعودی و سطوح مطلوب برای بازکردن پوزیشن ها در هنگام عقب نشینی ارائه می دهند.

معامله گران از ابزارهای مختلف تجزیه و تحلیل فنی برای شناسایی روندهای نوظهور و تجارت سودآور در این جهت استفاده می کنند. یکی از الگوهای محبوب تعیین روند که معامله گران اغلب به آن تکیه می کنند ، کانال قیمت نامیده می شود.

در اینجا میپردازیم به آموزش ترید و معامله صحیح در بازار ارز های دیجیتال.

یک “کانال صعودی” یا “کانال قیمتی صعودی” با ترسیم خطوط موازی بین سطح حمایت و مقاومت درک شده که یک دارایی بین نمودارهای شمعدانی بین آنها معامله می شود ، شکل می گیرد.

 

اصول اولیه کانال صعودی

زمانی یک کانال صعودی شکل می گیرد که قیمت را می توان در دو خط موازی با شیب بالا نگه داشت. اول ، خط اصلی روند با پیوستن به دو پایین ترین سطح ترسیم می شود. سپس با اتصال دو ارتفاع واکنش یک خط موازی ترسیم می شود. این خط را خط کانال می نامند.

خط اصلی روند حمایتی است که قیمت از آن بالا می رود و خط کانال به عنوان مقاومت از جایی که قیمت پایین می آید عمل می کند. به طور کلی ، قیمت بین این دو خط در نوسان است. با افزایش قیمت در داخل کانال ، کانال صعودی صعودی تلقی می شود.

 

الگوی کانال صعودی منبع: TradingView

در نمودار بالا ، دو واکنش پایین کانال (که به صورت بیضی مشخص شده اند) می توانند به هم متصل شوند تا خط روند اصلی را تشکیل دهند. در حالت ایده آل ، برای خط کانال ، دو نقطه مورد نیاز است. اما برای شناسایی زود هنگام یک کانال ، می توان یک خط موازی با تنها یک واکنش بالا ترسیم کرد.

همچنین بخوانید :   طبق شاخص حرص و طمع ، قیمت بیت کوین ارزنده است

همانطور که در بالا می بینید ، قیمت از خط روند اصلی خارج می شود و از خط کانال کاهش می یابد. این بدان معناست که معامله گران نزدیک خط اصلی خرید می کنند و زمانی که قیمت به خط کانال می رسد ، می فروشند. عملکرد قیمت در داخل کانال می تواند تصادفی باشد و از الگوی خاصی پیروی نمی کند.

با افزایش قیمت در داخل کانال ، نشان می دهد که این روند صعودی است. معامله گران برای اصلاح از خط روند اصلی برای خرید استفاده می کنند زیرا فرصت ورود کم خطر را ارائه می دهد.

شکست کانال نشان دهنده افزایش سریع حرکت صعودی است ، در حالی که شکست در زیر کانال نشان دهنده تغییر احتمالی در روند است.

شکستن زیر کانال همیشه منجر به روند نزولی نمی شود زیرا گاهی اوقات ، قیمت برای چند روز در محدوده محدوده باقی می ماند و سپس روند صعودی را از سر می گیرد.

 

شکست کانال صعودی

نمودار روزانه FTT/USDT. منبع: TradingView

 

نمودار FTX Token (FTT) یک کانال صعودی را نشان می دهد که در آن خط اصلی روند اصلی با پیوستن به دو سطح پایین ترسیم شده است. برای رسم خط کانال از یک خط موازی از ارتفاعات واکنش داده شده استفاده شد.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، قیمت از دسامبر 2019 تا اواسط دسامبر 2020 تا حد زیادی در داخل کانال باقی مانده است. اصلاحات نزدیک یا خط اصلی روند می تواند با حفظ توقف نزدیک به عنوان یک فرصت خرید کم ریسک مورد استفاده قرار گیرد.

معمولاً ، شکستن کانال نشان می دهد که حرکت صعودی افزایش یافته است ، اما در این مورد ، شکست ها در دو مورد به ” تله گاوی ” تبدیل شدند. اولین شکست بالای خط کانال در 30 اوت 2020 در 3 سپتامبر 2020 به داخل کانال بازگشت.

شکست دیگری در بالای کانال در 30 نوامبر 2020 نتوانست خریداران را در سطوح بالاتر جذب کند و قیمت در 1 دسامبر 2020 دوباره وارد کانال شد. این نشان می دهد که هیچ قطعیتی در معاملات وجود ندارد ، بنابراین معامله گران همیشه باید از استاپ لاس استفاده کنند. برای محافظت از پوزیشن های خود .

همچنین بخوانید :   معامله گران ریسک گریز از این استراتژی ها برای ماندن در کنار اتریوم استفاده می کنند

سرانجام ، در سومین تلاش ، قیمت در 16 دسامبر 2020 از کانال خارج شد و گاوها از 20 دسامبر تا 24 دسامبر مجدداً از سطح شکست دفاع کردند. این بدان معناست که مقاومت قبلی به حمایت تبدیل شده است. و حرکت صعودی در شرف افزایش بود.

 

نمودار روزانه FTT/USDT. منبع: TradingView

 

شکست از یک کانال صعودی ، در صورت تداوم ، حرکت را ادامه دار نشان می دهد. که معمولاً منجر به یک رالی قوی تر می شود. هدف را می توان با افزودن ارتفاع کانال به سطح شکست محاسبه کرد.

در مورد بالا ، ارتفاع کانال 1.15 دلار است. افزودن آن به سطح شکست 4.70 دلار به هدف 5.85 دلار می رسد.

با این حال ، صعود عمودی شد و در 7 ژانویه 2021 به سرعت به 10.10 دلار رسید. این نشان می دهد که هدف مورد نظر فقط باید به عنوان راهنما مورد استفاده قرار گیرد و سایر شاخص های حمایتی باید قبل از بستن پوزیشن مورد بررسی قرار گیرند.

 

 

از دست رفتن کانال صعودی

 

نمودار روزانه FTT/USDT. منبع: TradingView

 

ارز FTT/USDT دوباره یک کانال صعودی را تشکیل داد و قیمت از حدود 20 دلار به 63.10 دلار در داخل کانال افزایش یافت. پس از صعود شدید ، قیمت در 17 مه به زیر کانال سقوط کرد. گاوها سعی کردند قیمت را در 18 مه به کانال بازگردانند ، اما موفق نشدند.

این امر فروش زیادی را به دنبال داشت و این ارز روند نزولی را آغاز کرد. عمق کانال 14.90 دلار است و ریزش در 50.56 دلار اتفاق افتاده است. با کم کردن عمق کانال از سطح ریزش ، هدف 35.66 دلار به دست می آید.

 

با این حال ، روند نزولی ادامه یافت و این جفت ارز در 26 ژوئن به 21.89 دلار رسید. این نشان می دهد که معامله گران باید در صورت شکست قیمت از کانال محتاط باشند.

همچنین بخوانید :   استاپ لاس در صرافی ایرانی | کدام صرافی ایرانی با حد ضرر کار میکند؟

 

همه شکست ها منجر به روند نزولی طولانی مدت نمی شود

 

 

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

 

در مثال بالا ، برای خرید بیت کوین (BTC) از آوریل 2020 تا اوایل ژوئن 2020 که در داخل یک کانال صعودی معامله شد. قیمت در 11 ژوئن 2020 به زیر خط اصلی روند کانال رسید ، اما جفت ارز BTC/USDT روند نزولی را آغاز نکرد در عوض ، قیمت در محدوده ای چند روز معامله شد و سپس روند صعودی خود را از سر گرفت.

این نشان می دهد که شکستن زیر کانال همیشه منجر به روند نزولی نمی شود. معامله گران باید سایر شاخص های حمایتی و عملکرد قیمت را قبل از حرکت نزولی مشاهده کنند.

 

نقاط کلیدی

یک کانال صعودی به مراحل اولیه یک روند صعودی قوی تر اشاره می کند و فرصتی را برای معامله گران فراهم می کند که با کاهش قیمت در خط روند اصلی خرید کنند (کف کانال).

شکستن کانال معمولاً نشان دهنده افزایش سرعت است که منجر به افزایش شدید تقاضا یا عرضه می شود. معمولاً بهتر است منتظر یک بازآزمایی مجدد سطح شکست برای ایجاد موقعیت های جدید باشید زیرا گاهی اوقات یک شکست به یک تله گاوی تبدیل می شود.

هنگامی که قیمت به زیر کانال می رود ، این نشان می دهد که روند صعودی به پایان رسیده است ، اما این همیشه منجر به روند نزولی نمی شود. گاهی اوقات ، قیمت در محدوده ای پس از شکستن زیر کانال معامله می شود. و سپس ، با افزایش حجم ، دارایی شروع به حرکت جدیدی می کند.

معامله گران باید از کانال صعودی همراه با سایر ابزارهای فنی استفاده کنند تا بینش بیشتری را در تصمیمات خرید و فروش خود ایجاد کنند.

 

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.